Aborcja

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Niestety jakiekolwiek luki prawne będą wykorzystywane przez kobiety, które sobie "wpadły" i myślę, że zdajesz sobie z tego sprawę...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Tak jakby szczytem marzeń kobiety było zajść w ciąże i ją sobie usunąc...
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Nie chodzi tu o to, że chce zajść, ale że jak już zajdzie, to musi coś z tym zrobić...
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

kobieta pragnie urodzic dziecko i w wiekszosci co robi? rodzi. normalne prawda? ale czy to tak ciezko zrozumiec, ze kobieta zgwalcona i kobieta, ktora moze umrzec przez dziecko nie chce go rodzic? jesli ma byc aborcja to zgadzam się, ze nie moze ona byc taka jak zuzycie prezerwatywy...przeciez po to mamy mozg zeby wiedziec co mamy robic. ale naprawde Nightwalker...ja naprawde szanuje cie za to ze masz wlasne zdanie, ale mowisz tak jakby, jakbys nie czul o co nam naprawde tutaj chodzi...
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Gdyby można byłoby się spytać o zdanie dziecka...Przecież to morderstwo, mną by chyba szarpało sumienie przez całe swoje życie.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Shaolin0 pisze:Przecież to morderstwo, mną by chyba szarpało sumienie przez całe swoje życie
i znow facet wiedzacy najlepiej..
a myslisz ze kobieta nie przezywa? ale bardziej bedzie przezywac jesli bedzie zmuszona nosic 9 miesiecy cos co jest wynikiem brutalnego gwaltu, albo zagraza jej zyciu. nie wiem, niektorzy faceci nigdy tego nie zrozumieja :/ dlatego to kobieta powinna decydowac o swoim brzuchu a nie postronni 'sprawiedliwi obroncy zycia poczetego'.
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Rozumiem, wtedy kiedy może zagrażać, jej życiu, ale czy nie warto poświęcić się te 9 miesięcy ?Życie jest darem od Boga...
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Spójrz na tą stronę, że czasy są niepewne i np młoda studentka może nie być w stanie utrzymać dziecka... Pomyśl trochę... Jednak wychowanie dziecka kosztuje- czas, wysiłek i pieniądze... Jak sądzisz dlaczego tak wiele par nie decyduje się na dziecko? I wiem co zaraz powiesz... No to można niechciane dziecko oddać! Spójrz ile niechcianych dzieci jest w domach dziecka... Czy mają świetlaną przyszłość? Nie sądzę... Czy aborcja jest moralna? Nie, bo zabijasz życie... Ale czasem... Czasem chyba to lepsze, niż marnowanie życia... Wiem, że popadam w wyogólnienie bo przecież każdy "przypadek" jest inny, ale mimo wszystko w pewnych sytuacjach jestem za...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Shaolin0 pisze:ale czy nie warto poświęcić się te 9 miesięcy
Sorry ale po tym tekscie uwazam dalsza dyskusje z Toba za bezcelowa. poswiecic się 9 miesiecy.. no to smialo facet jak jestes taki twardy, zajdz w ciaze poprzez zbioroway gwalt w ciemnej uliczce i nos z miloscia ten 'dar od boga'. co za bzdura..
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Lauwiasz pisze:No to można niechciane dziecko oddać! Spójrz ile niechcianych dzieci jest w domach dziecka... Czy mają świetlaną przyszłość?
W pojemniku z martwymi tkankami mają, Twoim zdaniem, lepszą przyszłość?
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

De Ruyter pisze:W pojemniku z martwymi tkankami mają, Twoim zdaniem, lepszą przyszłość?
Gdybyś mógł wybrać: Życie na samym dnie albo śmierć i odrodzenie się w nowym ciele to co byś wybrał?

Poza tym o wielcy obrońcy życia, to nie wiem jak wy ale gdyby kobieta mojego życia mogła umrzeć z powodu nienarodzonego dziecka to sorry, ale chyba każdy będzie chciał chronić osobę którą już kocha i jest dla niego ważna niż dziecko, które miało być owocem tej miłości a może ją zniszczyć...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 03:00 przez Lauwiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Czy stwierdzenie "Życie jest darem od Boga" to bzdura ?Masowy gwałt ? Cóż... życie jest okrutne, ale nie pozwólmy, żeby było jeszcze gorsze.
Ale czasem... Czasem chyba to lepsze, niż marnowanie życia...

Czy aborcja to nie jest zmarnowanie życia ?
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Gdybyś mógł wybrać: Życie na samym dnie albo śmierć i odrodzenie się w nowym ciele to co byś wybrał?
Skoro dzieci z domów dziecka nie popełniają masowych samobójstw, to znaczy że wolą życie, tak?
znow facet wiedzacy najlepiej
Ależ, złotko :wink: mamy demokracje, i to właśnie więcej kobiet jest za zakazem aborcji, niż mężczyzn!
Widziałaś kiedyś meżczyznę w moherowym berecie?

I faceci wcale nie chcą decydować o losie kobiet. Tylko o losie dziecka.
Bo jeśli meżczyzna nie ma w tej kwestii nic do gadania - tzn dziecko zależy tylko od kobiety, to czemu mam płacić alimenty?
Nie może być tak, by jedna osoba płaciła za coś, co jest zależne tylko od woli drugiej!
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

Tak, tak, tak... dokładnie, nie chodziło mi o los kobiet, tylko o los dziecka :)Popieram...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Moher nie ma płci... To taki unisex :wink:
Shaolin pisze:Cóż... życie jest okrutne, ale nie pozwólmy, żeby było jeszcze gorsze.
Taak ? Chcesz naprawiać świat - to prosze bardzo, ale nie cudzym kosztem, tylko własnymi rękami. Jakoś nie mam ochoty żyć według zasad jakichś tam obrońców moralnosci.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 03:00 przez Spock, łącznie zmieniany 1 raz.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

De Ruyter pisze: Skoro dzieci z domów dziecka nie popełniają masowych samobójstw, to znaczy że wolą życie, tak?
Pytanie nie dotyczyło już narodzonego dziecka lecz duszy zawieszonej między życiem a odrodzeniem...
Shaolin0 pisze:Czy aborcja to nie jest zmarnowanie życia ?
Może przeczytasz mój post zaraz nad twoim zamiast powtarzać poprzednie?
De Ruyter pisze:Ależ, złotko :wink: mamy demokracje, i to właśnie więcej kobiet jest za zakazem aborcji, niż mężczyzn!
Coś w tym jest, wiesz? Może dlatego, że to kobieta przez 9 miesięcy się męczy będąc w ciąży a nie facet? Doprawdy tajemnicze to jest... Widzisz... Ja jestem facetem, a staję po stronie tej kobiecej większości. W przeciwieństwie do was staram się je zrozumieć... Wiem o co wam chodzi... Nie chcielibyście być jednym z tych niepoczętych dzieci i dlatego ich bronicie, ale niech każdy z was odpowie sobie na pytanie: czy chciałbyś żeby twoja kobieta umarła albo cierpiała upokorzenie i wysiłek ponad jej siły?
Tak, tak, tak... dokładnie, nie chodziło mi o los kobiet, tylko o los dziecka :)Popieram...
No właśnie... A to przecież nie dzieci rodzą kobiety, tylko kobiety dzieci...
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

No właśnie... A to przecież nie dzieci rodzą kobiety, tylko kobiety dzieci...
Czy ty jesteś jakiś niekumaty ? Powiedziałem, że chodzi mi o los dzieci, które się nie narodziły. Poprostu mnie to smuci, że ktoś dokonuje aborcji, a biedne dziecko trafia na wysypisko śmieci (jak to nieraz bywało),a Ty mi mówisz: "A to przecież nie dzieci rodzą kobiety, tylko kobiety dzieci.." ... Zresztą nie słyszałeś nigdy dziecka, które narodziło inne dziecko ? Ten temat nie powstał po to by się użalać nad kobietami. Rozumiem... 9 miesięcy... cierpi... zgwałcili ją itp.Kobieta nie chce tego dziecka, bo zostało poczęte przez jakiegoś gwałciciela, więc dokonuje aborcji, mówiąc inaczej : morduje dziecko. Aborcja to nic innego jak zamordowanie <<--- nikt nie jest tego w stanie podważyć.
Ostatnio zmieniony 2007-05-06, 00:51 przez Shaolin0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Niech ci będzie. Ale to jej wybór i jej sumienie.
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Lauwiasz pisze:Coś w tym jest, wiesz? Może dlatego, że to kobieta przez 9 miesięcy się męczy będąc w ciąży a nie facet? Doprawdy tajemnicze to jest... Widzisz... Ja jestem facetem, a staję po stronie tej kobiecej większości.
więcej kobiet jest za zakazem aborcji, niż mężczyzn!
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

De Ruyter pisze:więcej kobiet jest za zakazem aborcji, niż mężczyzn!
Widać nie doczytałem...
Shaolin0 pisze:Kobieta nie chce tego dziecka, bo zostało poczęte przez jakiegoś gwałciciela, więc dokonuje aborcji, mówiąc inaczej : morduje dziecko. Aborcja to nic innego jak zamordowanie <<--- nikt nie jest tego w stanie podważyć.
No jest... Ale ja nadal jestem "za" w pewnych przypadkach, bo gdy sobie para "wpadnie" to sorry ale wtedy jestem przeciw... Wy po prostu z góry zakładacie, że kobieta nie ma prawa wyboru czy urodzi dziecko czy nie... I to mnie smuci...

Wróć do „Off-topic”