Na tropie wilka tasmańskiego.Czy żyje do dziś?

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

A ja naprzykłąd widziałem jaszczurkę zieloną (Lacerta viridis)...w samym centrum Polski!
N pewno nei był to samiec zwinki - był to piękny, ciemnozielony z błękitnym podgardlem i granatową głową sameic jaszczurki zielonej, która jeśli w ogóle występuje u nas, to wg tych ,,mądrych" tylko w Beskidach......ale myślę, że ktoś ją w tam (czyli e samym środku Polski) po prostu wypuścił. :)

A mógłbyś dać zdjęcia tej murówki??
Ostatnio zmieniony 2007-01-25, 18:02 przez Schnappi, łącznie zmieniany 1 raz.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

mam daleko do bieszczad, cala polska :(
nor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-23, 23:37
Lokalizacja: Toruń

Post autor: nor »

proszę zdjęcie dostępne w niecie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaszczurki ... %C5%9Bciwe
osobniki ktore widziałem nie posiadały tak ładnego wybarwienia zielenią, ale wszystko rekompensowały pomarańczowe brzuszki:))
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Hmm.....jaszczurka murowa jest mimo wszystko bardzo podobna do występującej u nas żyworódki (Zootoca vivipara), samce obudwu gatunków mają czerwony lub łososiowy brzuch z czarnymi plamami, i podobne ubarwienie grzbietu.....hmm....a napewno to nie była żyworóka?? :?:...z drugiej strony muróka występuje u wielu naszych sąsiadów, zamieszkuje europę środkową, więc bardzo prawdopodobne, że zostanie u nas stwierdzona.

Chociaż mam wrażenie, że się znasz, i wiesz co mówisz..... :wink:
nor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-23, 23:37
Lokalizacja: Toruń

Post autor: nor »

Schnappi, masz rację miej więcej wiem co mówię. Niestety teraz nie mam już czasu na wojaże. A żal:( Widziałem Twoje zapytanie na innym forum odnośnie zwinek z rdzawymi grzbietami. W miejscowości o nazwie Sieraków Wielkopolski nad jeziorem Lutom (dokładnie stojąc twarzą do pomostu, mamy po lewej stronie polankę) widywałem tam zwinki obdażone czerwonym pasem (czerwonym nie rdzawym:)) na grzbiecie, wyglądały przepięknie zwłaszcza samce, kontrast czerwieni z zielenią...cudne.
blaskhyrk

Post autor: blaskhyrk »

a to jest przodek wilka, psa czy czego, czy morze też osobny gatunek?
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

Wilk tasmański (workowaty) jest torbaczem - tak naprawdę nie jest spokrewniony z wilkiem ani innymi psowatymi, lecz na zasadzie równoległej ewolucji upodobnił swój wygląd do wilka, ponieważ w Australii, gdzie niemal w ogóle nie ma ssaków łożyskowych, jakies zwierzę musiało zastąpić wilki w niszy ekologicznej, jaką zajmują one na innych kontynentach - tym zwierzęciem był włąśnie wilk tasmański, nazywany ,,wilkiem" tylko z powodu zewnętrzengo podobieństwa do wilka. :)
misumenos
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-06, 10:42
Lokalizacja: Daleko

Post autor: misumenos »

pomijając te powszechnie znane fakty.

klonowanie jest mozliwe poprzez wydobycie dne (a skad niby?!)

z zębów szkliwo chroni i wewnątrz zeba znajdują się niemal całkowite dna.

ale czy młody wilk mił juz zbęby?
Usunięto użytkownika 2829

Post autor: Usunięto użytkownika 2829 »

ja również wierze że przetrwał ;) pozatym czytałam że było kilka spotkań a psa w paski napewno bardzo łatwo zauważyć :)

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”