Zagadkowosc piramid

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Zagadkowosc piramid

Post autor: Ruskof »

-Wprowadzenie

W ciągu ostatnich kilkunastu lat tajemnicze zjawiska zachodzące we wnętrzu piramid były przedmiotem bardzo licznych artykułów w prasie codziennej. Środowiska naukowe z dużą rezerwą odniosły się jednak do sensacyjnych doniesień o różnorodnych przejawach "energii piramid", gdyż wiadomości te były po prostu zbyt nieprawdopodobne, aby mogły być prawdziwe.

-Co to jest piramidogia ??

Piramidologia" to termin ogólny, oznaczający badania wymiarów piramidy i próby ich interpretacji w celu udowodnienia, że kryją w sobie przepowiednie lub zawierają informacje wyprzedzające nowoczesne odkrycia naukowe. Zainteresowanie zagadką piramid upowszechniło się dzięki szkockiemu astronomowi królewskiemu, Charlesowi Piazziemu Smythowi. Jego badania nad piramidami, prowadzone w Egipcie, zaowocowały wydaną w latach sześćdziesiątych XIX wieku książką Our Inheritance in the Great Pyramid. Był to pierwszy z tomów długiej serii niezwykle drobiazgowych analiz. W swoich pracach Smyth przedstawił wyniki obliczeń, wskazując na związek wymiarów Wielkiej Piramidy z danymi astronomicznymi. Twierdził na przykład, że jej obwód jest zgodny z długością roku słonecznego, stosunek wysokości do powierzchni podstawy równa się pi, a wysokość pomnożona przez 10 do dziewiątej potęgi daje wynik równy odległości Ziemi od Słońca. Obliczenia Smytha przyniosły mu wielki rozgłos, dopóki inni badacze nie sprawdzili ich rzetelności i nie stwierdzili, że są bardzo nieścisłe.

-Przepowiednie

Tajemnicze przepowiednie, zakodowane w wymiarach piramidy, także się nie spełniły. Posługując się osobliwymi jednostkami miary przepowiadano między innymi Drugie Nadejście Chrystusa w latach 1881, 1911 i 1936. Wyznaczono nawet datę Dnia Sądu Ostatecznego na 20 sierpnia 1953 r.

-Mumifikacja

Francuski badacz Antoine Bovis odkrył podczas zwiedzania komory grobowej piramidy Cheopsa zjawisko mumifikacji. Ciała nieżywych zwierząt nie uległy biologicznemu rozkładowi lecz odwodnieniu i zasuszeniu. Bovis wpadł jako pierwszy na pomysł zastosowania energii piramid w celu wzmocnienia sił witalnych organizmu.

>Doświadczenie z żyletką

Niezwykłe oddziaływanie piramid zainspirowało do eksperymentów czeskiego elektryka Karela Drbala. Wykorzystując energię piramid skonstruował on i opatentował w 1959 roku przyrząd do ostrzenia żyletek, nadając mu nazwę "Przyrząd do ostrzenia żyletek- Cheops". Składa się on z pojemnika w kształcie piramidy, do którego wkłada się żyletkę. Ostrze żyletki jak wykazywały liczne doświadczenia regeneruje się w piramidzie.

>Rośliny w piramidach

Eksperymenty Drbala odbiły się szerokim echem na całym świecie i pociągnęły za sobą serię doświadczeń z wykorzystaniem piramid, w tym oddziaływaniem piramid na organizmy żywe. W wyniku eksperymentów stwierdzono, iż niebywałe rezultaty przynosi poddawanie żywych roślin i zwierząt oddiaływaniu piramid. Amerykańscy badacze Flanagan, Schul i Pettit podlewali wodą przetrzymywaną w piramidzie rośliny. Doświadczenia wykazały, że wzrost takich roślin jest znacznie bujniejszy niż w innych rosnących na tym samym poletku, a nie podlewanym wodą z piramidy.

-Kolejny eksperyment

Patrick Flanagan umieścił nad głową badanego, w chwili gdy ten miał oczy zamknięte, piramidę o podstawie dwóch stóp. Gdy piramida znajdowała się nad jego głową do głośnika dotarły silne fale alfa. Po usunięciu piramidy fale alfa zanikły. Doświadczenie te powtarzano na innych osobach i uzyskiwano takie same wyniki. Fale alfa pojawiają się przy przechodzeniu i przejściu w wyższe stany świadomości.

-Uczony o piramidach

Żyjący w XII wieku hiszpański uczony i mistyk żydowskiego pochodzenia Abraham Abulafi powiadał: "Piramida to wiedzy tajemnej esencja. W niej odnajdziesz wielkie Prawdy. Poznasz prawa proporcji i umiaru. Piramida dumna stoi milczeniem nabrzmiałych treściami. Znaczeń w niej labirynt cały. W niej świat spisany." Radził również: "Stań u szczytu piramidy, a w centrum się znajdziesz Całości. Sześć piramid sześcian tworzy. Gdy każdą z nich rozumieniem obejmiesz i wiedzę z niej spijesz, znak to, żeś wszystko już pojął..."

-Piramidy leczą

Obserwując ludzi, którzy zainteresowali się piramidami i systematycznie korzystają z terapii z ich pomocą, ze sprzętu piramidopochodnego, jak również wody, czy folii aluminiowej naenergetyzowanych w piramidach, można stwierdzić nie tylko korzystne zmiany ich stanu zdrowia, ale również mentalności. Chodzi o pewnego rodzaju wyciszenie, uspokojenie, a nieraz i modyfikację sposobu życia.

W czeskim czasopiśmie opisano przypadek cofnięcia się cukrzycy u partnera właścicielki dziewięciometrowej, dwukondygnacyjnej, mieszkalnej piramidy we Frandlandzie nad Ostrawicą. Stan zdrowia tego człowieka, po półrocznym zamieszkiwaniu w piramidzie tak dalece się poprawił, że obecnie nie pobiera on insuliny, ani nie stosuje żadnej diety.

-Piramidy, a UFO

W rozdziale Piramidy, a UFO w książce "Tajemstvi pyramid autorstwa Challi El Hakima można przeczytać o zdarzeniu, którego świadkami byli duńscy i francuscy archeolodzy. 12 stycznia 1990 roku nad piramidą Cheopsa pojawiło się UFO. Zatrzymało się tam na około 3 minuty, oświetliło swoim światłem całą podstawę piramidy, następnie za pomocą specjalnego wysięgnika wybrało spod jednej kamiennej kostki jakąś czarną skrzynkę, po czym obiekt bardzo szybko odleciał. Archeolodzy sfotografowali to zdarzenie, jednak film okazał się dziwnie naświetlony i UFO było widoczne tylko na małej części zdjęcia. W tym samym czasie stacje radarowew okolicy Kairu zarejestrowały wtargnięcie w przestrzeń powietrzną Egiptu nieznanego obiektu i jego bardzo szybki odlot.

-Piramida spod Garwolina

Jest to jedyna piramida w Polsce, do której powstawania przyczyniło się UFO. "To było prawdopodobnie w 1978 roku, w wigilię 24 grudnia gdzieś około godziny 21.00, szedłem wzduż lasu. W pewnym momencie, na niebie pojawiło się kilkanaście, różych wielkości, kul białego światła. Była noc, a tu nagle wszędzie dookoła zrobiło się jasno, nie wiedziałem co się dzieje, przestraszyłem się, to było naprawdę niesamowite. Kule powoli przemieszczały się wzdłuż lasu, tuż nad drzewami. W pierwszej chwili pomyślałem, że top pewnie jakiś samolot, ale co było bardzo dziwneświetlne kule nie wydawały żadnego dźwięku. Szybko zdałem sobie sprawę, że oto właśnie obserwuję coś nie z tej ziemi. Światła zniknęły po kilku minutach. Po tym zdarzeniu zacząłem odczuwać bardzo silną potrzebę postawienia przed domem piramidy, to dziwne ale dokładnie wiedziałem jak ma ona wyglądać. Jestem przekonany, iż idea jej zbudowania pochodziła wprost od UFO."- stwierdził Pan Adam Głowala, który około 9 lat temu na swoim gospodarstwie postwił piramidę.

Budowla od samego początku wzbudziła ogromne zainteresowanie i do dziś dnia ściąga do gospodarstwa wielu turystów. Osoby regularnie medytujące we wnętrzu piramidy odczuwają jej pozytywny wpływ na zdrowie

Zrodlo:http://bartek9011.blox.pl/html
zblazowany

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: zblazowany »

wierzysz w to wszystko, czy tylko wkleiłeś to jako ciekawostkę?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Ruskof »

Mam watpliwosci co do niektorych z tych piramid,ale ciekawostek nie wklejam,chyba ze byl się bawil w nabijanie bezsensownych postow postow.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: FaKtoMaaN »

za piramidami jednak coś się kryje.. nie wiadomo co dokładnie, ale odnośnie tych budowli jest o wiele więcej pytań, niż znanych odpowiedzi, a informacje znane to w większości domysły archeologów..
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Ruskof »

Zawsze jest wiecej pytan od odpowiedzi...Ciekawia mnie te rosliny w piramidach,a szczegolnie ich szybkosc rosnienia...Przeciez roslina potrzebuje swiatla,nie sztucznego,ale slonca do zycia,nie wiem czy to czasami nei jest przypadek kryptobotaniki,co o tym myslisz Fakto? :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Arek »

Ruskof
Co to za rośliny rosną w piramidach?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: DanaS »

Rośliny w piramidach? Rozwiń jeśli możesz bo jedyny gatunek jaki mi się nasuwa na myśl to grzyb na ścianie. Chętnie o tym poczytam.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: FaKtoMaaN »

Myślę o tym że wewnątrz piramidy tworzy się tak jakby pole magnetyczne które pozytywnie działa na wszelakie organizmy żywe, w tym rośliny. Mnie osobiście najbardziej interesuję JAK JE ZBUDOWANO! jednoznacznie nie da się określić kiedy i jak powstały.. jak to zrobiono że takie budowle, z tak wielką dokładnością, (nie wiem czy w dzisiejszych czasach jest możliwe postawienie tak precyzyjnych piramid) wybudowano bez żadnego sprzętu ciężkiego, mierników laserowych itd. o ustawieniu w dokładny układ gwiezdny Oriona już nie wspomnę..
Niewątpliwie prości ludzie mieszkający, i pracujący w Egipcie nie postawili ich sobie tak ,,O,, Tym bardziej że konstrukcje wewnątrz są tak bardzo skomplikowane, i nawet najmniejsze korytarzyki o kilkucentymetrowych średnicach są tak precyzyjnie wykonane, że niektórzy nawet uważają że to nie możliwe..

DanaS pisze:Rośliny w piramidach? Rozwiń jeśli możesz bo jedyny gatunek jaki mi się nasuwa na myśl to grzyb na ścianie. Chętnie o tym poczytam.
A co do Ciebie DanaS, to jakbyś czytała wyżej dokładnie, to nie chodzi o to że rosną tam rośliny, tylko prowadzono jakiś czas temu takie doświadczenia ,że podlewano wodą rośliny. Wodą która wcześniej stała jakiś czas w piramidzie.. rezultat był taki że roślinność podlewana wodą z piramid była wyraźnie bujniejsza od tej, podlewaną zwykła woda..
Ostatnio zmieniony 2009-11-05, 13:11 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 2 razy.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Darnok »

Fotosynteza bez słońca? to nawet ci od kosmitów starają się zachować resztki rzetelności...
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Sothis »

Nikt nigdzie nie napisał, że rośliny hodowane były w piramidzie. Umiejętność czytania ze zrozumieniem to jednak arcyprzydatna rzecz. ;]
Ostatnio zmieniony 2009-11-05, 18:22 przez Sothis, łącznie zmieniany 1 raz.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Ruskof »

Darnok pisze:Fotosynteza bez słońca? to nawet ci od kosmitów starają się zachować resztki rzetelności...
Wlasnie to mnie najbardziej zdziwilo (tym bardziej ze w piramidach raczej jest ciemno,chyba ze sztuczne swiatlo tam zainstalowano)...Ciekawi mnie tylko,czy naukowcy pobierali probki wody ktora znajdywala się w piramidzie,moze znajda jakies "dopalajace" wlasciwosci?
Rośliny w piramidach? Rozwiń jeśli możesz bo jedyny gatunek jaki mi się nasuwa na myśl to grzyb na ścianie. Chętnie o tym poczytam.
Postaram się rozwinac,nie widzialem ani nie znam roslin ktore rosly,ale gdy cos znajde to napisze :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Darnok »

Nikt nigdzie nie napisał, że rośliny hodowane były w piramidzie. Umiejętność czytania ze zrozumieniem to jednak arcyprzydatna rzecz. ;]
Ja nie do tekstu, ale do dyskusji niżej toczonej.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Arek »

Ciekawia mnie te rosliny w piramidach,a szczegolnie ich szybkosc rosnienia...
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Sothis »

Woda była z piramidy. Ruskof sam chyba nie zrozumiał fragmentu przytoczonego przez siebie tekstu. ;]
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Ruskof »

Doskonale wiem ze woda byla z piramudy,tylko interesuje mnie jak się pojawila i jakie wlasciwosci ma :)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Kryptozoolog »

Myślę że w piramidach nie ma nic zagadkowego.
Zarówno tych w Egipcie, jak i w obu Amerykach i Europie.
Dlaczego nadal tak wszystkich intrygują? Gdyż nie możemy przeżyć tego, że kiedyś Egipcjanie i Indianie znali się tak dobrze na architekturze i astronomii, w niektórych miejscach może nawet lepiej od nas.
Piramidy są posągami dawnych kultur i wierzeń, wykazem inteligencji człowieka w tamtych czasach i od tak dawna poszukiwania odpowiedzi na tajemnicę śmierci i życia po życiu. Piramidy mają też znaczenie symboliczne, ale z tego wszystkiego najbardziej oczywistym jest że był to znak dla Bogów, oraz miejsce spoczynku najważniejszych ludzi tamtych czasów.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: FaKtoMaaN »

Kryptozoolog pisze: Gdyż nie możemy przeżyć tego, że kiedyś Egipcjanie i Indianie znali się tak dobrze na architekturze i astronomii, w niektórych miejscach może nawet lepiej od nas.
spoko.
tylko skąd ta wiedza, dlaczego nie pozostało po nich więcej takich budowli, tupu wieżowce, ekskluzywne domy, tyko akurat kilkanaście charakterystycznych arcydzieł budowlanych. Jeśli znali się lepiej od nas, to jak zbudowali piramidy, bez żadnego sprzętu, oraz nawigacji? Jeśli jesteśmy do tyłu z wiedzą co do nich, to jak to możliwe że ludzkość się cofnęła, kiedyś mądrzejsza a dzisiaj..? Bo tak wynika, Albo my się cofnęliśmy, albo oni doznali niesamowitgo olśnienia.. Tylko czemu ta wiedza nie przetrwała do dziś?.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Kryptozoolog »

FaKtoMaaN pisze:
Kryptozoolog pisze: Gdyż nie możemy przeżyć tego, że kiedyś Egipcjanie i Indianie znali się tak dobrze na architekturze i astronomii, w niektórych miejscach może nawet lepiej od nas.
spoko.
tylko skąd ta wiedza, dlaczego nie pozostało po nich więcej takich budowli, tupu wieżowce, ekskluzywne domy, tyko akurat kilkanaście charakterystycznych arcydzieł budowlanych. Jeśli znali się lepiej od nas, to jak zbudowali piramidy, bez żadnego sprzętu, oraz nawigacji? Jeśli jesteśmy do tyłu z wiedzą co do nich, to jak to możliwe że ludzkość się cofnęła, kiedyś mądrzejsza a dzisiaj..? Bo tak wynika, Albo my się cofnęliśmy, albo oni doznali niesamowitgo olśnienia.. Tylko czemu ta wiedza nie przetrwała do dziś?.
Gdyż nie została spisana?
Gdyż nie używamy jej w odpowiednim celu?
Jest wiele wytłumaczeń.
Czemu nie budowali wieżowców? Pisałem że piramidy były dla nich różnymi rzeczami, zazwyczaj znakami lub po prostu symbolem czegoś. Nie budowali ich po to żeby stały i żeby przyciągały turystów.
Prawdopodobnie uważali że tylko największe i najlepiej skonstruowane (zapewne chodzi o astronomię i gwiazdy oraz planety przy wierzchołku) budowle, są prawdziwym znakiem oddania dla ich Bogów, umarłego faraona czy też znakiem ich potęgi.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Sothis »

FaKtoMaaN pisze: dlaczego nie pozostało po nich więcej takich budowli, tupu wieżowce, ekskluzywne domy,
Typowo europocentryczne myślenie ;]. A na cholerę im wieżowce były?
FaKtoMaaN pisze:
jak zbudowali piramidy, bez żadnego sprzętu
A kto twierdzi, że zbudowali je bez "sprzętu" ? ;]
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Zagadkowosc piramid

Post autor: Ruskof »

Bez sprzetu czyli typu bez dzwigni itp...Wszystkie kamienie ciagneli na drewnie,przywiazane sznurkiem ktory budowlancy przenosili.Podobno konstrukcja jednej piramidy mogla trwac...30 lat.Nie dziwie się jak na tamte czasy i warunki ^^
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”