NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Zapewne była to jakaś planeta innego wytłumaczenia nie ma :D :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Arek »

Zainteresuję się tym programem, tylko czasu potrzebuję,
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

Ej, dobra. Teraz to się stało troszkę creepy. Przeszukałem troszkę książek, artykułów z gazet (dostępne albo w muzeum Gdyni albo w bibliotece dla dorosłych) i natrafiłem na kilka ciekawostek.

Wycinek z Kuriera Polskiego. 1 Września 1967.

"Od miieszkańców gdańskich dzielnic Stogi i Przeróbka oraz pobliskich wsi Przejazdowo i Wiślinka do lokalnych gazet dochodzą informacje o dziwnych światłach pojawiających się o jakiegoś czasu nad brzegiem morza Bałtyckiego. Według relacji światła wielkości około 30 metrów pojawiają się średnio trzy-cztery razy w tygodniu na wschód, północny-wschód od gdańskich Stogów. Mieszkańcy mówią o dwóch, czasami trzech pomarańczowych kulach wiszących spokojnie na niebie przez około godziny, po czym zaczynają się ruszac. Jedna w prawo druga w lewo. Przy obserwacjach trzeciej kuli zauważyc można, że kręci się ona wokół dwu pozostałych(...)"

Wycinek z Dziennika Bałtyckiego. 23 maja 1986 roku.

Telefony komendy miejskiej w Gdańsku urywają się. Mieszkańcy wschodnich dzielnic gdańska skarżą się na niedające im spac w nocy, dziwne, pomarańczowe lub czerwone błyski znad morza. Pojawiają się one po godzinie 22 i trwają do godziny pierwszej w nocy. Świadkowie mówią o dziwnych, latających kulach, które wiszą najpierw nad brzegiem morza, by po około godzinie przeleciec kilka razy nad gdańskiem i zniknąc. Pracownicy Stoczni Gdańskiej wykluczają jakiekolwiek, nasze bądź radzieckie, prace w basenie zatoki gdańskiej, do których potrzebne byłoby sztuczne oświetlenie"

Lucjan Znicz również w swej książce poruszył temat pomarańczowych kul nad wybrzeżem. Tylko jest taki problem, że mi się książka rozłożyła i zgubiłem gdzieś ten wątek, ale jak tylko go znajdę, to od razu tutaj napiszę.

Nie wiem, co o tym myślec. Od czasu, kiedy napisałem ten temat, jakoś nie mogłem z DanaS znalezc wolnego czasu, żeby się wybrac wieczornymi godzinami na bulwar. Ale sam fakt, że nie tylko ja to widzę, jest dosyc pokrzepiający :) Może jakieś wsparcie, co to może byc? O tych migoczących światłach przelatujących nad miastem możemy zapomniec, bo D.B. był swego czasu prasówką-bulwarówką, a i dzisiaj się niewiele zmieniło, aczkolwiek, sama informacja o zauważeniu przez świadków pomarańczowych lub czerwonych kul, jest niezwykle ciekawa.

-- 2009-10-30, 03:24 --

Okej!

OGŁASZAM WSZEM I WOBEC, ŻE MAM NAGRANY FILMIK Z DZISIEJSZEGO WYPADU NA BULWAR :D :D :D :D

filmik z tego względu, że w aparacie nie mogłem zrobic zooma, a na filmiku wyraźnie widac przesuwającą się, pomarańczową kulę. jak tylko uda mi się wrzucic ten film na youtube, albo na wrzutę.pl, to od razu daję tutaj linka. A jak mi się nie uda, to zainteresowanym powysyłam go na maila.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: FaKtoMaaN »

Spooky prześlij mi na pocztę jak co:P
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Ja też bym prosił :)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Ruskof »

Mi tez mozesz wyslac :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Arek »

Nie zapomnij o mnie lol
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: |-_-| »

Ja również poproszę. ;] ( honnka@wp.pl )
Ostatnio zmieniony 2009-11-03, 15:01 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

Na razie to musze jakoś przerobic z formatu komórkowego, bo nie każdy z was ma zapewne całą armię kodeków na pokładzie swojego peceta. Dajcie mi jeszcze dwa dni, to może nawet na youtube to zamieszczę.
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Czekam z niecierpliwością :)
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: |-_-| »

Spooky, są jakieś postępy w sprawie nagrania? :)

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”