Demony

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Dudus233
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-31, 21:25
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Dudus233 »

ale nadal nie mamy konkretnej odpowiedzi co do teog czy demon moglby przeniesc kogos w czasie? piszecie ze demony sa jedynie w wyobrazni ... moja ciocie ' cos takiego ' 'nawiedizlo' i zyje nie calkiem normalnie ale zyje :D :D
bakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2007-07-29, 18:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bakal »

Oj posypałeś się ... Czas to odniesienie do przemijania materii !!! (moja teoria ) nie może oddziaływać na niefizyczne rzeczy ani tym bardziej na demona ...
Demon to wszystko co jest złe i potrafi działać na ofiary w sensie fizycznym lub niezwykle silnie psychicznym ... jest nieśmiertelny i dziala w calym wymiarze !!!

W każdym razie demona niemożna porównac do człowieka!!!
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

jest nieśmiertelny i dziala w calym wymiarze !!!
Tu bym polemizowała.
Bo jeśli chodzi o demony, które powstają w czyjejś psychice, to żyją one tak długo jak długo ten człowiek niejako pozwala im na to.
Inaczej jest z demonami istniejącymi w różnych kulturach, jako że są podtrzymywane nie tylko przez jedną ludzką psychikę, a cały ich "sztab" i jeszcze parę innych czynników.

Zresztą, to chyba tak oczywiste, że aż gadać mi się nie chce xD
longerman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 98
Rejestracja: 2005-07-02, 14:59
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: longerman »

A mnie zastanawia skąd wasze przekonanie, że wszystkie demony to "zło wcielone"
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Zło jest pojęciem względnym, jeśli mówimy o demonach (naszych fobiach i obsesjach) to jest to dla nas zło.

Jesli mówimy o demonach które powstały z wierzeń kultur, to to, czy sa zle, czy dobre zalezy od naszych relacji z nimi.
Szemhazaj666

Re: Demony

Post autor: Szemhazaj666 »

Kura pisze:Czym sa demony? jakie sa zagrozenia (i kozysci?) z obcowania z nimi? jak mozna się przed nimi bronic. slowem, wszystko. kazda informacja, nawet ta dla kogos najbardziej oczywista moze byc ciekawa i przydatna. (jestem zupelnym laikiem w tej kwestji)
Ja też, bardzo chętnie, dowiedziałabym się czegoś od ludzi, którzy znają się na rzeczy. Tzn. mam jakieś tam pojecie o demonach itd. bo interesuję się tym od kilku lat, mam tez zajęcia z pewnym księdzem, który zna się na tym, poza tym sam był kiedyś w sekcie. Ale...chcę wiedzieć więcej :)

Proszę o kontakt, skype gendlek1992 i mail gosiage1@gmail.com :)

Pozdrawiam.
kratos god of war
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-30, 15:42

Re: Demony

Post autor: kratos god of war »

witam potrzebuje pogadac z kims naprawde obeznanym w dziale demonologia,okultyzm i czarna magia,to jest naprawde wazne i nie cierpiace zwloki-prosze o kontakt
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Demony

Post autor: Ruskof »

Kratos,w innym temacie juz pisalem numer GG,napisz :)

Wróć do „Demonologia i demonolatria”