OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

hmm... przerażało to to mnie kiedyś ale spróbuje bo to jak komar który bardzo denerwuje.dzięki za rade:)

[ Dodano: 2007-06-16, 15:05 ]
a tak przy okazji czemu ty w jednym z najładniejszych miast w Polsce mieszkasz??
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

przypadki chodzą po ludziach, nie wybierałem tego ;)

to nie komar, tylko komarzyca :D
może czasem zamiast iluzji trzeba poprostu uwolnić umysł od wszelkich myśli, a gdy się jakaś pojawi, zrobić jej killera... dużo miłości/dobra ci potrzeba - do dobrego mrok nie przyjdzie, bo to dla niego właśnie taka dobra komarzyca jest :D :D
Vergil
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-27, 18:46
Lokalizacja: wziąść na piwo

Post autor: Vergil »

Moim zdaniem OOBE nie istnieje. Byłby większy rozgłos o nim! Byłyby programy w TV! Nawet próbowałem OOBE- i nic. Nie rozumiem tego- okłamywanie ludzi. Może to ciekawe, ale to fałsz! Albo ja tak myślę. Nigdy nie udało mi się tego osiągnąć.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

więcej wiedzy człowieku... w TV masz same bzdury, nigdy prawdy ci tam nie podadzą, bo co? wiesz, nie dało by się ciebie kontrolować, a tak? - głupi, nic nie wie i można z niego wysysać kaske...
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

a czy widziales kiedys prezenterke wiadomosci ktora zamist prowadzic wiadomosci wstaje z fotela i zaczyna tanczyc? chyba nie. a czy to znaczy ze nie umie tanczyc?

najpierw pomysl zanm cos napiszesz :)
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

Więcej o OOBE.

Post autor: pszewczyk82r »

Wiekszość ludzi nie wierzy w OOBE.Ja mam na to odmienne zdanie.Opisze teraz własne doświadczenie związane OOBE.Leżąc na łóżku,i kontrolując swój oddech wyobrazilem sobie punkt.Po chwili ten punkt zniknoł i pojawiło się ich więcej.Odczułem wtedy wzrost temperatury swojego ciała,i wrażenie odśrodkowego ciśnienia które chciało mi rozerwac głowę.Następnie odczulem wrazenie jakbym unosil się nad łóżkiem i nastąpił błysk.Ujrzałem wtedy cały pokój z góry.Było ciemno więc widziałem tylko przyciemnione elementy pokoju,ktore rozjaśnialo światło z niezasłonionego okna.Najdziwniejsze jest to,że nie ujrzałem nawet cienia własnych nóg a poruszać mogłem się za pomocą myśli.Czy podobne doświadczenie może się przydarzyć podczas snu?
Ostatnio zmieniony 2007-08-20, 17:11 przez pszewczyk82r, łącznie zmieniany 2 razy.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

telekineza to... kurde, nie pamiętam co... :-P

u mnie się objawiła telepatia i jasnowidzenie przez zabawy z energią i oobe > bardziej to planowaniem oobe i lewitacji :-P
także pewna prawda w tym jest, że jak zaczniesz jedno rozwijać, to rozwiniesz też coś innego. a z oobe to trzeba sobie przed snem wyobrazić i skupić się na tym, jak się jest, jak już się wylazło z ciała... bo to działa jak projekt, który potem podczas snu umysł wykonuje. mnie to działa z lataniem :D
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

telekineza to umiejetnosc poruszania przedmiotow etc za pomoca woli, na odleglosc znaczy się : P
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

a wiem, to tak, jak z przeniesieniem posążka orków w Gothic 1 :-P

tylko do czego można by to wykorzystać :/ ... zdarzyło się komuś, aby przeniósł coś "większego" w ten sposób?
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

Media o zjawiskach paranormalnych.

Post autor: pszewczyk82r »

Informacje na temat telekinezy,lub podobnych zjawisk można zobaczyć w telewizji,czasopismach,internecie i książkach.Istnieje nawet Policealne Studium im.Jana Ochorowicza w Krakowie,w której wykładana jest psychologia i parapsychologia (aktualnie są zapisy),przez wykształconych ludzi w tej dziedzinie.
Ostatnio zmieniony 2007-07-23, 14:49 przez pszewczyk82r, łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

to chyba w necie przede wszystkim :> ... zaraz, a nie do wiary to czasem nie zdjeli już?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

z reguły ten stan pamiętasz od A do Z i tak też jest on kontrolowany przez ciebie. gorzej jak nieplanowane wyjście będzie wywołane przez jakąś istotę z zewnątrz... podobno trudniej jest się bronić przed takimi właśnie po wyjściu.

[ Dodano: 2007-07-21, 19:59 ]
a drugie pytanie:
miejsce jest to samo, ale jak ktoś wyjdzie, to jest duchem, a duch, który jest nieświadomy tego, czy nie pamięta, gdzie co powinno się znajdować, to nie będzie widział np. mebli. z własnego doświadczenia to pisze, można także dorobić sobie jakiś obiekt poprzez własną wyobraźnię, ale to już wyższe loty.
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

OOBE kluczem do mistrzostwa magii.

Post autor: pszewczyk82r »

Poprzez takie zjawiska, jak świadome opuszczenie własnego ciała kształtujemy u siebie zdolność postrzegania pozazmysłowego, która stanowi klucz do magii, i generowania zjawisk paranormalnych.Odkrycie w sobie takiej zdolności, jak nieświadome opuszczanie własnego ciała, jest informacją, że osoba posiada zdolności paranormalne i jeśli chce, może je doskonalić.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Jednak przydałby się takiej osobie ktoś prowadzący, jak nauczyciel... Gdyż książki, czy teksty w necie nie dają samozaparcia, czy wytrwałości, która może się stworzyć, jeśli ktoś nam pokaże co i jak zrobić. Trudno o takiego kogoś w tym świecie.
Seba57
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-27, 12:48
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Seba57 »

Mma pytanie czy gdy jestem w OOBE i np. wybije szybe w samochodzie na parkingu pod moim blokiem...to cy gdy powroce do normalnego świata to czy ta szyba będzie wybita?:p
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nie. Wszystko rozgrywa się w twoim mózgu.
Usunięto użytkownika 3585

Post autor: Usunięto użytkownika 3585 »

sorki że tak się w trącam :P ...jestem nowy na forum...

czytałem trochę poprzednich postów ale się nie do końca...

byłem skinem ale ideologie się we mnie załamały i poczułem pustkę... którą wypełniłem chęciami rozwoju własnego umysłu...

gdy umrzemy wszystko przyziemne odejdzie a dusza nadal będzie trwać z jej umiejętnościami... (trochę odszedłem od tematu :P)

tak zająłem się OOBE bo tak w sumie to należy pisać poprawnie (Out of Bodu Experience ) i powiem że łatwe to nie jest i nie wierze aby ktokolwiek zrobił to za pierwszym czy drugim razem... życie jest takie ciekawe i przepełnione interesującymi rzeczami że ciężko się go wyzbyć chociaż na chwile...

po ciężkich staraniach popartych bardzooo długimi medytacjami udało mi się raz opuścić swoje ciało... na chwilkę i lekko nad własnym ciałem... to nie da się opisać znanymi słowami...
jest to stan cudowny... niestety sukces mnie osłabił i narazie nie jestem tego powtórzyć czy rozwinąć :(

co do śmierci przez OOBE to nie ma takiej możliwości w sumie... chociaż jeśli pozwolimy się owładnąć własnymi żądzami i stracimy dyscyplinę to nie będziemy chcieć wrócić.. stan jest tak przyjemny żę pragnąłem go przeciągać w nieskończoność ale oczywiście wdarła się w mój umysł myśl dotycząca rzeczywistości i mnie wróciło... aby wrócić należy pomyśleć tylko o ciele...

co do ludzi prze... którzy wychodzą po kilku próbach to oni w moim zdaniu wyobrażają sobie to
a nie osiągają OOBE
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

byłem skinem ale ideologie się we mnie załamały i poczułem pustkę...
dzięki Bogu.
Reszta Twojego postu jest wyjątkowo ciekawa. Zgadzam się z Tobą, że wymaba bardzo wiele dyscypliny i samozaparcia, aby osiągnąć stan OoBE. Jeśli chodzi o śmierć to nie jest ona fizyczną. Ciało dalej żyje, choć problem jest taki, że jest puste. Kiedyś mówiło się o katatonikach, że właśnie ich opuścił ich duch. Jakieś szalone wydarzenie spowodowało u nich zapaść i oderwanie od rzeczywistości tak wielkie, że pozostawili ciało nienaruszone, a duch uleciał.

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”