Polska

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Polska

Post autor: Spooky Fox »



Dla Was wszystkich, drodzy przyjaciele. Dla wszystkich tych, którzy dumnie noszą w portfelu dowód z biało-czerwonym godłem.

Tak mnie naszło, po prostu, bo wiem, że większa częśc młodych Polaków, w tym - co tu będę ukrywał - poniekąd ja osobiście, nie mamy pojęcia, w jak pięknym kraju przyszło nam życ. Z jak piękną historią.

Nie jesteśmy narodem złodziei i pijaczyn. Jesteśmy narodem, który bronił całej Europy za najwyższą cenę. Będąc za granicą - w pracy, na wakacjach czy w każdej innej sytuacji - jeśli usłyszycie z ust obcokrajowca, że jesteśmy narodem złodziei i pijaków, nie wahajcie się - lejcie po mordzie, aż krew się poleje. Najlepiej nie gołymi pięściami, ale jak najgrubszą książką od historii.

Poświęćcie te niecałe dziesięc minut, przeczytajcie, wsłuchajcie się w podkład muzyczny. Bądźmy dumni z tego, kim jesteśmy, w jakim kraju przyszło Nam się urodzic i jakże piękną historię ma Nasz kraj. Prześlijcie link do tego filmu każdemu. Nie zatrzymujmy się na wytykaniu potknięc Kaczyńskich, Giertycha, Rydzyka i innych im podobnych.
__________________________________________________________________________

Temat - mimo, że w offtopie - jak najbardziej poważny. Podyskutujmy troszeczkę o tym, kim byliśmy, kim jesteśmy i gdzie skończymy.

Ave My - Polacy.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Polska

Post autor: Leanna »

Mi od dziecka się mówiło, ze polska to piep..ony kraj i zawsze wkurzało mnie jak matka mówiła, że jej problemy to przez beznadziejną polską politykę, że Polska nie robi nic z bezrobotnym, że "Taka właśnie jest Polska", kiedy w wiadomościach mówili o morderstwach. A ja na to tylko:
- Boże, mamo, w Afryce głodują, a ty narzekasz, ze prezydent nie rozdaje mufinek na ulicach.
Osobiście bardzo szanuję polską historię i jestem dumna z naszego pięknego narodu. Jak w każdym kraju znajdą się idioci (mowa o Kaczyńskim i mam nadzieję, ze nikogo tym nie urażę), ale Polska sama w sobie jest piękna, ma bogatą historię i wcale nie żyje się w niej źle :P
Ostatnio zmieniony 2010-03-25, 22:12 przez Leanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Polska

Post autor: Spock »

zawsze wkurzało mnie jak matka mówiła, że jej problemy to przez beznadziejną polską politykę, że Polska nie robi nic z bezrobotnym, że "Taka właśnie jest Polska", kiedy w wiadomościach mówili o morderstwach.
Wielu ludzi tak mówi: że "w Polsce to kradną", "na zachodzie tego nie ma", itp. Nie jestem pewien, z czego to się bierze, ale wiem jedno; Tzw. Zachód w niczym nam nie ustępuje pod tym względem. Kradną tak samo, cwaniakują tak samo, chleją też tak samo, albo i bardziej. Nie ma powodu do samokrytyki.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Polska

Post autor: Darnok »

Mnie już to "edukowanie" jacy my to wspaniali nie jesteśmy- sami wygraliśmy II wojnę, obroniliśmy europę przed turkami, brakuje jeszcze dokładniejszych zapisków historycznych z czasów Aleksandra Wielkiego- jego żołnierze i generałowie to na pewno byli Polacy!
Dużo Polska przez te tysiąc lat osiągnęła, ale promocja na zachodzie na siłę (przez filmiki różne ckliwe, klany w grach nazywające się husarią itp.) jest śmieszne, szczególnie że na zachodzie niektórzy nie znają nawet swojej historii, bo ich to nie obchodzi.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Polska

Post autor: Spock »

jacy my to wspaniali nie jesteśmy (...) brakuje jeszcze dokładniejszych zapisków historycznych z czasów Aleksandra Wielkiego- jego żołnierze i generałowie to na pewno byli Polacy!
A pewnie, że tak. Polacy pierwsi wyszli na suchy ląd - 395 mln lat temu :)
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Polska

Post autor: Leanna »

Ajej, macie problemy. Polska to piękny kraj. Znacie naród z mądrzejszym prezydentem? :P
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: Polska

Post autor: CheeTaH »

Komuna nasz naród zniszczyła.Filmik piękny daje do myślenia.
Ostatnio zmieniony 2010-03-29, 23:16 przez CheeTaH, łącznie zmieniany 1 raz.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Polska

Post autor: cleric »

Leanna zostaw prezydenta w spokoju. dosyć mam tego pier*olenia, że debil, dureń, kurdupel, bla bla bla. jesteście pełnoletni? wybierzecie sobie innego. ślicznego, wysokiego itd. jest jaki jest, został wybrany na kadencję, pełni funkcję państwową. założę się, że gdyby był piekny jak z obrazka to byłby dla was cacy. zreszta nieważne, Darnok - ależ Polacy to wspaniały naród.. niby pijacy - hiszpanie chodzą na rauszu cały dzień, anglicy piją jeszcze gorzej. niby na zachodzie nie kradną - jasne że kradną. Polska jest piękna, historia wspaniała, szkoda tylko że tylu dziś mamy 'obywateli' - "mam w D. ten kraj, nie obchodzi mnie, w jeuropie napewno jest super git, na wybory nie ide bo po co" itd. Amerykanie obnoszą się ze swoją niekoniecznie chwalebną historią, a my się wstydzimy przyznać do Ojczyzny, bo co, bo prezydent zły, bo autostrad nie ma? Może to wyświechtany tekst, ale nie za taki kraj walczyli nasi dziadkowie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Polska

Post autor: Darnok »

Darnok - ależ Polacy to wspaniały naród
Wiem, ale nikt nie musi mi wmawiać, że tak jest- sam zdecyduję po historii i współczesnych czasach. Na pewno nie będę się sugerował husarią z counter-strike'a, szwadronem 303 z Freespace czy innymi pseudonacjonalistycznymi informacjami. Wielu polaków ma też zakrzywione spojrzenie na historię- upadliśmy, bo zeżarła nas gigantyczna korupcja. Idea była wspaniała, ale wykonanie fatalne.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Polska

Post autor: Spooky Fox »

Ależ Darnoku, nie musimy przecież odnosic się do samych obrazków w tymże filmie. Popatrzmy na to, co tam jest napisane. Co o Nas - Polakach, myślą ludzie innych narodowości. To jest piękne. Że to tylko nasze popierdzielone myślenie sprawia, że na zachodzie jesteśmy uważani za złodziei i pijaków. A tak w rzeczywistości wcale nie jest.

Swego czasu byłem w Holandii. Wspaniały kraj. Z kimkolwiek bym nie rozmawiał, czy to w pracy, czy na spacerze, czy nawet w sklepie, każdy tam uważał, że Polska to piękny kraj. Obywatele różni, jak to w każdym kraju bywa, ale większośc z moich rozmówców nie narzekała na zachowanie Polaków. Uczciwi, rozmowni, szczerzy. Ja osobiście zrobiłem oczy jak pięc pięcdziesiąt, jak usłyszałem takie przymiotniki dotyczące nas - Polaków.

Holendrzy, żyjący w kraju, w którym po ścieżkach rowerowych przejedziesz rowerem cały kraj wzdłuż i wszerz, narzekali tylko na jedno w Polsce, Ci oczywiście, którzy - jak sami powiedzieli - mieli szczęście zwiedzic Naszą Ojczyznę - za mało u nas ścieżek rowerowych ^_^

No i oczywiście za wszelką cenę chcieli się dowiedziec, co to znaczy ku*wa, ch*j, spie*dalaj i takie tam, i jakie są odpowiedniki w ich języku -_-' :P
zblazowany

Re: Polska

Post autor: zblazowany »

No Polska to naprawdę ,,piękny kraj". Autostrad prawie nie ma, w ogóle drogi są gorsze niż w Afryce. Jedyne co nam pozostaje to duma z naszych żołnierzy i cieszenie się bogatą historią. Szkoda gadać.. Jedyne czym się potrafi chwalić nasz rząd to PKP na plusie.

Uważajcie trochę co mówicie o prezydencie bo jeden bezdomny już był za takie rzeczy po sądach ciągany.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Polska

Post autor: DanaS »

zblazowany pisze: Jedyne co nam pozostaje to duma z naszych żołnierzy i cieszenie się bogatą historią. Szkoda gadać..
Nie zgadzam się z Tobą. Mamy piękne plenery, wspaniałych pisarzy, muzyków, wybitnych naukowców i wielu Noblistów. Duma narodowa to nie tylko chwalenie się PKB czy rządem. Są kraje które maja o wiele mniej od nas a są dumne z tego, że to ich kraj.

A co do żołnierzy, to się czasem zastanawiam, czy oni naprawdę są nasi. Bo patrząc na to co z nimi robią i gdzie ich wysyłaja (czytaj: tam, gdzie akurat pasuje USA) to mam wątpliwości. Są dzielni, odważni i mężni. Owszem. Ale w dzisiejszych czasach coraz częściej walczą i giną wcale nie za swój kraj tylko za czyjeś ambicje.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Polska

Post autor: cleric »

Właśnie o takich młodych ludziach mówie :] autostrad nie ma, jest lipa, kwas, jest *ujowo, a historia to nikogo nie obchodzi i w ogóle żal ze jestem z Polski, co za syf. tak wam wstyd za Ojczyznę bo rząd jest słaby, drogi dziurawe i prezydent ma 1,50? (swoją drogą kwasniewski jest wyższy od kaczynskiego gdzies o 2 cm około, ale jego się nikt nie czepia:) ) Tak wam źle - wyjedzcie do Irlandii gdzie was zabiją bo Polak, do USA, do Niemcowni, Hiszpanii gdziekolwiek. Faktycznie kraj takich obywateli nie potrzebuje. Nie pasuje Ci rząd? idz na wybory, to Twoj obowiązek. ale lepiej olac i siedziec na tylku w domu i narzekac ze jest zle.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Polska

Post autor: Spooky Fox »

zblazowany pisze:Autostrad prawie nie ma, w ogóle drogi są gorsze niż w Afryce.
Zapraszam samochodem do Boliwii, Wietnamu, czy nawet Wielkiej Brytanii. Zobaczysz co to znaczy dziurawa droga.

zblazowany pisze:Jedyne co nam pozostaje to duma z naszych żołnierzy i cieszenie się bogatą historią.
Jakich żołnierzy? Z czego duma? Że giną za nie swój kraj i nie swoje problemy za marne 20 tysięcy złotych? Z tego mamy byc dumni?

Ogólnie myślałem, że Twoje wypowiedzi staną się troszkę bardziej wyrafinowane, ale wciąż utrzymujesz taki sam, żałośnie niski poziom, nie potrafiąc "wyargumentowac" swojego zdania i tylko jojczyc na to, jak jest Ci źle. Zapraszam do Irlandii. Niemiec. Gdziekolwiek. Tylko nie przyznawaj się, że jesteś Polakiem.
cleric pisze:Właśnie o takich młodych ludziach mówie :] autostrad nie ma, jest lipa, kwas, jest *ujowo, a historia to nikogo nie obchodzi i w ogóle żal ze jestem z Polski, co za syf. tak wam wstyd za Ojczyznę bo rząd jest słaby, drogi dziurawe i prezydent ma 1,50? (swoją drogą kwasniewski jest wyższy od kaczynskiego gdzies o 2 cm około, ale jego się nikt nie czepia:) ) Tak wam źle - wyjedzcie do Irlandii gdzie was zabiją bo Polak, do USA, do Niemcowni, Hiszpanii gdziekolwiek. Faktycznie kraj takich obywateli nie potrzebuje. Nie pasuje Ci rząd? idz na wybory, to Twoj obowiązek. ale lepiej olac i siedziec na tylku w domu i narzekac ze jest zle.
:one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :one: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen: :amen:
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Polska

Post autor: Ruskof »

Spooky Fox pisze:
zblazowany pisze:Autostrad prawie nie ma, w ogóle drogi są gorsze niż w Afryce.
Zapraszam samochodem do Boliwii, Wietnamu, czy nawet Wielkiej Brytanii. Zobaczysz co to znaczy dziurawa droga.
W Wielkiej Brytanii akurat jak mlodszy bylem (9-10 lat) i wtedy wcale drogi zle nie byly,jechalem z londynu po luton,i gdzie niegdzie po anglii.Jesli chcesz pojechac do Boliwii...Wpadnij do Perou i Ekwadoru jeszcze.
zblazowany pisze:Jedyne co nam pozostaje to duma z naszych żołnierzy i cieszenie się bogatą historią
Duma z zolnierzy?Mam to samo zdanie co inni powyzej.No coz,pozatym ze gina nie za nasza polske tylko z jakiegos dalekiego powodu zamachow amerykistanu na WTC,to dzielni sa z faktu ze tam w ogole jada.A z drugiej strony,moze nie tyle ze dzielni,ale zeby wygrac cos w zyciu tam jada?przeciez za 6 miesiecy ile dostaja?15000 zlotych jak nie wiecej,czysta motywacja dodaje adrenaliny i czlowiek wybiera się na wioski zbudowane z polamanych desek.

-- 2010-03-30, 16:05 --
zblazowany pisze:Szkoda gadać.. Jedyne czym się potrafi chwalić nasz rząd to PKP na plusie.
A ktory kraj moze bardziej się historia pochwalic i geniusza niz my?Zapomniales o Siekiewiczu,Mickiewiczu,Sklodowskiej,Lukaszewskim,Koperniku,Pilsudzkiego,Kazimierza Wielkiego?Czlowieku kto cie i na kogo wychowal?
Awatar użytkownika
CheeTaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-19, 23:40

Re: Polska

Post autor: CheeTaH »

zblazowany pisze:No Polska to naprawdę ,,piękny kraj". Autostrad prawie nie ma, w ogóle drogi są gorsze niż w Afryce. Jedyne co nam pozostaje to duma z naszych żołnierzy i cieszenie się bogatą historią. Szkoda gadać.. Jedyne czym się potrafi chwalić nasz rząd to PKP na plusie.

Uważajcie trochę co mówicie o prezydencie bo jeden bezdomny już był za takie rzeczy po sądach ciągany.
Drogi nie są gorsze niż w Afryce. Drogi polskie są zniszczone przez tiry albowiem Polska leży w centrum Europy i zawsze transport drogowy leci przez nasze państwo . Tak cieszmy się , że żyjemy w kraju o pięknej historii.Rosja to wielki kraj , a ma mniej kilosów autrostrad niż my. :D

Dzięki za to Jedyne co nam pozostaje to duma z naszych żołnierzy chociaż nie tylko wojsko liczy się.

Pozdr.
Ostatnio zmieniony 2010-03-30, 16:18 przez CheeTaH, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Polska

Post autor: Darnok »

autostrad nie ma, jest lipa, kwas, jest *ujowo, a historia to nikogo nie obchodzi i w ogóle żal ze jestem z Polski
Przepraszam, ale nie żyję historią. Moim środkiem lokomocji nie jest koń. Dzisiejsza Polska to twór zupełnie inny niż historyczna. Możliwe, że wasi przodkowie żyjący w tamtych czasach to byli zwykli chłopi wyzyskiwani przez szlachtę i oni tak wspaniale o dokonaniach swoich "rodaków" nie śpiewali. Przestańmy żyć historią (oczywiście- należy jej się szacunek, pamięć, by jej nie zakłamać, bo to by prowadziło do tragedii), ale popatrzmy na te dziury w drodze, świetnie działającą biurokrację, ceny paliwa dwukrotnie przewyższające cenę w USA i zróbmy coś z tym, a nie pocieszajmy się, że "kiedyś Polska wielkim narodem była".
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Polska

Post autor: Kryptozoolog »

1. Nie mówcie nic na prezydenta, premiera, generała czy Rydzyka bo może do sądu polecicie. Z tego ostatniego tylko ja mogę się wyśmiewać.
2. Polska kiedyś to nie Polska dziś. Może kiedyś w tym kraju był super chłop, który przeszedł do historii ale podobnie jak Darnok wolę samochód niż konie teraz. Historia, historia, historia... to tylko Polacy wspominają, ale najlepsze jest to iż przemilcza się to co złe. W końcu nie mamy się z czego chwalić nie? No to bierzemy coś co jednak mieliśmy dobrze z historii, wycinamy inne i przyklejamy jako reklamę. Nie mówicie tak o historii kraju bo była taka super, tylko dlatego że z niczego innego nie da się cieszyć.
3. Drogi, drogi, drogi... to nie wina tirów ani innych pierdół tylko tego z czego ta droga jest. Wejdźcie na blog Pani Basi - królowej internetu i poszukajcie odcinka pod tytułem ''Dziura''. Tam facet przez telefon powie coś ciekawego.
4. Zblazowany... a mówią że to ze mną coś jest nie tak :shock:
zblazowany

Re: Polska

Post autor: zblazowany »

moje drogie dzieci...
Najpierw do Ruskofa.
Kochany Ruskofie, jeżeli w Polsce jest tak cudownie to dlaczego mieszkasz we Francji?
A co do żołnierzy. Nie napisałem tego, ale chodziło mi o kombatantów tych co walczyli w wojnach albo powstaniu warszawskim a nie o tych co jadą do Iraku albo Afganistanu. Chociaż z nich też możemy być troszkę dumni, bo w końcu są żołnierzami i takie mają obowiązki. Można nie popierać wojny tamtej czy innej ale żołnierze nie są winni bo to jest tylko ich rola którą spełniają.

Co do autostrad. W Polsce są tak wolno budowane i dlatego jest ich tak tragicznie mało. A to z powodu złych przepisów i ogromnej biurokracji. Zanim droga powstanie to trzeba najpierw uzyskać setki zezwoleń, potem wybrać w przetargu wykonawcę i potem powstaje projekt i dopiero na końcu biorą się za budowanie. Od wyników przetargu można się właściwie odwoływać w nieskończoność. I tak zanim droga powstanie minął dwa albo więcej lat.
Drogi są zniszczone tak jak już napisaliście bo są po pierwsze źle budowane, czyli tak żeby wytrzymywały niezbyt wiele, zamiast trwalszego betonu stosuje się delikatny asfalt. W innych krajach w ogóle drogi projektuje się inaczej niż w Polsce dlatego w takich Niemczech ich trwałość jest większa, a po drugie z powodu tirów. Te towary przewożone tirami można by przewozić koleją ale wiadomo z tym też u nas nie najlepiej. niby w takich chinach wszystko robią byle jak a jednak pociągi mają szybki i drogi dobre.

A co do naszych naukowców. Mamy dobrych specjalistów tyle że nauka sama jest słabo dofinansowana. Bo w Polsce niestety tak jest że głąby w rządzie tego nie rozumieją. W innych krajach na badania wydaje się kilka razy więcej % pkb niż w Polsce. A z innych krajów mogących się pochwalić nauką można wymienić Francję i oczywiści USA.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Polska

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:moje drogie dzieci...
Najpierw do Ruskofa.
Kochany Ruskofie, jeżeli w Polsce jest tak cudownie to dlaczego mieszkasz we Francji?
Drogi Zblazowany,nie bede pisal dlaczego jestem we franci,no moze powiem to w dwoch punktach.

1)Bylem za mlody jak wyjechalem do francji zeby w ogole cos przeciwko temu zdzialac
2)Nie wiem wlasciwie czemu tu pojechala moja mama,nie mowila mi.

A mowiac o dzieciach..nie rozsmieszaj mnie prosze cie,moze jestem mlody w stosunku do ciebie ale jakos z wieloma ludzmi potrafie się tu dogadac,w przeciwienstwie do ciebie drogi starszy ode mnie Zblazowany :)

Wróć do „Off-topic”