Gothic

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Gothic

Post autor: Lavyrania »

Jeżeli chodzi o muzykę jestem cholernie wrażliwa :). I zazwyczaj mój nastrój dostosowuje się do słuchanej muzyki. No tylko czasami jest na odwrót :D
Dlatego też jeżeli chodzi o ezoterykę to najlepiej mi się czyta/rozmawia/rozmyśla itede o niej przy gothicu. Np przy Tristani. Nie wiem czemu :roll: . Kocham ten gatunek muzyki zarówno jak i metal :) i jak dla mnie muzyka jest w pewnym sensie magią, ale by to zrozumieć trzeba by się wgłębić w moją chorą psychikę, a tego nie polecam :mrgreen:

Ktoś jeszcze lubi gothic? Może poleciłby jakieś zespoły? :lol:

Osobiście polecam:
:arrow: Tristanie
:arrow: Lilith
:arrow: Moenie
:arrow: Verrine
:arrow: Lacune Coil
:arrow: Whitin Temptation
:arrow: Calighari
:arrow: After Forever
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

No ja tez lubie pomyslec przy muzyce ale chyba jestem jednyny taki na forum co nieslucha gotyku czy podobnych mu gatunkow, natomiast ja slucham rapu. Jednak, ze gdy prubuje się skupic i skoncentrowac na czyms ta muzyka odpada. Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

p1tbull pisze:No ja tez lubie pomyslec przy muzyce ale chyba jestem jednyny taki na forum co nieslucha gotyku czy podobnych mu gatunkow, natomiast ja slucham rapu. Jednak, ze gdy prubuje się skupic i skoncentrowac na czyms ta muzyka odpada. Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Ze starego forum zrobię archiwum...

A jeśli o gothic chodzi to ty nie jesteś jedyny, który tego typu muzy nie słucha ;)
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

uff.. a myslalem z e to ja jestem jedyny inny, ale jak widze się pomylilem trudno jestem tylko czlowiekiem. To dobrze ze te archiwum bedzie bo naprawde mi się te utwory podobaly. :D
FeiDei

Post autor: FeiDei »

*** jak gothic to rtaczej tylko NIGHWISH i piosenki typu nemo

FeiDei, nie dodawaj do każdego postu "*ćam awruk*". to niczemu nie służy
Spock
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

p1tbull pisze:Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Google kłania się :)
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

Spock pisze:
p1tbull pisze:Na starym forum dostalem liste utworów z filmu omen ktore mi się podobaly, musialem formata zrobic i juz ich niemam i listy tez niemam po forum się zmienilo mialby ktos liste moze??
Google kłania się :)
Ivellios naszczeście archiwum starego forum zrobil i mam :D
Justyna177

Post autor: Justyna177 »

ja tez słucham gothic ale zadko zlezy od nastroju lubie NIGHWISH, lilith mam moze 2 piosenki a tak to słucham Metalu, rocku, nu metalu, punk-rocku itp
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

Ja na początku słuchałem bardzo dużo gotyku prawie tylko i to, ale teraz słucham już bardziej metal (black/death głównie). Im mocniejszy tym lepiej :).....
Ale owszem słucham czasami gotyckie zespoły np nightwish wspomniany wyżej :)
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Khem... chciałam tylko wspomnieć, że Nightwish to bardziej power metal, niż gotyk :D Tak, wiem czepiam się :P
Lilith

Post autor: Lilith »

Ja z gotyku słucham XII Stoleti - taki czeski zespół, jest naprawdę super. a poza tym to
wolę metal - Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Marylin Manson. Za to uwielbiam gotyckie klimaty pozamuzyczne - książki, filmy o wampirach, starych zamczyskach itp, lubię też gotyckie ciuchy.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Ja gotyku tak praktycznie zaczunam słuchac :D, bo uważałam "jak mozna słuchac takiego dziadostwa ?" :D:D:D myliłam się gotyk jest fajny, super się przy nim czyta książki :D ale fantasy o smokach to się super czyta przy Credkach :D:D:D:D
Aphista

Post autor: Aphista »

Heheh.
A Cinema Strange znają? Jeśli nie znają, to niech poszperają w okolicy (niech będzie sieć, no, jakoś to przeboleję :D) i zapoznają się z tą grupą. Jestem pewna, że takie klimaty się spodobają.

* oficjalnie
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

FeiDei pisze:*** jak gothic to rtaczej tylko NIGHWISH i piosenki typu nemo

FeiDei, nie dodawaj do każdego postu "*ćam awruk*". to niczemu nie służy
Spock
Ale owszem słucham czasami gotyckie zespoły np nightwish wspomniany wyżej Smile
ach ten mhroczny i gothycki najtłisz, wzor calej muzyki gothyckiej :D

poza tym mam pytanie co tak nagle wszystkich wzielo na mhrok, gothyk i chca byc tru ivil darknez goth?
Lilith

Post autor: Lilith »

Zależy czy masz na myśli pozerów, którzy są thru mhrooczni tylko z wyglądu , czy normalnych ludzi, którzy po prostu lubią taką muzykę i gotyckie klimaty...Jeżeli chodzi o tych pierwszych, to ja też nie wiem, jeżeli o tych drugich, to po prostu są gothami i nic nikomu do tego.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

chodzi mi o ludzi ktozy sa tru ivil mhrok gothyk zuo i w ogole. Dobra, wiem, ze jestem zuy i niedobry, ale cos wyjasnie. Nie mowie, ze wszyscy ktorzy sluchaja gotyku tacy sa. Ale nie da się ukryc, ze 3/4 z nich takich jest, bo chce brac na sile udzial w Spektaklu. Stworzyc wokolo siebie mroczna atmosfere tajemniczosci... Tylko po co?
Co do tematu: dobrego gotyku chetnie poslucham, niestety dawno nie trafilem na nic co by zwrocilo na dluzej moja uwage.
Lilith pisze:Zależy czy masz na myśli pozerów, którzy są thru mhrooczni tylko z wyglądu , czy normalnych ludzi, którzy po prostu lubią taką muzykę i gotyckie klimaty...Jeżeli chodzi o tych pierwszych, to ja też nie wiem, jeżeli o tych drugich, to po prostu są gothami i nic nikomu do tego.
jeszcze jedno... nie wiem czy chcialbym aby nazwano mnie mrocznym nawet w "pozytywnym" tego slowa znaczeniu. Mroczny z wygladu tymbardziej.
Co do gotow: piszesz, ze nic nikomu do tego. Osobiscie jestem przeciwny szufladkowaniu jakiemukolwiek, rowniez subkulturowemu. Po co się na sile szufladkowac? Jesli zeczywiscie zgadzasz się z ich ideologia (zgadzasz się z cala? watpie. Nie zgadzajac się nawet z najmniejszym kawalkiem juz nie jestes wyznawczynia tej ideologii tylko tworzysz nowa) Twoja wola. Ale to, ze sluchasz takiej muzyki i ubierasz się "gotycko" nie powinien szufladkowac Cie jako gotki.

Osobiscie zastanawiam się po co ludzie solidaryzuja się z jakakolwiek subkultura. Po co na sile wkraczac do Spektaklu? Nie lepiej probowac się z niego wyrwac? Rozumiem, ze obecnie norma spoleczna jest byc w jakiejs grupie. Ale czy nie lepiej tworzyc normy zamiast ulegac juz istniejacych? Tyczy się to WSZYSTKICH subkultur.
Lilith

Post autor: Lilith »

Dorregaray pisze:Po co się na sile szufladkowac? Jesli zeczywiscie zgadzasz się z ich ideologia (zgadzasz się z cala? watpie. Nie zgadzajac się nawet z najmniejszym kawalkiem juz nie jestes wyznawczynia tej ideologii tylko tworzysz nowa) Twoja wola. Ale to, ze sluchasz takiej muzyki i ubierasz się "gotycko" nie powinien szufladkowac Cie jako gotki.
Po co się szufladkować? Ludzie całe życie szukają swojego miejsca na ziemi, szukają samych siebie, chcą się jakos określić i stąd subkultury...

Jeżeli chodzi o ideologię...Nie ma przecież jakiegos kodeksu, przez termin "ideologia gotycka" każdy może rozumiec coś innego. Ogólnie w gotyku chodzi o to, że słucha się takiej muzy, ubiera po "gotycku", i po prostu lubi się gotycki klimat w ksiązkach, filmach, poezji...Do tego często dochodzi zaintersowanie wampiryzmem, magią, może jescze romantyczne usposobienie (ale romantyczne nie w senise harlequiny itp, raczej coś bliżej romantyzmu jako epoki) . To są rzeczy, które charakteryzują gotów, ale reszta to już indywidualna sprawa każdej osoby, w końcu każdy jest inny...są goci katolicy, są ateiści, są sataniści...są spokojni, sa nerwowi, są artyści i są naukowcy..Nie można więc powiedzieć, że jeżeli nie zgadzam się z jednym kawałkiem, to nie mogę być gotką. A czy nią jestem? Nie określam się tak, ale gdybym już musiała to zrobić, mogłabym się tak nazwać i nie mogłabym sobie zarzucić, że jestem pozerką w tej sprawie.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Lilith pisze:Ludzie całe życie szukają swojego miejsca na ziemi, szukają samych siebie, chcą się jakos określić i stąd subkultury...
tak i to się nazwya Spektakl. Normy spoleczne. Wszyscy w grupie, nie myslec, nie wychylac się... ale czy o to chodzi?
Lilith pisze:Jeżeli chodzi o ideologię...Nie ma przecież jakiegos kodeksu, przez termin "ideologia gotycka" każdy może rozumiec coś innego. Ogólnie w gotyku chodzi o to, że słucha się takiej muzy, ubiera po "gotycku", i po prostu lubi się gotycki klimat w ksiązkach, filmach, poezji...Do tego często dochodzi zaintersowanie wampiryzmem, magią, może jescze romantyczne usposobienie (ale romantyczne nie w senise harlequiny itp, raczej coś bliżej romantyzmu jako epoki) . To są rzeczy, które charakteryzują gotów, ale reszta to już indywidualna sprawa każdej osoby, w końcu każdy jest inny...są goci katolicy, są ateiści, są sataniści...są spokojni, sa nerwowi, są artyści i są naukowcy..Nie można więc powiedzieć, że jeżeli nie zgadzam się z jednym kawałkiem, to nie mogę być gotką. A czy nią jestem? Nie określam się tak, ale gdybym już musiała to zrobić, mogłabym się tak nazwać i nie mogłabym sobie zarzucić, że jestem pozerką w tej sprawie.
z ideologia się zgadza, albo nie ;-) nie mozna czesciowo się zgodzic ;-) , wtedy jest juz inna ideologia
Lilith

Post autor: Lilith »

Dorregaray pisze:tak i to się nazwya Spektakl. Normy spoleczne. Wszyscy w grupie, nie myslec, nie wychylac się... ale czy o to chodzi?
W moim przypadku bycie gotką niekoniecznie oznacza bycie w stadzie...powiem tylko, że osobiście nie znam żadnego gota, ani osoby słuchającej takiej muzyki, więc u mnie jest odwrotnie, jeżeli słucham metalu i gotyku, ubieram się na czarno to jestem inna niż otaczający mnie ludzie...Tylko nie wiem, czy to dobrze, czy źle...Ma to swoje dobre strony, bo czuję, że jestem sobą, ale z drugiej strony czuję się trochę wyobcowana, jednak zmieniać się nie zamierzam.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Jestes inna, niz otaczajacy Cie ludzie i czujesz się wyobcowana, ale jednoczesnie solidaryzujesz się z innymi ludzmi (nie ma ich w Twoim srodowisku) ;-) to tez jest forma Spektaklu :-)

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”