NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

Witam. Zakładam temat, bo jestem na świeżo po moich wczorajszych obserwacjach. Od razu zaznaczam, że na 100%, rzeczy, które obserwowałem, były NOL'ami.

Bulwar. Zejście na tzw. dziką plażę. Siedzę na ławeczce. Godzina 23.30, dokańczam swoje piwo. Od pewnego czasu widzę gdzieś w rejonie Gdańska, może nawet troszkę za Gdańskiem (trudno się określic, jeśli się stoi na ziemi i obserwuje światła wysoko na niebie) zauważyłem światełko. Niezbyt dużo, bo w pierwszej kolejności myślałem o gwieździe, jednak nie widziałem, żeby gwiazdy były koloru jasno pomarańczowego. Mniej więcej wyglądało to jak włączona latarnia uliczna. Mniej więcej taki kolor to miało. Niby nic ciekawego, ale do czasu, gdy nad nią pojawiło się światło drugie. I teraz tak. Po prawej stronie był las. Po lewej morze. W pewnym momencie to światło na górze, które pojawiło się później i było troszeczkę ciemniejsze i mniejsze od tego pierwszego, skierowało się w linii prostej w kierunku lasu, natomiast to wcześniejsze, w kierunku morza. Po czym wracały na swoje miejsce, by za chwilę to mniejsze przeleciało nad morze, a to większe nad las. I tak sobie krążyły przez parę minut. Po tym, to większe skierowało się znowu w kierunku lasu i kiedy już zbliżało się do koron drzew, tak, że zniknął by mi z oczu, po prostu zgasł. Natomiast ten mniejszy poświecił sobie jeszcze nad morzem kręcąc się w te i we wte. Odwróciłem na sekundę głowę do znajomego, żeby mu coś powiedziec, a kiedy spojrzałem tam znowu po paru sekundach, światełek już nie było.

W czym rzecz. Nie twierdzę, żeby nie było, że to jakieś marsjanie są. Po prostu jestem bardzo ciekaw co to może byc. Wiem, że kilka osób ostatnimi czasy się tutaj pojawiło z okolic wybrzeża, więc, jak macie chwilkę, to zapraszam do obserwacji, bo nie pierwszy raz widziałem to, co widziałem wczoraj. Tylko przeważnie nie zwracałem na to uwagi, bo byłem już po kilku i tak naprawdę mogło mi nad głową przeleciec, a ja miałbym to w głębokim poważaniu, ale to jest nieważne. Ważne, że wczoraj taki ewenemencik zaobserwowałem. I tak mnie teraz zastanawia, co wy mi tutaj za wyjaśnienia napiszecie. Zaznaczałem już wcześniej, że do marsjanów jestem cieńko nastawiony, ale nie mam z kolei żadnego innego wytłumaczenia.
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Możliwe, że jeden z tych obiektów był NOP :) Najczęściej obserwacje UFO są właśnie nad wodą, nie wiem dlaczego, może mają pod wodą jakieś tajne bazy itp. Nie jestem pewien. Spooky obserwuj co wieczór a zobaczysz, że będziesz widywał to częściej. ;) Muszę się tam do Ciebie wybrać to razem będziemy przeprowadzać obserwacje.:)
Pozdrawiam Adrian
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

To był normalny ufolec. To nie było metr na wodą. To było grubo ponad 20 metrów nad koronami drzew. Dzisiaj nie mam już czasu na cokolwiek, a humoru zwłaszcza, ale może jutro sobie podejdę.
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Szkoda, że nie mieszkam w Gdyni :( Bo tak to co wieczór bym obserwował. Trzeba korzystać z tego co się ma więc idę Sobie na dwór może będzie coś ciekawego :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Darnok »

Niektóre NOLe da się obserwować z całej Polski, lub z jakiejś jej części. Pewnie już nudny się staję ciągle opowiadając o swojej obserwacji ;) lepiej, by Iv się wypowiedział, bo wysyłał do nautilusa raport z obserwacji UFO,
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: |-_-| »

Adrian... nie żałuj tutaj, co ja mam powiedzieć? :P Jedyne co ujrzałam w czasie dłuższych obserwacji były samoloty... Ale na Dolnym Śląsku rzadko kiedy coś było widywane chyba.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spock »

Kiedyś widziałem coś bardzo podobnego. Też wieczorem, pomarańczowa gwiazda. Świeciła jakiś czas, potem obok pojawiła się druga, jaśniejsza. Po chwili zaczęła lecieć wzdłuż horyzontu w stronę tej pierwszej pulsując; gdy była jakiś metr (optycznie) od niej wybuchła (?) jak petarda i obie znikły.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Ivellios »

Spooky, jeśli dysponujesz jakimś urządzeniem utrwalającym obraz to może warto byłoby je ze sobą wziąć? ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

Mój telefon ma 3.2 mpx ale nie wiem, czy nim coś utrwalę. A z kolei super ultraśny aparat fotograficzny, którego kupiła DanaS, nie nagrywa dźwięków. I weź tu wypuść kobietę na zakupy elektrotechniczne ;]

Ale dzisiaj wezmę od niej ten aparat, to postaram się ponagrywać tyle ile się da i byle czym się uda. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Czy lepiej gorsza jakość z dźwiękiem czy lepsza bez dźwięku ;]
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Ja tylko raz widziałem pomarańczową kule, często widzę białe.... W tygodniu nawet 3 razy takie coś widziałem, że pojawia nagle się biała kula zaraz obok niej druga, gdy nagle zataczają koło i znikają... Nie wiem co to może być zapewne są to NOL'e. :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: FaKtoMaaN »

Spooky ale masz kurde fajnie.. ja od wieków wpatruję się w niebo i jeszcze nigdy nic podejrzanego nie widziałem, a ten se NOL-e obserwuje..:P no..;D
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Dlatego Fakto do niego się wybieram :) Żeby po obserwować te NOL'e :) A z kimś kto tym się interesuje to będzie jeszcze fajniej :)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

:kosci:

i wszystko w tym temacie, fakto ;] jutro może się z DanaS wybierzemy na romantyczny spacer po bulwarze. Weźmie aparat, to może przy okazji coś nagram. Oczywiście już widzę minę mojej kochanie i próby wyjaśnienia z jej strony, co to - kurna chatyna - jest :D

A jak się wkurzę, to pożyczę teodolit z mojej starej szkoły, określę mniej więcej położenie, wsiąde w auto i pofatyguję się tam. Może to rzeczywiście coś naturalnego, ale z daleka wygląda przekoksowato. Zresztą, jak mi się uda nagrac, to wrzucę tu filmik.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: DanaS »

Mam świadków na to, że zaproponoałeś mi spacer :P Mogę się patrzyć w niebo i szukać. Choć i tak nic tam nie zobacze pewnie. Ale spacer mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

NAPISAŁEM "MOŻE"! M - O - Ż - E - ! - ! - ! - !

To nie jest propozycja dla Ciebie, tylko oświadczenie dla reszty forumowiczów ;]

:*
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Spooky już widzę twoje fotki i filmik jak NOL'e Cię porywają :D i zdajesz nam relacje jak było :D czekam na takie coś :D zadowoli mnie jednak filmik i fotki więc czekam na twoje relacje z obserwacji :)
Pozdrawiam Adrian
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: FaKtoMaaN »

moje marzenie, to pojechać do Nevady, tam nie ma bata żeby coś dziwnego przez noc nie zaobserwować;P kurde muszę kiedyś w przyszłości się tam wybrać!!...
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Adanek »

Już lepiej do Spooky'ego się wybrać bliżej i na pewno coś zobaczysz :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Darnok »

Już lepiej do Spooky'ego się wybrać bliżej i na pewno coś zobaczysz :)
Tylko pamiętaj- po piwie ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: NOL nad Wybrzeżem ( ?! )

Post autor: Spooky Fox »

Darnok, skoro uważasz, że po jednym piwie byś coś zobaczył, to moje gratulacje. I skoro uważasz, że mi się na wzrok rzuca po jednym piwie, to równiez gratuluję ;]

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”