Telepatia: kolejny zgrzyt w nauce

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Telepatia: kolejny zgrzyt w nauce

Post autor: Ivellios »

Naukowcy twierdzący, że posiadają dowody na istnienie życia po śmierci i telepatii, wywołali zaciekłą kłótnię podczas pierwszego brytyjskiego festiwalu nauki. Organizatorzy z brytyjskiego Towarzystwa Rozwoju Nauki zostali oskarżeni o nadawanie wiarygodności niestereotypowym teoriom o zjawiskach paranormalnych, poprzez uznawanie za niekwestionowane bardzo kontrowersyjnych badań. Wiodący członkowie naukowego establishmentu skrytykowali towarzystwo za lansowanie artykułów udowadniających istnienie telepatii oraz przetrwanie ludzkiej świadomości po czyjejś śmierci. Według nich dla takich pomysłów, szeroko odrzucanych przez ekspertów, nie ma miejsca na festiwalu bez sprzeciwu sceptyków.

Podczas dyskusji zaprezentowano pracę Ruperta Sheldrake'a, niezależnego biologa finansowanego przez Trinity College z Cambridge, która udowadniała, że niektórzy ludzie doświadczają telepatii, nim podniosą słuchawkę dzwoniącego telefonu.

Inne prezentacje pochodziły od doktora Petera Fenwicka, według którego wizje przedśmiertne sugerują, że świadomość przeżywa chwilę, gdy ktos umiera; oraz od Debory Delanoy z Uniwersytetu w Hertfordshire, której praca sugeruje, że ludzie mogą oddziaływać na innych jedynie przy pomocy myśli.

Krytycy, wśród których znaleźli się Lord Winston i sir Walter Bodmer - obaj są byłymi przewodniczącymi towarzystwa Rozwoju Nauki - wyrazili zaniepokojenie faktem, że tych trzech mówców wzięło udział w konferencji prasowej. Niektórzy mówili, że telepatia została już znaleziona podczas naukowych eksperymentów i nie ma dla niej miejsca podczas naukowego spotkania.

Więcej:
http://portal.paranormalium.pl/artykul575.php

Proponuję porozmawiać trochę na temat telepatii. Czy ona waszym zdaniem istnieje, czy jest tylko "wytworem szarlatańskiej fantazji"?
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Jak dla mnie telepatia istnieje. I chcę ją rozwijać.

Wczoraj pomyślałem, żeby napisać do jednego znajomego na gg, a dosłownie 10 sekund później widzę od niego wiadomość [taki mój przykład]. Więc coś w tym musi być.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Z tym GG to właściwie każdy może odkryć u siebie lub u drugiej osoby zdolności telepatyczne :P Często na przykład piszemy pytanie i gdy jesteśmy w połowie tego pytania, rozmówca posyła nam odpowiedź...
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

to tak jak z telefonem :) myślę: 'muszę zadzwonić do X' i wtedy X dzwoni do mnie ;)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Albo "zaraz ktoś do mnie zadzowni" i dzwoni :)

Wróć do „Nauka”