Sukkub

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Sukkub

Post autor: Yoren »

Sukkub to zły stwór, duch, demon, który przybiera postać kobiety. Czym była/ jest tak naprawdę? Czy to wytwór ludzkiej wyobrażni czy może jak najbardziej realna postać?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

No i co teraz... ?
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Post autor: Yoren »

No wiesz... staram się nawiązać do mrocznego klimatu tej strony a Ty mi tu niszczysz atmosfere :razz:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Najpierw uwaga - KRYPTOZOOLOGIA zajmuje się nieznanymi gatunkami zwierząt, nie demonami.

Do tematu:
Sukkub to żeńska forma inkuba, wykorzystująca seks niejako do wabienia ludzi. W zamian za stosunki seksualne oferuje dobrobyt, szczęście, przyjemności...

Co ciekawe, dał się na to nabrać papież Sylwester II ;) w czasach, kiedy nie był jeszcze nawet księdzem.
Istina pisze:Historię sukkuba opowiedział Walter Mapes w swoich wydanych w 1185 roku "Drobnostkach dworzanina", pisząc o Gerbercie z Aurillac, który został papieżem Sylwestrem II (999-1003). Jako młody człowiek Gerbert zakochał się w córce proboszcza Rheims. Ona go odrzuciła, a Gerbert popadł w rozpacz. Pewnego dnia poznał piękną dziewicę imieniem Meridiana, która zaoferowała mu seks, wiedzę magiczną i pieniądze, jeśli ten odda się w jej władanie. Gerbert zgodził się i wkrótce został biskupem Rheims, arcybiskupem, kardynałem, biskupem Ravenny, w końcu papieżem. Przez cały czas chronił tajemnicę Meridiany, a ona przebaczyła mu, gdy córka proboszcza znalazła Gerberta odurzonego alkoholem i uwiodła go jednego dnia. Wreszcie, Meridiana przepowiedziała śmierć Gerberta, gdy ten będzie celebrował Mszę Świętą w Jeruzalem (...)
Cały artykuł znajduje się pod adresem http://www.zjawiska.hosted.pl/phpnuke/m ... ge&pid=401
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Yoren pisze:No wiesz... staram się nawiązać do mrocznego klimatu tej strony a Ty mi tu niszczysz atmosfere :razz:
SZczerze mówiąc ten tekst zabrzmiał jak wstepniak do następnego, fascynującego odcinka Nie Do Wiadry :/

BTW
Przyjęło się najpierw, że autor przybliża temat (duzo bardziej niż ty to zrobiłęś) i pyta się o zdanie innych userow
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Post autor: Yoren »

_Nameless_ pisze:Przyjęło się najpierw, że autor przybliża temat (duzo bardziej niż ty to zrobiłęś) i pyta się o zdanie innych userow
No tak, ale sęk w tym że ja wlasnie niewiele wiedziałem o Sukkubie i chcialem się conieco dowiedziec o tym stworze...

Ivellios pisze:Najpierw uwaga - KRYPTOZOOLOGIA zajmuje się nieznanymi gatunkami zwierząt, nie demonami.
No niby tak, ale poniekąd można by to podciągnąć pod ten temat :P



P.S Dzieki za link, Ivellios. Właśnie tego szukałem :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Nie można podciągnąć. Demonami zajmują się spirytyści, nie kryptozoolodzy.
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Post autor: Yoren »

Eh... Chciałem wywołać konstruktywną rozmowę na temata Sukkuba i wyjaśnić, czym był naprawdę. Demonem, czy też mitycznym stworem.


Ivelliosie, czytaj z emotikon...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Według mnie sukkub to po prostu demon żądny seksu. Bo jak widać, za stosunki cielesne dałby wszystko... :roll:
Mekto
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2005-06-12, 10:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Mekto »

Taak
Więc w naszych czasach sukkubom bytuje się całkiem dobrze :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4867
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Sukkubom zawsze było dobrze :P One były gotowe wszystko zrobić, byleby ich "cel" odbył z nimi stosunek płciowy. Zdaje się, że dzięki temu pozyskiwały energię czy coś w tym guście... :roll:
Mekto
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2005-06-12, 10:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Mekto »

Tak, ale teraz wyjątkowo łatwo uzyskać im to, czego chcą :)
Leviana
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-28, 17:19
Lokalizacja: Katowice

Re: Sukkub

Post autor: Leviana »

Yoren pisze:Sukkub to zły stwór, duch, demon, który przybiera postać kobiety. Czym była/ jest tak naprawdę? Czy to wytwór ludzkiej wyobrażni czy może jak najbardziej realna postać?
szkoda ze temat upałł :< ∫
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

te demony z tego co mi wiadomo zmuszają swe ofiary do sexu, czy tego chca czy nie, przybierając różne postaci, lub sa nie widoczne. niewiem, dla mnie niezbyt to fajne :D
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

czytałam kiedyś, że to nie zawsze jest taki normalny seks, tylko takie uczucie całkowietego scalenienia... takie wniknięcie jakby... wiecie, co mam na myśli? i że chol...nie nieprzejemne to jest
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Leśna, no napewno nie przyjemne :D jak to wbrew woli ofiary i wogóle sukkub czy inkub przyjmie jakąś nie fajną postać to ja dziękuję. ale to w odczuciu kobiety tak jest. bo faceci to zawsze chcą :D
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

zależy jaką postać przyjął by sukkub :D
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Assassinio, kobity :P chyba ze bedzie dowcipny i zamieni się w sexownego zawodnika sumo :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

cleric pisze:chyba ze bedzie dowcipny i zamieni się w sexownego zawodnika sumo
może by się znalazł taki, co by się skusił :lol:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Sukkub to chyba ogólnie postać kobiety ma no nie? więc chodziło mi jakiej kobiety :P

Wróć do „Życie po śmierci”