Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Luchador

Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Luchador »

Czy komuś coś takiego się zdarzyło, aby na poczcie głosowej nagrała się wiadomość od bliskiej zmarłej osoby? Miesiąc po śmierci ojca otrzymałem dziwne nagranie na poczcie głosowej z nr z jego mieszkania, o treści "Odświerzyć całe ciało (...)" reszta mniej zrozumiała, dla zainteresowanych znawców tematu moge przesłać nagranie na emaila. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Quantum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2010-11-14, 20:24

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Quantum »

Poprosze o nagranie na kiuba18@wp.pl
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: wolek14 »

Wstaw na serwer www.zippyshare.com i daj linka. Więcej osób będzie miało do niego dostęp, i prędzej dowiesz się czegoś pożytecznego...
Luchador

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Luchador »

Oryginał nagrania jest tu:
http://www24.zippyshare.com/v/91093664/file.html

Nagranie obrobione przez kogoś kto zajmuje się nagraniami na codzień, jest tu:
http://www59.zippyshare.com/v/59705541/file.html


Powiem Wam że osoba która to obrabiała nic nie wiedziała o pochodzeniu nagrania, na podstawie analizy określiła, że mówił mężczyzna w wieku ok. 70 lat, mocno schorowany, i tak faktycznie było, ojciec zmarł mi w szpitalu po naszej ciężkiej walce o wyleczenie.
W czasie kiedy to nagranie miało miejsce, czyli 5.02.09 o 20:12 w mieszkaniu była moja matka, oglądała TV w pokoju, telefon jest na korytarzu. Jak ją poinformowałem o tym telefonie, była b.zaskoczona, przestraszona itp., mówiła że nikogo poza nią nie było w mieszkaniu, a ona sobie po prostu oglądała jakiś program w TV, co zresztą jest słyszalne na nagraniu w tle. Czekam na wszelki opinie czy ktoś z Was doświadczył coś podobnego. Dodam, że w mojej komórce to połączenie z 20:12 nie pokazało się w połaczeniach nieodebranych, tylko od razu wskoczyło na pocztę
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Ignorant »

Bardzo ... a nawet bardzo bardzo :P ciekawe ... Ten głos mówi "Odświerzcie całe ciało ... skóra (jestem prawie pewny że to te słowo^^) dymała? :P (tego nie jestem pewny ponieważ nie wyraźnie słychać ;/ ) Jeśli to na prawdę prawda to jest to bardzo ciekawe ^^
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Darnok »

Oczywiście, że to nie jest prawda. Już taki jeden z podobnym wkrętem był i z tego co pamiętam, to też się na niego nadziałeś :)
Tylko, że tamten przynajmniej się starał, tutaj koledze się nawet nie chciało tego fajnie obrobić.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Ivellios »

Zwykła prowokacja. Słychać szept i dmuchanie do mikrofonu...
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: wolek14 »

No to teraz poznasz moją analizę:
- w przesyłaniu dźwięku w telefonii komórkowej stosuje się ograniczenie pasma sygnału użytkowego do 4,5kHz, ponieważ głos ludzki nie operuje takimi częstotliwościami, a co za tym idzie jest więcej miejsca w centrali na jednoczesne przesyłanie większej ilości rozmów. W Twoim nagraniu pasmo jest pełne, zahacza nawet o 10kHz. Wniosek - nagranie na pewno nie przeszło przez linię telefoniczną.
-w sygnale wyraźnie słychać przydźwięk sieciowy 50Hz, oraz częstotliwości harmoniczne. W przypadku telefonii komórkowej zasilanie napięciem stałym 48V eliminuje te wadę sprzętów RTV używanych w domu. Poza tym taki przydźwięk w nagraniach jest często objawem źle polutowanego kabla mikrofonowego, dokładniej to brak masy, ew. pętla masy.
-słychać również wyraźnie tzw. efekt zbliżeniowy, który pojawia się gdy ktoś mówi bardzo blisko mikrofonu. W nagraniach na pocztę coś takiego nie mogło by mieć miejsca, gdyż jak już wspominałem pasmo jest ograniczone (od dołu jest LPF od ok 250Hz)
-jak mógł się nagrać na pocztę dźwięk z TV Twojej mamy, gdy to nie ona nawiązywała połączenie?
Poza tym wszystkim pozdrów tego Twojego specjalistę od nagrań, gdyż nie ma FIZYCZNEJ możliwości ocenić po takim nagraniu, ani w ogóle po żadnym, wieku osoby która mówi, a tym bardziej czy jest schorowana:) Chyba, że osoba słuchająca pozna spectrum głosu konkretnej osoby którą zna... Na Twoim nagraniu jest tylko szept, czyli barwy głosu tam W OGÓLE NIE MA, bo na sybilantach (głoskach syczących) każdy człowiek brzmi praktycznie tak samo, różnica jest jedynie w nawykach otwarcia buzi, każdy przy danej samogłosce otwiera ją na swój specyficzny sposób.

Podsumowując - jak bardzo trzeba się nudzić w domu, żeby wymyślić coś takiego?
Pozdrawiam, Łukasz.
Luchador

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Luchador »

Nie jest to żadne cygaństwo. To miało miejsce i zrozumieją to tylko Ci którzy walczyli o zdrowie bliskiej osoby do ostatniej chwili. Liczę, że może ktoś się spotkał z czymść podobnym i pozwoli mi zrozumieć ideę tego przekazu. Dowodem autentyczności jest charakterystyczne "tyknięcie" jakby zegara, na początku zdania. Tak ponoć jest na przekazach od osób zmarłych (piszą o tym na stronach o EVP anglojęzycznych). U ojaca nie ma żadnego zegara czy czegoś podobnego.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: amaranth »

Tak jak Ivellios słyszę dmuchanie do mikrofonu i szept/mało wyraźny,niestety/. Myślę, że to niewiarygodny materiał..
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Ivellios »

Luchador, weź się już nie ośmieszaj. wolek14 dokładnie opisał i wyjaśnił, dlaczego Twoje nagranie to ewidentny fake. Na przyszłość zanim w ogóle spróbujesz cokolwiek sfabrykować, zasięgnij przynajmniej trochę informacji...
Artur1996

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Artur1996 »

Dlaczego wszyscy próbują fałszować tego typu nagrania,ostatnio jakiś znajomy z klasy wydziwiał że nagrał osobę zmarłą czy coś i nadesłał swojemu kuzynowi to który jest obeznany w tym i robi nawet jako specjalista w autentyczności nagrań i wyszło że ewidentnie fake.Ogarnijcie się i próbujcie na siłę spotkać się z czymś paronormalnym bo jest to objaw że osoba jest niedojrzała.Ja mam taką zasadę że zobaczę coś może nagram i wtedy podzielę się z innymi ale absolutnie nie zamierzam czegoś miksować bo takim zachowaniem niczego dobrego nie pokaże.Prosiłbym moderatora o zamknięcie tego tematu ponieważ zaraz mogę zostać zaatakowany przez różnych ludzi że pojechałem po nich :twisted:
Luchador

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Luchador »

Słuchajcie, ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać do autentycznosci tego nagrania, moim zamysłem było pytanie czy ktoś się spotkał z czymś podobnym i jak zinterepretować to wypowiedziane zdanie (ale to pytanie chyba do ksiedza). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: Wiadomość na poczcie głosowej od osoby zmarłej

Post autor: Ivellios »

Temat zostaje zamknięty.
Zablokowany

Wróć do „Życie po śmierci”