Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Spock »

Czarna pisze:Zastanawia mnie co tu robi osoba tak mocno wierząca i broniąca KK, skoro KK wyraźnie zabrania zajmowania się magią, czarami, rozwojem duchowym w takim aspekcie uznając to za grzech
Osoba przyszła i osoba pisze. To oznacza, że jest na właściwym miejscu.
I bardzo dobrze, bo ustawiczne najeżdżanie na KK robi się już nudne.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Darnok »

Nie wiem, co macie do straganów. Sam kiedyś sprzedawałem różne zabaweczki nawet z 100% przebiciem. Nie rozumiem czemu miałbym nie zarabiać tak pieniędzy, przecież nikomu nie szkodziłem, nikogo nie zmuszałem, a dzieci miały z tych dupereli radość. Najgorsze są historyczne argumenty w dyskusji. Pisząc "a księża kiedyś palili", albo "a Niemcy kiedyś mordowali", automatycznie przegrywacie dyskusję ("zapomniałeś o Polsce", "u Was biją murzynów", słowem Prawo Godwina). Jeżeli nie macie nic konkretniejszego do napisania, czegoś, co odwołuje się do stanu dzisiejszego, to zakończcie dyskusję.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Sothis »

Czarna pisze: - praca księży - śluby czystości i ubóstwa zobowiązują.
Księża nie skłądają ślubów czystości. ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Sothis »

Czarna pisze: Ale że dosłownie nie ma mowy o ślubach czystości, to znaczy że co?
Znaczy, że ich nie składają. ;]
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

czarna, jak myślisz, kiedy Jezus przyjdzie ponownie?
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

chyb zstąpi w obłokach tak jak to jest w apokalipsie napisane.Niektórzy twierdzą że są mesjaszami albo wcielonymi jezusami, niektórzy trzepia na tym niezłą kasę.
A z biznesem się zgodzę, na wszystkim się teraz zarabia, medaliki, filmy, organizacje, stowarzyszenia, skala tego jest ogromna
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Sothis »

Czarna pisze: religie spaczone są ludzkimi błędami - chyba każda religia.
Oczywiście, że każda. Dla zainteresowanych tematem polecam lekturę "Elementarne formy życia religijnego" autorstwa Emile Durkheima. ;]
zblazowany

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: zblazowany »

Pojawiają się tacy co z obłoków nie zstepują a inni i tak im wierzą.To jest oczywista naiwność
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Darnok »

Apokalipsa to metafora do Rzymu- stanowisko naukowców z bodajże Discovery albo National Geographic. Armagedon to prawdziwe miejsce, a ladacznica to Rzym.
TAMMUZ
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-27, 17:09

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: TAMMUZ »

hmm...- rozmowy na temat wiary, religii itp. są bez sensu! Jeżeli ktoś w coś wierzy to nikt mu nie jest w stanie udowodnić że tego nie ma-a jeżeli nie wierzy musi ujrzeć by uwierzyć.
DISCOVERY i naukowcy... dobre :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Ja wierzę, ale podam taki przykład- kościuł potępia psioników, ale przecież Jezus pewnie nawet niewiedyiał, co to jest psionika. To powiedzieli jacyś księża, czy biskupi, a tak się składa, że mi ich zdanie wisi.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: bzykomar »

TAMMUZ pisze:hmm...- rozmowy na temat wiary, religii itp. są bez sensu! Jeżeli ktoś w coś wierzy to nikt mu nie jest w stanie udowodnić że tego nie ma-a jeżeli nie wierzy musi ujrzeć by uwierzyć.
DISCOVERY i naukowcy... dobre
Jakbyś mógł nie dostrzec to wielu ludzi modyfikuje tu swoje poglądy dzięki innym (np. ja ). Takie klepanie...bez sensu. Najlepiej żeby nic nie mówić, nie robić, nie zrzeszać się i nie poszerzać horyzontów. Po to są takie fora jak to aby posiąść możliwość "pogdybania" i podyskutowania na różne tematy.

btw to podaj mi inne wiarygodne i szeroko dostępne źródła gdzie możesz się codziennie czegoś dowiedzieć o świecie (wykluczając internet i książki) siedząc wygodnie w domu w fotelu.

Crowley pisze:Ja wierzę, ale podam taki przykład- kościuł potępia psioników, ale przecież Jezus pewnie nawet niewiedyiał, co to jest psionika. To powiedzieli jacyś księża, czy biskupi, a tak się składa, że mi ich zdanie wisi.

No i ? Nic z tego nie wynika. Może wiedział, może nie. Z tego co wiadomo to był niezłym "magiem" po co mu była psionika :D Może chciałbyś rozwinąć swoją myśl ? :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Crowley »

Chciałbym. Chodziło mi o to, że w dzisiejszych czasach to osoby duchowne narzucają wierzącym swoje zasady, to co wolno, a co nie wolno wierzącemu, a z tego czerpią zyski. Np. Taki biskup powie, że każdy ma mieć w domu, na ścianie krzyż, a ludzie kupóją. Więc religia to i prawda (przynajmniej dla mnie ) i biznes.
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Religia-czy to w co wierzymy istnieje czy religia to biznes?

Post autor: Ciura »

moim zdaniem to jak ktoś wieży w Boga to postępuje dobrze i wieży w zaciszu domu a nie chodzi codziennie do kościoła i daje stówe na tace! a tak poza tymskoro Bóg jest taki dobry tym to czemu dziedzi w Afryce głodują? co one złego w swym życiu zrobiły?

Wróć do „Wiara, religie i sekty”