Dziwne Zjawisko

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Gość

Dziwne Zjawisko

Post autor: Gość »

U siebie na osiedlu jest pewien sklep i jest na nim kamera ze światełkiem.
Światełko włącza się dopiero wtedy kiedy wyczuje emitacje ciepła (człowieka psa,czegoś co oddaje ciepło).
I wczoraj o póznej porze zauważyłem że światełko kilkanaście razy się zapalało.
A nie przechodził nikt ani żaden pies,kot,człowiek.
Nie było żadnego wiatru ani nic.
Światło jest idealnie zaprogramowane na CIEPLO i tylko na to.
Więc pytanie czy np. jakiś ten tego powiem ,,duch,, :D oddaje ciepło ? czy to jest możliwe.
Pomyślałem że to może być jakiś robaczek albo coś. Ale to jest za małe żeby światlo/kamera to uchwyćiła.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

moze się popsula :P a moze jest zaprogramowana by co jakis czas się wlaczyc sama?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Luis wszystko, co emituje ciepło, emituje też takie fale. Zresztą to normalna rzecz i pewnie będzie tak każdego wieczora.
Gość

Post autor: Gość »

:D a właśnie że nie codziennie tzn nie co noc bo to się zdarza hm.... no nie wiem dokładnie ale ja zaobserwowałem to raz tylko. ;]
A sama się nie włącza.Bo ma czujniki
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

zapytaj się wlasciciela sklepu, on wie najlepiej jak to dziala :P
Gość

Post autor: Gość »

Taa ;] za idiotę mnie wezmie ;] powaga pomyśli że pajac jakis jestem:D
Ale czy ciepłe powietrze dorównuje w jakimś stopniu ciepłu którego wywołuje człowiek /raczej wydziela człowiek?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

A kota brałeś pod uwagę? albo nawet szczura?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

duchy ciepla nie wydzielaja, raczej zimno, takze nic paranormalnego w tym nie widze.
Gość

Post autor: Gość »

Ok
W zimę śnieg pada na czujnik nawet zachodzi ale czujnik nie działa/nie włącza się ;]
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Jak już to duchy raczej wydzielają zimno.
Ale na twoim miejscu zapytałbym się właściciela jak cleric napisała, myślę że cie nie wyśmieje ale go to zainteresuje tylko starannie przygotuj pytanie, a nie wal zaraz o duchach. Ja bym się zapytał. Masz zjawisko na "własnym ogródku" to bierz tę szansę by to wyjaśnić

pozdrawiam Ar
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Duchy niczego nie wydzielają. Złe czy dobre, niczego. Jak czarują na nas, to nam się zdaje, że je jakoś czujemy. Ale to nam, a nie że duch coś "wydziela".

Ufol też odpada, bo zimny. Trudno coś wymyślić.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Wyrażę się inaczej.
W wielu przypadkach obserwowań duchów temperatura otoczenia spadła nawet o kilka stopni, wierzę że ludzie znajdujący się w pobliżu czują się " nie swojo" i może im się wadawać ale zwykłe termometry pokazują czarno na białym że takie zjawisko istnieje. To się nie dotyczy każdej manifestacji ducha , ale cząsto w opowiadaniach o duchach wątek ten powraca

[ Dodano: 2008-05-20, 10:50 ]
SmoQ wiesz gdzie jest najwięcej duchów?


Na Antarktydzie
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Bo może to złe duchy. Dobre mogły by wydzielać ciepło, ale gdzie na ziemi spotkasz dobrego ducha? I dlatego, że mamy większość złych to i pewnie wydzielają zimno.
Nie wiem jak jest z temperaturami. Możliwe, że to magia lodu po prostu. Nie wszędzie zauważalne jest zaniżenie temperatury, gdzie występują duchy.

Magie lodu używa się po to, by wywołać negatywne odczucia kogoś, kogo chcemy wystraszyć.

I to potwierdza teorie Arka.... Bo na Antarktydzie jest śnieg/lód ;) ... i pingwiny :P
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Darnok pytał o kota. Napisałeś, że było to o późnej porze. Być może faktycznie był to kot, a ty go po prostu nie zauważyłeś-to nie takie trudne-przeoczyć małego kota.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: Majesttic »

Don Lui$ pisze:U siebie na osiedlu jest pewien sklep i jest na nim kamera ze światełkiem.
Światełko włącza się dopiero wtedy kiedy wyczuje emitacje ciepła (człowieka psa,czegoś co oddaje ciepło).
I wczoraj o póznej porze zauważyłem że światełko kilkanaście razy się zapalało.
A nie przechodził nikt ani żaden pies,kot,człowiek.
Nie było żadnego wiatru ani nic.
Światło jest idealnie zaprogramowane na CIEPLO i tylko na to.
Więc pytanie czy np. jakiś ten tego powiem ,,duch,, :D oddaje ciepło ? czy to jest możliwe.
Pomyślałem że to może być jakiś robaczek albo coś. Ale to jest za małe żeby światlo/kamera to uchwyćiła.

Nie wydaje mi się że to mógłbyć DUCH, o ile mi wiadomo to gdy pojawia się duch robi się zimniej a nie cieplej.

Możliwe że podmuch ciepłego powietrza mógł włączyć czujnik, jub jakieś małe stworzonko...
black dog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-13, 15:44
Lokalizacja: katowice

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: black dog »

Pojawieniu się duchów towarzyszy szereg innych zjawisk, jak np. zakłócenia pola elektro-magnetycznego, co objawia się zaburzeniami w pracy użądzeń elektrycznych (przykładowo). Również sam fakt że światło przed sklepem się "samo" zapaliło nie jest wystarczającym dowodem aby powarznie rozwarzac możliwaść pojawienia się ducha. Według mnie przynajmniej...
Irak
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-27, 19:34
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: Irak »

Przesada, przecież nie można dać się zwariować i we wszystkim widzieć ducha.
ScrEam_ScaRy_Gho$t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-02, 01:41
Lokalizacja: ::wAwA

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: ScrEam_ScaRy_Gho$t »

We wszystkim nie...ale czasami to co najmniej coś udowadnia tym czym jest to zawsze okazuję się prawdą...
Tylko musiał być bardzo duży PODMUCH WIATRU CIEPLEGO jeśli światełko zapaliło się w ZIMę .... prawda? ;] ogromny podmuch ciepłego wiaterku w zimę ;]
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: bzykomar »

Spotkałem się już z takim problemem. Jedną z możliwości takiego zjawiska
jest najprościej w świecie nagrzewanie się takiego czujnika. Wszystko zależy za ile i jakiej jakości kupuje się takie bajery. Po wymianie na lepszy, problem się skończył. Pozdrawiam.

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”