Dziwne Zjawisko

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: cleric »

DF wie jak to tam z ufami jest, bo on wspolpracuje z miedzygalaktyczna flota ;) nie raz napewno macał kosmitow :)
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: bzykomar »

Voozie pisze:Z tego co wiem, to NAPRAWDĘ duchy nie mogą tworzyć fizycznych zjawisk.
A poltergeist ?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: cleric »

to nie duch, lecz wytwór/manifestacja energii
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: bzykomar »

:) Nie mówię,że nie ale w takim razie jak tłumaczyć to słowo ? z tego co wiem to z niemieckiego "hałaśliwy duch", od poltern - łomotać, trzaskać oraz Geist czyli duch.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: cleric »

kiedy nazywano to zjawisko nie znano jeszcze jego źródła, najprosciej bylo nazwac to hałasliwym duchem :]
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: bzykomar »

No i koniec dyskusji :) miałem tą przyjemność, że byłem świadkiem takiej manifestacji, podejrzewam o to okres dojrzewania pewnego chłopca. Jeśli to jego ego, to skubany musiał mieć jakiś wstręt do szklanek w kuchni :) A jak to jest gdy w domu jest pusto przychodzimy po kilkudniowej nieobecności a tu wszystkie książeczki z regału na środku pokoju. Nie mówię osobie tutaj, żeby nie było. I podziękuję za odpowiedzi typu " złodzieje " :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: cleric »

poltegeisty generalnie manifestują się w otoczeniu dojrzewających dziewcząt (te kobiety, same problemy;) ), chlopcy rzadziej tego doswiadczają. Rozumiem ze ta osoba juz przeszla przez ten ciezki okres i ze w domu juz jest spokoj?
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: bzykomar »

:D ehhh tak tak. Co do chłopca, wyrósł , dojrzał do tego stopnia, że zjawisko ustało. Mój kumpel , jego starszy brat, wspominał wiele razy, że chłopaka spali na stosie bo zaczyna wariować ale już najwyraźniej nastał spokój. Słyszałem gdzieś teorię, że można w jakimś stopniu opanować albo uzależnić to zjawisko. Oczywiście w stopniu co najwyżej reakcji środowiska zewnętrznego na emocje i uczucia osobnika.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: Arek »

Z tego co wiem, to NAPRAWDĘ duchy nie mogą tworzyć fizycznych zjawisk.
Tu powiem że jest wiele relacji ( a także zdjęć) jak duchy oddziaływują na np. przedmioty wokół nas. Chyba już wszystko latało w powietrzu, były szafy, przeważnie stoliki, a najwięcej to tych drobnych przedmiotów, książki , klucze szklanki itp.
Tak jak Cleric pisze, przeważnie dorastające dziewczęta są w stanie "zaprosić" poltergeista ale nie jest to reguła, w latach 80 w Polsce był chłopak co takie cosik wywoływał, przeważnie szklanki u nich w kuchni latały. Rodzina mało co oszalała, w TV to opwiadali, szkło u nich w kuchni w całości było naprawdę czymś rzadkim
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Dziwne Zjawisko

Post autor: Monomagnum »

Nie no chyba mi nie powiecie że wierzycie że to duch? Mi to wygląda na zwierzątko, którego nie zauważyłeś skoro było ciemno... Nic wielkiego...
Pozdrawiam!

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”