Wszechświat a Media

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Adanek »

Chyba każdego to wkurza :) Nie ujawnią prawdy bo po co? Po to tylko żeby ludzie wiedzieli? Nie. A tak ludzie nie wiedzą i dalej żyją. Do prawdy trzeba dojść samemu nikt w tym Ci nie pomoże a na pewno nie państwo, które wie tyle, że byś osiwiał dowiadując się o tym i o tamtym. Więc nie myśl, że jesteś sam. Dużo osób wkurza takie postępowanie USA itp. Prawdy dowiemy się jak "oni" do nas przylecą i się ujawnią. :)
Pozdrawiam Adrian :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Darnok »

Eh znowu się zaczyna...
http://www.astronomycafe.net/qadir/ask/a10510.html
Już nawet nie będę się pytać, czy patrzyliście kiedykolwiek na marsa przez teleskop, bo pewnie uważacie, że gwiazdy na niebie to tak na prawdę hologramy mające na celu zmyłkę szaraków- zresztą obserwacja nieuzbrojonym okiem też prowadzi do zaskakujących odkryć- kropka jest czerwona! mam w oku filtry nasa!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Atmosfera_Marsa

http://www.keithlaney.net/spirit_color_ ... ration.htm
http://qt.exploratorium.edu/mars/opport ... B009R1.jpg
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Wszechświat a Media

Post autor: FaKtoMaaN »

SmokD pisze:Bez sensu media powinny trąbić o przyszłości ziemi, Są dowody, że nasa kłamie na temat planety mars ich zdjęcia są retuszowane aby ukryć prawdę.
zgadzam się.

SmokD pisze:Tak na prawdę mars nie jest czerwony. Ma niebieskie niebo, jestem pewien
foty z Marsa są retuszowane jak i Księżyca to fakt, ale tam jest znikoma zawartość atmosfery, więc nie może być tak niebiesiutko jak na Ziemi..
SmokD pisze: jest dużo dowodów na to, że istnieje inna cywilizacja która odwiedza naszą planetę chodzi mi o UFO, to pewne, że na ziemi kiedyś lub nadal jest przetrzymywany kosmita, pewne jest, że USA i inne podobne kraje to zakłamane świnie.
ŚWIĘTA RACJA, ale na pewno nie pochodzi ona z Marsa...
SmokD pisze:Mówią, że gdyby świat dowiedział się o istnieniu innej cywilizacji, ludność by upadła, bez sens?
Kto tak mówił?? o.O
SmokD pisze:Za parę lat będzie jeszcze gorzej. To mnie wkurza..
BO????
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Spooky Fox »

A moim zdaniem już jest coraz gorzej.

Coraz gorzej z poziomem tematów na temat UFO. Człowieku?! Ty chcesz, żeby tutaj ktokolwiek podszedł do takiego tematu z powagą? Nie dziwię się Darnokowi za jego sarkazm.

Temat z chęcią bym zamknął, bo jest po prostu tak denny i tak źle zrobiony, że aż mi witki opadają. No ale niech będzie jeszcze przez kilka dni. Dzisiaj mam dobre serce.

Następnym razem, jak będziesz robił temat, to poproszę bez linków. I najlepiej dorzucic jakąś myśl od siebie a nie tylko "kopiuj > wklej"
msnet
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-20, 22:18

Re: Wszechświat a Media

Post autor: msnet »

Tytul a temat moze nie jest calkiem trafiony, tresc a wlasciwie mysl przewodnia jest sednem sprawy do ktorej ludzie dochodza po jakims czasie.

Autor tematu uzywa slowa 'pewne' , moim zdaniem pewnosci nie mamy czy to obca cywilizacja nas odwiedza czy tez nie my sami dysponujac jakas tam technologia.
Oczywiscie nie twierdze ze tak jest bo ja wierze w UFO no ale pewnosci zwykly szary czlowiek bez wgladu w tajne dokumenty miec nie moze.

Upadek ludzkosci po ogloszeniu kontaktu z obcymi.
Mysle ze autorowi bardziej chodzilo o chaos ktory by mogl nastapic w kregach religijnych, czesc z nich niestety leglaby w gruzach powodujac dosc konkretne zamieszanie ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami.
Prawdopodobnie to moze miec najwiekszy wplyw na ukrycie faktow do momentu kiedy ludzkosc powiedzmy dorosnie do swiadomosci ze nie jestesmy sami.

Mamy prawo wiedziec.
Ja nie jestem tego pewny czy potencjalny zjadacz chleba chce wiedziec i czy jest to mu niezbedne do dalszej egzystencji , baa czy ta wiedza by przypadkiem nie kolidowala z jego przekonaniami co wiaze się z tym co wczesniej nadmienilem.
Owszem mamy do tego prawo ale moim zdaniem jest grupa ludzi ktora rozwaza za i przeciw czy pan X powinien wiedziec czy tez nie bo jesli tak to co on moze zrobic i jakie beda tego skutki, znow nawiazuje do punktu wczesniejszego bo jak wiadomo religia nie bardzo idzie w parze z nauka ze juz to tak delikatnie ujme.

Mnie nie dziwi ze ostatnio ludzie zaczynaja się zastanawiac nad teoria spiskowa dotyczaca UFO, podam jeden przyklad :
Projekt SETI - swego czasu byl godzinny program dotyczacy tego projektu i jesli opowiada się ze z daleka to nie ma co nasluchiwac bo technologia zbyt uboga a blisko nic nie wykryto, wiec zdrowo myslacy czlowiek zada pytanie: to jaki on ma sens i czemu teraz sluzy ten projekt ?
Wybaczcie ale trudno się nie zastanowic nad tym glebiej.

Dyskutowac na tematy UFO mozna bardzo dlugo tak samo jak i mnogosci watkow nie brakuje, fakty na obecna chwile sa takie ze nasza technologia jest jeszcze bardzo uboga do eksploracji a co za tym idzie czesc informacji mozna latwo ukryc, po przelomie technologicznym trudno bedzie "posiadaczom" tajnej wiedzy zafalszowac prawde ktora ludzie beda mieli na wyciagniecie reki.
zblazowany

Re: Wszechświat a Media

Post autor: zblazowany »

I co wynika z tego że zdjęcia z marsa i księżyca są retuszowane? I gdzie przeczytałeś o tym że na marsie jest niebieskie niebo?
Zdjęcia są fałszowane nie przez Nasa ale innych ludzi którym zależy na dojeniu kasy z teorii spiskowych, tu wytną tam wkleją, i puszczają w świat te przerobione foty.
msnet
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-20, 22:18

Re: Wszechświat a Media

Post autor: msnet »

Widze ze moj blad bo nie opisalem dokladniej.
SETI nasluchuje blisko i twierdzi ze nic nie ma, skoro twierdzi wiec ma mniejsza lub wieksza pewnosc i tu traci sens nasluch, oczywiscie ich wola na co wydaja pieniadze.
Nie sadze czy Ty bys szukal czegos wiedzac ze juz tam szukales i tego nie ma.
Albo sztuka dla sztuki albo ukryte podteksty.
Powiedzmy ze sluchaja bo a noz cos przeleci i oni to wylapia, gorzej jak "ich" srodki komunikacji calkowicie roznia się technologicznie od tych ktorymi SETI dysponuje, cos na zasadzie sluchania fal radiowych ludzkim uchem, mozemy sobie sluchac i 100lat bez rezultatu.

Co do teorii spiskowej nie sadze abys byl zdania ze wszyscy mowia wszystko nic nie ukrywajac ;)
zblazowany

Re: Wszechświat a Media

Post autor: zblazowany »

Według mnie ten cały Seti to poroniony pomysł. Nie wiemy w ogóle jak wyglądają kosmici i czy są to istoty rozumne. Nie wiadomo czy mają takie urządzenia którymi da się odebrać takie sygnały. To że my mamy np. radio to jest wynik zbiegów okoliczności i przypadków. Raczej nie wydaje mi się że kosmici wymyślili to samo co my, bo to by oznaczało że te same przypadki były u nich a to jest mało możliwe.

Aha możesz powiedzieć co ukrywają? może nibiru?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Darnok »

co my, bo to by oznaczało że te same przypadki były u nich a to jest mało możliwe.
Przypadkowo fale elektromagnetyczne mogłyby zachowywać się tak samo, jak u nas ;)
Nie wiemy w ogóle jak wyglądają kosmici i czy są to istoty rozumne. Nie wiadomo czy mają takie urządzenia którymi da się odebrać takie sygnały
SETI to poszukiwanie inteligentnych istot, które (prawdopodobnie) będąc na podobnym do naszego poziomie technologicznym wysyłali (dawno dawno temu) celowo, bądź nie jakieś sygnały. Jeżeli coś odbierzemy, to i tak pewnie rasa nadawców nie będzie już istnieć , ale będziemy mieć świadomość, że jednak są ( i w którym kierunku mamy patrzeć).
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Wszechświat a Media

Post autor: IteratorZX81 »

Skoro już na to SETI wjechaliśmy, to nie sądzę, aby "kosmici" wysyłali CELOWO informacje na falach radiowych. Bardziej prawdopodobne jest to, że ew. transmisja jest produktem ubocznym ich cywilizacji (np. ziemskie transmisje z lat 50./60. są "słyszalne" teraz z odległości kilku-kilkunastu lat świetlnych (dokładnej odległości niestety nie znam)). Fale radiowe zupełnie się bowiem nie nadają dla transmisji przeznaczonych dalej niż 1 układ planetarny (tzn. my z marsem moglibyśmy się tak komunikować, ale np. z układem Alfa Centauri (mimo, że to tylko kilka lat świetlnych) taka transmisja nie miałaby sensu). Jeśli nasi przyjaciele z przestrzeni chcieliby się z nami komunikować, to musieliby wymyślić "szybszy" sposób komunikacji (tunele/zagięcia czasoprzestrzenne?), ew. posiadać zamaskowane satelity/stacje kosmiczne na orbicie naszej kochanej planety, co umożliwiłoby im transmisje poprzez fale EM ;).

Co do tematu zaś, to zapewniam was, że jeśli to byłyby naprawdę SENSACYJNE doniesienia, a nie np. kolejny rolnik, którego pole potraktowano jak blok rysunkowy, to media by się tym zainteresowały.
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Adanek »

Co do kontaktu. Jakby chcieli się z nami skontaktować to zrobili by to już dawno. Wylądowali by zapewne gdzieś w Stanach i zaczęli gadać z Obama itp. Ale jak oni mogą z nami się skontaktować jak tylko zobaczymy jakiś obiekt na niebie to od razu są wysyłane myśliwce itp. żeby to zidentyfikować i zestrzelić. Nie widzę tutaj sensu żeby mieli się z nami kontaktować :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-25, 15:48 przez Adanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Kryptozoolog »

Dziwne że nikt nie pamiętał iż to ja pracowałem przy programie SETI :twisted:
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Wszechświat a Media

Post autor: ifar15 »

Wiecie że istnieje teoria że tak naprawdę pewna rasa obcych utrzymuje z nami stały kontakt. Ale na pewno to znacie: "Pewnego dnia w Amerykistanie bla bla bla.........i w ten sposób jesteśmy w stałym kontakcie, ale oczywiście wie o tym tylko rząd Amerykistański"
Na pewno słyszeliście tą teorie, jeżeli miałbym się do tego odnieść to uważam że to możliwe ale głowy bym sobie uciąć nie dał, ba! ręki bym sobie uciąć nie dał. Ale to kolejna teoria spiskowa o której swojego czasu dużo myślałem i na razie mam jej dosyć. W każdym razie prawdy chyba trzeba szukać na własną ręke bo inaczej niczego się nie dowiesz. I jak mawia mój przyjaciel: "Grunt to się nie bać a reszta przyjdzie z czasem" więc się nie bójmy tylko szukajmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Tyle ode mnie, taka otucha dla nas wszystkich którzy szukają prawdy.
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Karoolczak »

Nasa utajnia ze wzgledu na Kosciol poniewaz Biblia dokladnie NEGUJE istnienie istot pozaziemskich... Pisze tam ze czlowiek jest jedyna istota myslaca Abstrakcyjnie...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Wszechświat a Media

Post autor: Darnok »

asa utajnia ze wzgledu na Kosciol poniewaz Biblia dokladnie NEGUJE istnienie istot pozaziemskich.
Zapomnieliśmy przecież, że NASA jest żydowsko-chrześcijańską komórką agentów ds. propagandy ;]
Nauka ma to do siebie, że religia nie ma na nią wpływu.

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”