Tajemny język bliźniąt
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Tajemny język bliźniąt
Niektórzy twierdzą, że bliźnięta posiadają wspólną duszę. Czy tak jest w istocie? Pewne przypadki zdają się potwierdzać tą teorię. Jak choćby historia June i Jennifer Gibbons, Luke'a i Jack'a Ryanów czy Grace i Virginii Kennedy, bliźniąt, które stworzyły własne światy i własne języki.
Przeprowadzone w Holandii badanie sugeruje, że około 40% bliźniaków rozwija swój własny język, za pomocą którego porozumiewają się między sobą. Pytanie, czy za powstawaniem "prywatnego języka" kryje się nieprawidłowość rozwojowa, czy też wybitna inteligencja skrępowana zaburzeniami w rozwoju emocjonalnym - wciąż jeszcze nie doczekało się ostatecznej odpowiedzi.
http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=701
Przeprowadzone w Holandii badanie sugeruje, że około 40% bliźniaków rozwija swój własny język, za pomocą którego porozumiewają się między sobą. Pytanie, czy za powstawaniem "prywatnego języka" kryje się nieprawidłowość rozwojowa, czy też wybitna inteligencja skrępowana zaburzeniami w rozwoju emocjonalnym - wciąż jeszcze nie doczekało się ostatecznej odpowiedzi.
http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=701
-
Darnok
- Senior forum

- Posty: 3337
- Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
-
Darnok
- Senior forum

- Posty: 3337
- Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Ivellios, wątpię w te "połączenia", ponieważ jedyne co nas łączy (i wszystkich bliźniakó) to podobny kod DNA, zresztą każde rodzeństwo to łączy, a zwykły brat i siostra tych połączeń nie mają. Jeżeli takie połączenie istnieje, to wynika z przywiązania do siebie ludzi, a nie z tego, że z jednego jajka się wykluliśmy 
-
Komandoska-94-
- Forumowy maniak

- Posty: 320
- Rejestracja: 2006-04-16, 10:15
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
-
Darnok
- Senior forum

- Posty: 3337
- Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
-
Komandoska-94-
- Forumowy maniak

- Posty: 320
- Rejestracja: 2006-04-16, 10:15
Cogito ma racje, dodam przy okazji że one dużo słyszą, ale ta mowa może do nich dochodzić "zniekształcona". Ponieważ oba dziatki słuchały tych samych słów może tak samo je zapamiętały. no a potem to się rozwijało, gadały te bliźniaki ze sobą za pomocą tych zniekształconych słów... choć i tak to nie wyjaśnia dlaczego tak gadają ze sobą tylko jednojajowce...