Satanizm

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Adiakanus

Satanizm

Post autor: Adiakanus »

Co sądzicie o Satanizmie ?
Czemu to dla większości temat Tabu ?
Czemu ludzie go tak się boja?
Mówie o prawdziwym Sataniźmie a nie o tym pseudo....
FeiDei

Post autor: FeiDei »

z tego co wiem satanizm to wiara w siebie a ten pseudo to juz szatanizm tzn wiara w szatana
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nie do końca wiem co rozumiesz przez "prawdziwy" satanizm. Satanizm powstał w Europie na bazie pogańskich kultów płodności, jako przeciwwaga dla ówczesnej wszechwładzy Kościoła. W tym sensie jest nawet bardziej prawdziwy niż czarny kościół La Veya - ma uzasadnienie historyczne.
Chrześcijanie zawsze będą niechętni kultowi zła, bo stoi w jawnej opozycji do ich religii. No i sataniści mają to i owo na sumieniu.

O ile wiem, nie ma czegoś takiego jak "szatanizm". A nastolatków słuchającyh Deicide i zabijających koty w piwnicach oczywiście pomijam.
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

No niewiem nic o satanizmie moze by ktos przyblizyl prawdziwy satanizm.
intraneus

Post autor: intraneus »

www.satan.pl

pseudofilozofia, pseudoreligia
nic powaznego. jedyny sens ma wtedy gdy staje się wstepem do powazniejszej zabawy z duchowoscia i o dziwo czesto tak się dzieje. ludzie zaczynajacy od satanizmu czesto koncza w calkiem innych nurtach. powazniejszych
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Hmm... Szatan jest "jazzy" ;P U mnie w szkole są bliźniaczki, które kiedyś na swoim blogu (który już nie istnieje) napisały, że mają zamiar zmienić religie, z tego co pamiętam wspomniały coś o sataniźmie. Pragnę wspomnieć, że według ich mentalności satanizm to własnie te szczeniaskie "czarne msze" itepe o których ktoś wspomniał wczesniej. Jadne nawet kosiła na szyi odwrócony pentagram ;> Nad tym można się długo rozwodzić... Chciałam tylko przedstawić wniosek, że niektórzy twierdzą, że są satanistami itepe tylko po to żeby być "jazzy" i zbuntowanym ;P Pewnie poskładałam te zdania bez sensu, ale nie mam do nich poprostu siły :D
FeiDei

Post autor: FeiDei »

pentagram tez ma zwiazek z wicca ...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4866
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

To w takim razie na czym polega, jaka jest definicja tego prawdziwego satanizmu :?:

(mam nadzieję, że na to forum nie wchodzą księża :lol: )
intraneus

Post autor: intraneus »

Satanizm jest pojeciem, ktorego nie da się zdefiniowac. Jesli przyjmiemy ze jedna z jego skladowych jest nieograniczona wolnosc, to kazde inne stwierdzenie moze byc zanegowane, bo jest ograniczeniem tej wolnosci.

Amen

;)
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

Po głębszej obserwacji Satanizmu doszedłem do wniosku iż jest on swoistym ograniczeniem. Z pozoru swoista wolność, ale za cenę uwstecznienia się do poziomu zwierzęcia.
Wyznawcy tego nurty będą bronić się iż są wolni, ale większość z nich nie zdaję sobie sprawy jaką cenę za to płaci. Przyznam iż sam początkowo uważałem się za wyznawcę tego nurty, ale przyszedł czas, przejrzałem na oczy i ujrzałem iż to dodatkowe ograniczenie.
Satanizm można powiedzieć iż jest kultem ciała i wszystkich potrzeb. Pojmuje on człowieka jako same ciało, nie wliczając duszy. A czy tak powinno być? Człowiek zatraca się, tracąc „swą duszę”, której istnienie go nie obchodzi.
Uważam iż satanizm to samoograniczenie, które nie widać jeśli nie spojrzy się w jego wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem jest rozwijanie ciała i duszy jednocześnie, nie zapominając o ciele (jak to niektórych religiach), ale też nie zapominając o duszy (jak to w satanizmie). Bo gdyby nie ciało nie było by duszy, a gdyby nie dusza nie byłoby ciała… prosta zależność…. Mam nadzieje iż zrozumieliście o co mi chodzi, chodź przyznam mogłem trochę pomotać… ;)
intraneus

Post autor: intraneus »

Z drugiej strony patrzac, kazda ideologia jest ograniczeniam :D
FeiDei

Post autor: FeiDei »

wiec wniosek taki z tego ze najlepiej byc ateistą albo hipisem :P
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Satanizm , jak nazwa wskazuje odwłuje się do szatana , czyli tego rodzaju energii , która kryje się pod tym pojęciem . Szatan to pierwszy buntownik , anarchista ,wolnomysliciel , buntujący się przeciwko boskiemu porządkowi .W religiach stanowi spersonifikowane zło . Ale to on właśnie zaproponował ludzkości wolną wolę i nieskrępowany wybór ( kuszenie Adama i Ewy do poznania prawdy i samoświadomości ). Pod jego wpływem pierwsi ludzie rozpoczeli niezależne myślenie i swoje własne wybory , odrzucając rajski spokój i bezpieczeństwo gwarantowane im przez Boga... //tak
intraneus

Post autor: intraneus »

Skad wiesz? Spotkałes Go kiedys...?
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Ciekawe Pytanie, ale powiedz mi czy nie warto ufac jakims wyzszym wierzeniom? ideom? wartosciom? wierzyc w coś ponadnaturalnego? szczegolnie wiedzac ze to jest dobre i sprawiedliwe...

Ja juz nie wiem czy temu ufam...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Szatan to tylko jedna z postaci "zła". Zło to także strach - zwłaszcza przed nieznanym. (Np Ozyrys uważany przez egipcjan za złego boga, był patronem obcych ziem). Dawne zło było bezosobowe, było tym wszystkim czego człowiek się bał i czego nie znał. Dopiero później zło zyskało swoją rogatą postać.
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

Sataniści (wzoruję się teraz na LaVeyu (jego filozofii)) nie postrzegają Szatana tak jak to Katolicy. Dla Nich Szatan jest symbolem siły natury i mocy ciemności, czyli wszystkim nieznanym, wszystkim czego obawiają się ludzie, jest we wszystkim, ale nie występuje w postaci rogatego kozła.
Tak, są sekty które postrzegają Szatana jako określoną postać i wtedy praktykują kult zła, który niszczy imię Satanistów (praktykujacych kult ciała). Ale wszystko powstało poprzez fałszywe gadanie ludzi, i jak to wiadomo komuś się to spodoba i zacznie tak robić, zacznie tworzyć grupy zabijając zwierzęta,niszcząc świete miejsca (bo cały czas jest przekonani iż tak musi robić i jest Satanistą). A co do sekt, to ciężka sprawa jak ktoś wejdzie do fanatyków, grupy niesłusznie uwarzanej satanistami, droga bez wyjścia (albo z bardzo trudnym wyjściem).

Także Sataniści nie praktykują kultu zła i nie mają z oznakami wandalstwa nic wspólnego, Oni właśnie szanują życię a szczególnie zwierząt i małych dzieci, nie mogliby ich skrzywdzić...
intraneus

Post autor: intraneus »

To tylko zabawa slowami. Dla ciebie prawdziwy satanizm, to to co pisal LaVey. Dla kogos innego LaVey jest popsatanista, bo dla nich prawdziwy satanizm zawiera się w filozofii Nietszchego. Dla satanistow wierzacych w Szatana jako postac antropomorficzna te poprzednie dwie wersje to brednie a nie satanizm. Dla gowniarza biegajacymi za kotami i nie kumajacego nic z poprzednich wersji satanizmu, tylko jego wydanie jest prawdziwym satanizmem. Kto ma racje? Wszyscy i nikt. Wszak satanizm to relatywizm, wiec wszelkie definicje to gowno. Wszystko zalezy od punktu widzenia. Mowienie, ktory jest prawdziwy a ktory nie to glupota.

Amen
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Czciciele diabła to tacy sami wierzący , tyle że w innego boga ( anty Boga ). //tak Poszukują swojej ścieżki i sami ( tak jak i my ), muszą dokonać wyboru . Nie należy im mieć tego( tych poszukiwań ) za złe ,gdyż jedni poruszają się prostą i dobrą drogą inni krętą i wyboistą .Ważne aby dojść do celu ! :wink: A moze i szatan kiedyś się nawróci :lol: Co o tym myslicie ? Pozdrawiam. :P
intraneus

Post autor: intraneus »

Gdyby istnial, to jak mowi biblia, musi się nawrocic.
Szatan nie jest atny bogiem.
Zaly czas podlega wladzy Boga.
A co do "dobra" i "zla". To tylko slowa. Wszystko jest relatywne.

Wróć do „Wiara, religie i sekty”