Nocne Dźwięki w lesie

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

czy ja wiem.. raczej nadinterpretacja twojego umysłu, w sumie nie raz miałem podobne odpały..
obiluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-19, 17:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: obiluk »

Całkowicie zgadzam się z Cogito, Moty z huśtawką był w tak wielu filmach że zostało nam to w pamięci i przyrównujemy do tego każdy choć trochę podobny dzwięk
djembasny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-05, 01:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: djembasny »

Kiedys tez bylem posrany w lesie, gdy slyszalem cos podobnego... Ale potem zabralem kolegę, zeby to sprawdzic i powiem Ci, ze to tylko skrzypiące drzewa. Uwierz mi, ze niektore dają specyficzne dźwięki przypominające huśtawki a czasem nawet jakby płacz z krzykiem dziecka.
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Jack - to akurat nie jest wcale nic specjalnego, naukowcy nazwali to 'swędzeniem' mózgu i wierz mi, że tego nie trzeba się uczyć :P
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

sądzę że to nic wielkiego tylko skrzypiące drzewa jak ktoś to nazwał ale jeśłi nie jesteś pewien to propouje badania czyli pójdź do tego lasu na całą noc i zbadaj czy nie ma tam jakiegoś ducha czy coś chociaż na 99% są to drzewa ale pozostaje ten 1 %
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

a potem nakręcą o nim film .. polish witch project ... poszedł w nocy do lasu i ślad po nim zaginął znaleziono tylko kasetę :P
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Ja stawiam na mafie, która po większym "wyrównywaniu rachunków" zacierała ślady (mogli zakryć rozkopaną ziemie).
ubik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2007-07-13, 02:37
Lokalizacja: Los Angeles

Post autor: ubik »

Płacz dziecka może okazać się zwykłym jeżem. Pamiętam jak babcia mi opowiadała, jak jej ojciec (mój pradziadek) szedł kiedyś przez las i w rowie słyszał płaczące dziecko, sprawdził co się dzieje i to był zwykły jeż (chyba ranny, nie pamiętam już dokładnie). Drzewa też potrafią nieźle skrzypieć, a co do tego kopania to jestem ciekaw, co to mogło być. Może wiatr, ale piecze mnie ten odgłos szpadla...hmm ciekawe.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Miałem niedawno okazję przebywać samotnie w nocy w lesie, dość daleko od siedzib ludzkich. Ta ilość dźwięków jakie "proponuje" nam las jest niesamowita. Na większość z nich w ciągu dnia w ogóle nie zwracamy uwagi. Jednak w ciemnościach, kiedy zmysł wzroku jest nieco przytępiony dźwięki przejmują dominującą rolę w otoczeniu. Efektem jest kojarzenie dźwięku w mózgu z zapamiętanym wzorcami, potem działa wyobraźnia a efekt... wiadomy. Słyszymy rzeczy, których nie ma.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Możnaby powiedzieć, że jest to pewne przystosowanie. MOże tak rzeczywiście być. Noc wyostrza nasze zmysły i powoduje pewien rodzaj lęku. Można wtedy nadinterpretowywać pewne dźwięki. Być może to to się przytrafiło!
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Masz rację to chyba właśnie przytrafiło się Humbia. Przynajmniej takie są moje doświadczenia. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak głośne są w nocy dźwięki przechodzącego jeża. Kiedy usłyszałem to po raz pierwszy byłem pewny, że to coś znacznie większego, a wyobraźnia dodawała zjawisku grozy.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Więc Humbia, drogi, być może był to tylko wymysł Twojej wyobraźni!

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”