Przeżyć o jeden dzień dłużej

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Przeżyć o jeden dzień dłużej

Post autor: Komandoska-94- »

Czy zdarzyło się wam coś takiego:

Macie kotkę, Pusię, która zachorowała na raka wątroby. Musicie wyjechać w ważnej sprawie. Na porzegnanie mówicie do kota:
-Zaczekaj jeszcze na mnie
Wracacie i okazuje się, że ulubieeeniec dotrzymuje obietnicy. Wchodzicie do mieszkania, witacie się z kotem, a on... umiera wam na rękach.

Co wy na to?

PS. Opisana wyżej sytuacja zdażyła się naprawdę. Jak miałam 6 lat, Kochającą rodzinę i wsaniałego kocurka Burusia. Rodzice musieli wyjechać, zostawiając mnie u babci i kota pod opieką sąsiadki. przed wyjazdem powiedziałam Burusiowi:
"Nic się nie martw, wszysko będzie dobrze, za pare dni się zobaczymy."
Faktycznie, zobaczyliśmy się, ale na zrobienie czegokolwiek było już za późno :cry:
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

jeśli chodzi o koty, to jestem w stanie uwierzyć niemal we wszystko
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

tu nie chodzi tylko o koty Leśna. Z psem przyjaciółki mojej sąsiadki równierz tak było. niestety szczegółów nie znam
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14

Post autor: De Ruyter »

Koty jeżeli się przywiążą do właściciela to potrafią nawet podążyc za nim na inny kontynent.
To bardzo mądre zwierzęta...
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

tak, a jednak jest pewna różnica między psami i kotami

otóż kot, pomimo swojej głębokiej indywidualności i potrzeby wolności i swobody potrafi kochać, natomiast u psa ta miłość jest niejako uwarunkowana - pies jest po prostu zwierzakiem stadnym (co oczywiście nie umniejsza jego wartości, psy są również kochane)
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14

Post autor: De Ruyter »

Pies bedzie się słuchał każdego człowieka, jeżeli ten go wytresuje.
Kot słucha się jedynie ludzi których lubi.

Jak ktoś nie potrafi mieć kota to ma psa.
Z resztą pod wzg. ewolucyjnym koty są o wiele bardziej zaawansowane od psów.
Łatwo to sprawdzić: kot nawet domowy w starciu z psem podobnej wielkości zawsze wygrywa.
A w straciu powiedzmy doga niemieckiego(+/- 60 kg) z puma(też ok 60 kg) z doga zostanie plama...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25

Post autor: Darnok »

Tyle, że puma żyje by zabijać... nie warto porównywać kota do psa. To tak jak walka miłośników tibii z dorosłymi osobami "tibia jest lepsza od world of warcraft, ma często update". Obeznani w temacie mnie zrozumieją :D
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

Tak Darmok, ale mi chodzi co myślicie o takich pypatkach: walka ulubieńca ze śmiercią, a nie jamnikiem. Ja uważam że to przywiązanie.
Ostatnio zmieniony 2006-06-24, 21:19 przez Komandoska-94-, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25

Post autor: Darnok »

Prosze, mów mi DarNok :D. Nie znacie historii o psach, które czekały przy grobie pana?. Psy też mogą się przywiązać. Gadanie, że pies to chodząca bezmyślna kupa to bezsens.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

O sorki. A co do tych psów to słyszałam wiele takich historii.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

no tak, a zauważyliście że koty, gdy umierają często mruczą? To ciekawe. :neutral:
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

niegdy takiego mruczenia nie słyszałam, bo nigdy nie miałam kota, ale może to nie jest mruczenie tylko taki przedśmiertny charkot, przecież ludzie też takie dziwne odgłosy wydają jak umierają - takie mruczenie właśnie...
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

zauważyłam, że jak moja kotka którą teraz mam przy porodzie również mruczała. dziwne trochę :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

a mój pies śpi na krześle obok i robi głupie miny ;)

zaciska mocno oczy albo kręci nochalem :D
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

De Ruyter pisze:Koty jeżeli się przywiążą do właściciela to potrafią nawet podążyc za nim na inny kontynent.
Albo i dalej.. zresztą nie tylko koty ;] Widocznie bardzo się do ciebie przywiązał KocicaXX, i chciał się jeszcze z tobą zobaczyć...

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”