Regresja Hipnotyczna

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Ja się nie spotkałem jeszcze z informacjami o gabinetach w Polsce w których ktoś by przeprowadzał regresję... znalazłem tylko książki na ten temat.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

warto byłoby się jakiegoś psychologa/psychiatry/psychoterapeuty zapytać
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Jakiś czas temu był psycholog we Wrocławiu (nazwiska nie pamiętam), który przeprowadzał regres hipnotyczny. Tyle pamiętam, ze przyjmował przy placu Ruskim. Przeszukam notatki i jezeli znajde dokładne namiary na niego to Wam przekażę.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Wątpie czy psychiatra albo psycholog zajmowaliby się czymś takim. Psychiatra przepisuje leki, psycholog doradza w problemach. Regresjami zajmują się co najwyżej parapsycholodzy, którzy o psychologii mało wiedzą.
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

A jednak to był psycholog. Udało mi się znaleźć namiary w jakimś starym kalendarzu. Podam je. Być może ktoś z Wrocławia zechce to sprawdzić.
mgr Andrzej Kaczorowski ul. Ruska 46c Wrocław.
Uwaga. Kalendarz jest z 2003 roku więc adres może być już nieaktualny
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Nightwalker pisze:Regresjami zajmują się co najwyżej parapsycholodzy
przecież regresja to nie tylko cofanie się do poprzednich wcieleń, ale też do dzieciństwa - co jest w wielu krajach (no... nie polsce) wykorzystywane do docierania do źródeł wielu zaburzeń psychicznych, np. fobii
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Leśna, tak, ale prawdziwi psycholodzy raczej z tego nie korzystają. Jest wiele sposobów na poznanie źródła fobii. Najczęściej na fobie stosuje się odpowiednie leki. Zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że źródło fobii jest źle zweryfikowane, lub ma ona różne źródła. Nie dociera się wiec do źródeł ale leczy lekami. Fobie społeczne np. leczone są prawie wyłącznie chemicznie, bo jest to najprostszy sposób.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nightwalker pisze:najprostszy sposób
, ale ich skuteczność jest nieszczególna. Z tego co wiem, to właśnie dzieki hipnozie można człowieka wyleczyc z fobii, jako,że najczęsciej jest ona powodowana rodzajem wstrząsu. I w większości przypadków wstrząs ten ma miejsce w wieku od niemowlęcego do ok 6-7 lat. Choc oczywiście bywają sytuacje, które temu zaprzeczają: Chroniczny lęk przed wysokosciami u osób bioracych udział w wypadkach lotniczych. Niemniej jednak dzieki hipnozie można zmazac w pewny sposób sytację która wywołała wstrząs z podświadomośi. Chory po obudzeniu nie boi się już czegos tak panicznie!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

No ale z tego, co ja widzę, to terapia z wykorzystaniem hipnozy jeszcze przez baaaardzo długi okres czasu nie będzie w Polsce stosowana. Przede wszystkim musiałby się znaleźć ktoś, kto zdołałby ludzi do takiej terapii przekonać.

No i te nasze medyczne ortodoksy i koncerny farmaceutyczne... oni niestety również mają w tej kwestii wiele do powiedzenia :|
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ivellios pisze:oni niestety również mają w tej kwestii wiele do powiedzenia
,
i tu powiedziałbym jest cały ból tej sytacji. KOncerny farmaceutyczne zachowuja się w tym wypadku poprostu jak ludzie, którzy nie chcą czujegoś zdrowia, ale czyjejś kasy. Powiedziałbym, ze to typowe zachowanie. Co do "naszych" realiów, to rzeczywiście, szanse na wprowadzenie terapii hipnotycznej są w tej chwili co najmniej tak duże jak to, że polska zbuduje stację kosmiczną. Może zmieni się to w najbliższej przyszłości. Bo coraz więcej ludzi się do tego przekonuje. Ale i tak przed nami daleka droga.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Mawerick pisze:Może zmieni się to w najbliższej przyszłości
Nie sądzę. Gdyby takie coś w Polsce wprowadzono, zapewne odezwałyby się wspomniane przeze mnie medyczne ortodoksy, a oliwy do ognia dolałaby Gazeta Wybiórcza, która - jak znam życie - zaraz wysmarowałaby artykuł, jakie to "złe" i "nieskuteczne" i w ogóle beeee.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ivellios pisze:medyczne orto
Ivellios pisze:Gazeta Wybiórcza
, ja bym powiedział, ze badziej dorawłby się do tego kościół. A zaraz za kościołem moherowa armia.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Problem leżałby przede wszytkim w samych lekarzach, którzy zajmowaliby się tym. Trudno dziś znaleźć dobreg opsychologa czy psychiatrę - dobrego czyli nie lepszego, ale aki który chociaż by nie szkodził i nie olewał pacjenta.
Z hipnotyzerami byłoby jeszcze trudniej.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Myślę, że aby stać się hipnotyzerem, trzeba dojśc do pewnego poziomu (byc poprostu dobrym, w tym), ale mimo to musze się zgodzić zNightwalker'em. Pewnie byłoby ciężko.
spawex
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-14, 18:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: spawex »

Co do regresji to slyszalem ze znajoma jest regreserem i moznabyloby się zapytać , jak cos to prosze o kontakt to podam namiary;)

Wróć do „Życie po śmierci”