Las

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Las

Post autor: Dagmara »

Witaj na forum :)
Moim zdaniem autosugestia tu na pewno występuje, uczucie bycia obserwowanym wywołane faktem iz ten las w pewnym sensie budzi w Tobie lęk.
Ogólnie co do tego przypadku to możliwę że gdzieś dalej jest jakieś miejsce gdzie spotykają się dzieciaki i robią sobie alkoholowe libacje, stąd te krzyki, możliwe też, że w tym lesie występują jakieś zakłócenia przez które telefony się wyłączają.
Ale całkowicie oczywiście na to sceptycznie nie patrzę, ponieważ spotkałam się już w życiu z nawiedzonym lasem i mam kontakt z ludźmi, którzy również mieszkają w miejscowościach gdzie ponoć w lasach straszy, także nie mogę tu niczego wykluczyć tak do końca ;)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Las

Post autor: Crowley »

Moim zdaniem porządni menele, którzy nie zostawiają po sobie śmieci:)
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Las

Post autor: Karoolczak »

Dobre Crowley :P
Podzielam zdanie Dagmary :) Ale co do tych wrzaskow, mozliwe ze to zwierzeta tylko wmowiles sobie ze to "ktos" krzyczy i twoja podswiadomosc traktuje to jako odgłosy nie wydawane przez zwierzeta. :)
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Las

Post autor: Karoolczak »

A czy twoi znajomi maja tak samo ? Czy tylko ty ?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Las

Post autor: Karoolczak »

Wiec faktycznie jest cos dziwnego w tym miejscu... A moglbys nagrac te krzyki ? I dobrze by bylo jakbys zdjecia zrobil :)
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Las

Post autor: Karoolczak »

Wrzuc na youtube i koniecznie wyslij link. Musze to zobaczyc. Zdjecia tez by się przydaly. Tylko chodzi mi o to zebys nagral film kiedy bedzie slychac te krzyki, w sumie nawet bez tego film bedzie w moich oczach mile widziany :)
zblazowany

Re: Las

Post autor: zblazowany »

A skąd będziesz wiedział czyje są to krzyki? Przecież może po prostu nakrzyczeć do telefonu.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Las

Post autor: Karoolczak »

Zblazowany czy ty zawsze musisz zadreczac ludzi tak beznadziejnymi pytaniami ? ... Przeciez gdy nakrzyczy do kamery to raczej się zorientuje
zblazowany

Re: Las

Post autor: zblazowany »

Spoko, to może ja też coś nagram. Przejdę się gdzieś po parku, najlepiej z kolegą który będzie z oddali wydawał jakieś dziwne odgłosy. Może nikt się nie zorientuje. Na nautilusie uznają że to jest niezbity dowód tak samo jak te latające gitary są najlepszym dowodem na istnienie ufo.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Las

Post autor: DanaS »

Jeśli niedaleko jest jakaś wieża przekaźnikowa to może to być zwykłe zakłócenie pola magnetycznego. A co do krzyków, to ukształtowanie terenu tez ma dużo do rzeczy. Po płaskim i równym (nawet w lesie) dźwięk niesie inaczej niż wśród pagórków, dolinek i innych takich. Nawet gęstość zalesienia ma znaczenie. Opisz może porządnie jak tam wygląda i wrzuć filmik, jeśli uda Ci się zrobić. Ja osobiście skłaniałabym się ku opinii Dagmary. Sprzyjające warunki, las (każdy człowiek czuje pierwotny i irracjonalny lęk przez lasem) i doza autosugestii. I nawiedzony las gotowy. Pozdrawiam.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Las

Post autor: Crowley »

Dodajmy jeszcze do tego noc i horror jak malowany. Nic się nie marty- to tylko wyobraźnia.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Las

Post autor: Karoolczak »

Bez filmiku lub co najmniej zdjecia nic nie zdzialamy ...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Las

Post autor: Ruskof »

każdy człowiek czuje pierwotny i irracjonalny lęk przez lasem
Zbaczajac od tematu,nie ja :)
I wlasnie dlatego to pisze,bo w parku w chorzowie (za lania) tez dziwne odglosy doplywaly do mnie,obojetnie czy to sam bylem czy z kims,wiem ze gdy jestem tam sam to dostaje gesiej skorki,glosy wydaja się bardziej obfite w sobie,a ja czuje ze ktos mnie obserwuje (calkiem pacyficznie,jakby ktos chcial dobrze,autosugestia ktora sam się zdziwilem gdy tam sam chodzilem) a o komorkach mowiac,to moze zageszczenie lasu powoduje zaklocenia z komorka,ale zachowanie baterii jest dosc trudne do wytlumaczenia tu dla mnie..
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Las

Post autor: DanaS »

Zakłócenia pola elektromagnetycznego i bateria będzie wariować. Zwykła fizyka i oddziaływanie na baterie litowo-jonową, którą ma większość komórek. I duuuuuużo autosugestii. Wystarczy, że raz w jakim miejscu usłyszymy/zobaczymy coś dziwnego, to nawet gdyby później np."kula plazmy" okazała się sąsiadką szukająca z latarką zaginionego kota to i tak w tym miejscu juz zawsze inaczej będziemy patrzeć na otoczenie.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Las

Post autor: Ruskof »

Masz dTEgo nanie mialem o tym wiec chyle czola :)
Aczkolwiek krzyki mozna rozpoznac,przynajmniej mysle ze mozna,np gdy ktos kota albo znajomego wolalby inaczej krzyczalby gdyby to byla dziewczyna i pijany menel po libacji wracal i zaczal się o nia podtrzymywac ;P

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”