koktajl Darka Sugiera

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
asd123

koktajl Darka Sugiera

Post autor: asd123 »

witam, mam pytanie.
próbował ktoś z was mieszanki którą opisał Darek Sugier w celu uzyskania OBE/LD?

i druga sprawa,

Monroe wyraźnie opisywał oddziaływanie na rzeczywistość fizyczną poza ciałem, wielu z resztą to robiło, Darek z kolei pisze że nie jest możliwym dostrojenie się do "naszego" otoczenia, noi w reszcie że OBE i LD to to samo. Jak to w końcu jest?

zajmuje się tymi rzeczami od bardzo niedawna, prosze nie śmiejcie się jeśli to coś głupiego :oops: :oops: :oops:
Mamba

Post autor: Mamba »

Ja nie czytałam nie wiem jak inni, może napisz jaką mieszankę proponuje? czemu uważa, że LD i OBE to to samo?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

LD i OOBE to nie to samo ! Nawet z perspektywy neurofizjologii to zupełnie odmienne stany.

OOBE = Out of Body Experience = Wrażenie Przebywanie Poza Ciałem, albo Eksterioryzacja. Może wystąpić zarówno w czasie dnia jak i snu. Osoba doświadczająca OOBE ma wrażenie że opuszcza swoja fizyczną powłokę, unosi się, przenika przez ściany, itd.

LD = Lucid Dreaming = Świadome Śnienie. Polega na tym że podczas snu nagle zdajemy sobie sprawę że leżymy w łózku (albo gdzie indziej) i że to co się rozgrywa przed naszymi oczami to nasz własny sen.

W przeciwieństwie do OOBE, podczas LD nie występuje wrażenia wyjścia z ciała - po prostu wiemy że właśnie śnimy. LD może ułatwiać przejście w OOBE.

Czemu nie wiecie takich podstawowyh rzeczy ?..
asd123

Post autor: asd123 »

"koktajl złożony z piracetamu, ginko biloba, melatoniny i kofeiny. Związki te są dostępne w aptece. Muszą być jednak użyte w odpoiednich dawkach i proporcjach. Wymaga to długotrwałego eksperymentowania."

Cytat z "Miłość i wolność poza ciałem" D.Sugiera
Mamba

Post autor: Mamba »

Spock znam te określenia i różnice występujące, zastanawialam się czemu D.Sugier nie widzi różnicy :roll:

Co do podanej mieszanki :D dokładny przepis poprosimy :!:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Dokładny przepis ? A czy to aby zdrowe ? Żeby nam się ktoś nie pochorował po wypiciu takiej mieszanki.
Odradzam takie eksperymenty.
asd123

Post autor: asd123 »

Autor pisał że jest to bezpieczny środek chcemiczny, jedyną wadą jest to, że każdy sam musi wypróbować proporcje, każdy ma inny organizm. No a pozatym środek ten pozwala się tylko częściowo "dostroić". "nie da się za jego pomocą dostroić do parku"

Nie z nam "cudownej dawki", napisałem tego posta z myślą, że mi ktoś kto tego próbował podpowie. Za jakiś czas sprawdze, to opisze efekty. No chyba że mnie ktoś ubiegnie :wink:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

asd123 pisze:Autor pisał że jest to bezpieczny środek chcemiczny, jedyną wadą jest to, że każdy sam musi wypróbować proporcje
Jesli wymaga eksperymentowania na sobie samym, to nie jest to bezpieczne.

Autor, Darek Sugier jest nauczycielem WF, ratownikiem medycznym i biznesmenem. Nie jest lekarzem, chemikiem ani biologiem. Nie publikowal w żadnym liczącym się czasopiśmie naukowym. To po prostu "facet znikąd" który znalazł nową receptę na odlot. Tak samo kompetentny jak ziomale pod blokiem.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Woda tez wymaga eksperymentow, ktora ci najbardziej smakuje, a niebezpieczna raczej nie jest
asd123

Post autor: asd123 »

jestem jeszcze raczej "zielony" jeśli chodzi o OOBE czy LD, ale skoro każdy z nas podczas snu opuszcza nieświadomie ciało, to czy LD nie jest po prostu nagłym odzyskaniem świadomości już poza ciałem, bez całego procesu oddzielania podczas którego nie jesteśmy świadomi?
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Nie. LD się dzieje w naszej nieswiadomosci. Natomiast podczas swiadomego OOBE swiadomosc zostaje przeniesiona do ciala eterycznego.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Zarówno podczas zwykłego jak i świadomego snu nie opuszczamy ciała. Takie wrażenie występuje tylko w OOBE.

Dorregaray pisze:Woda tez wymaga eksperymentow, ktora ci najbardziej smakuje, a niebezpieczna raczej nie jest
Woda nie jest substancja psychoaktywną, porównanie chybione. A jeśli miałeś na myśli wódę, to jej długotrwałe spożywanie też jest niebezpieczne. Chociaż jej efekty sa bardziej przewidywalne niż wynalazek "Wujka Dziwne Tabletki"
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Mnie najbardziej zastanawia w tej mieszance zmieszanie srodkow pobudzajacych i uspokajajaco-usypiajacych :)
nefrethete
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-20, 23:01
Lokalizacja: ze światła

Post autor: nefrethete »

Spock6 pisze:LD i OOBE to nie to samo ! Nawet z perspektywy neurofizjologii to zupełnie odmienne stany.

W przeciwieństwie do OOBE, podczas LD nie występuje wrażenia wyjścia z ciała - po prostu wiemy że właśnie śnimy.
Pewnie nie wystepuje bo z natury oprócz czuwania to śnimy. W LD świadomość jest dopuszczona "do głosu" w bardzo małym stopnniu i stąd to "wiemy że śnimy" bo zwykle w snach o tym nie wiemy. W oobe faza jest głębsza (jakby powiedział D. Sugier) i tam nasz świadomość na pewno przeważa (o ile nie całkiem panuje) nad podświadomością która zwykle "gra 1-sze skrzypce".

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”