Don Juan i Carlos Castaneda

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Skóra 66

Don Juan i Carlos Castaneda

Post autor: Skóra 66 »

Tak jak w tytule... co myślicie o filozofii tegoż czarownika (Naguala) z plemienia Yaqi i dokonaniach jego ucznia? Bo jak dla mnie książki Castanedy mają w sobie głęboki przekaz i jak narazie kieruję się nimi na swojej ścieżce. Szczególne wrażnenie zrobiły na mnie dwie książki Castanedy: "Potęga Milczenia" i "Odrębna Rzeczywistość".
Maeveen

Post autor: Maeveen »

no coz... ja się zbytni wypowiadac nie moge, bo czytalam tylko 'nauki Don Juana' :wink:
O szamanizmie wiem niewiele, aczkolwiek uwazam go za fascynującą dziedzine :wink:
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Mam je w bibliotece, jedną zacząłem, ale dorwałem kolejne części pewnej powieści i tak tenetego ... :roll:
Jedno co pamiętam, to byo mówione o "Małym Tyranie". Całkiem dobry sposób do nauki cierpliwości i wytrwałości i jak tam było napisane: bardzo trudno takowego znaleźć :roll:
Jedno co mogę stwierdzić, to że kiedyć doczytam wszystko do końca :) (po maturze ... :P )
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Ja dzisiaj skończyłem czytać "Sztukę śnienia" i pod koniec ze wzruszenia się popłakałem :roll: Teraz zacząłem ostatnią z cyklu Castanedy książkę "Aktywna Strona Nieskończoności"
która jest najbardziej osobistą z książek autora i wiele się w niej wyjaśnia. Swoją drogą to została mi jeszcze do przeczytania część "Dar Orła" i ta o której wyżej wspominałem. Reszta przeczytana :D
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Wie ktoś jak a jest kolejność tych książek? Jak czytać to po kolei by wypadało :)
Właśnie "Dar orła" to był z tego co mgliście pamiętam (ta książka, którą zacząłem).
Ostatnio zmieniony 2005-11-09, 17:26 przez CavE, łącznie zmieniany 2 razy.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Mhm... to szło jakoś tak: "Nauki Don Juana", "Odrębna Rzeczywistość" -> te dwie książki dobrze jest przeczytać na samym początku a "Aktywną Stronę Nieskończoności" na samym końcu. Jako przedostatnią proponuję "Węwnętrzny Ogień", jeszcze wcześniej "Sztukę Śnienia", dobra, czyli kolejność będzie taka:

1. Nauki Don Juana
2. Odrębna Rzeczywistość
3. Podróż do Ixtlan
4. Opowieść o Mocy
5. Drugi Krąg Mocy
6. Dar Orła
7. Potęga Milczenia
8. Wewnętrzny Ogień
9. Sztuka Śnienia
10. Aktywna Strona Nieskończoności

P.S Prócz tych książek jakie wymieniłem na poczatku, klejność nie jest istotna :wink:

Pozdrawiam
Thrar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-05, 20:32
Lokalizacja: Boguszów

Post autor: Thrar »

Filozofia Toltecka opisana przez Carlosa Castanedę jest według mnie najbardziej prawdopodobną ścieżką ku "prawdzie", ścieżką obdarzoną sercem. Istotę tejże filozofii można poznać dopiero po przeczytaniu wszystkich książek Castanedy. Wszystkie historie wówczas składają się w logiczną całość. Byłoby folgowaniem sobie, gdybym zaczął teraz wychwalać ksiązki Castanedy. Są poprostu ważne, zachęcam do przeczytania. Dość głęboko przesunęły mój punkt scalania, w kierunku milczącej wiedzy. ; )

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”