Jak powstał świat ???

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Strike
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-06-19, 13:02

Post autor: Strike »

1. Stworzyła nas istota o niebywałej nieograniczonej mocy i zdolnościach zwana Bogiem.
2. Stworzyła nas inna istota niekoniecznie Bóg.
3. Stworzyli nas ufole.
4. Powstaliśmy przez wyładowania elektryczne na naszej planecie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4900
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14

Post autor: Ivellios »

Ja przychylam się ku teorii mówiącej o tym, że życie zostało na naszą planetę przyniesione z kosmosu, być może przez meteoryt.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

w ciepłym bulionie praprapraoceanu w obfitości aminokwasów oraz prostych związków chemicznych powstało pierwsze DNA, a potem sinice które stworzyły nam tlen... a potem bakterie tlenowe... a dużo, duśo później nastąpiła delikatna ingerencja (albo kilka) małych zielonych ludzików... i tak powstał chocapic
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14

Post autor: De Ruyter »

Strike pisze:Stworzyła nas istota o niebywałej nieograniczonej mocy i zdolnościach zwana Bogiem.
Mi pasuje...
Strike pisze:Stworzyła nas inna istota niekoniecznie Bóg.
I gdzie się ona podziała?
Strike pisze:Stworzyli nas ufole.
jw.
Strike pisze:Powstaliśmy przez wyładowania elektryczne na naszej planecie.
W takim wypadku nowe życie powinno powstawać średnio co godzinę...
A jakoś nie powstało.
Naukowcom tez się nie udało.
Ja przychylam się ku teorii mówiącej o tym, że życie zostało na naszą planetę przyniesione z kosmosu, być może przez meteoryt.
Raczej ciezko przeżyć kosmiczne promieniowanie, nie zostać zmasakrowanym przez ogromną próznie, przeżyć zero absolutne i na konieć nie spalic się przy wchodzeniu w atmosfere...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25

Post autor: Darnok »

De Ruyter pisze:Naukowcom tez się nie udało.
Podobno się udało.
Najpierw był świat RNA, potem DNA. Zaplecze dla powstania życia powstawało miliony lat.
De Ruyter pisze:W takim wypadku nowe życie powinno powstawać średnio co godzinę...
Baktertie są do tego zdolne (mutują)
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05

Post autor: DragonFire »

nio... ludzie na meteorycie z kosmosu... a reszta stworzeń? pekaesem?
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

nie ludzie... tylko pierwsze, prymitywne stworzenia... sinice, baktere, a może tylko trochę aminokwasów, no a potem ewolucja
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08

Post autor: Nightwalker »

DragonFire pisze: ludzie na meteorycie z kosmosu... a reszta stworzeń? pekaesem?
Heh. Tak skoplikowane istoty jak ludzie nie przeżyliby na meteorycie. Na meteorycie przetransportowane zostały jakieś bakterie, z których wyewoluowały wszystkie ziemskie stworzenia. Wystarczy im się z resztą przyrzeć 0 wszystkie sąpodobne. Nie dość, że ich budowa opiera się na białkach, to mają podobne DNA.

Zycie - gdziekolwiek powstało - powstało na skutek reakcji chemicznych. Potem mogło zostać lub nie - sprowadzone na Ziemię.
Teoria o bogu jest niedopracowana, gdyż on skądś też musiał się wziąść.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05

Post autor: DragonFire »

ale wy dosłowni jesteście... rany boskie, adolf hitler, mussolini!!! :lol: :lol:

serio to mi chodziło o początek człowieka, więc zaokrągliłem nieco znaczenie. nie będe jednak domniemywał co i skąd się wzieło, bo to jest dla mnie czarna magia :-)
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08

Post autor: Nightwalker »

Asef pisze:Moim zdaniem wszystko stworzył Pan Bóg
Po co?
Skąd to wiesz?
Kto stworzył boga?
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20

Post autor: Hugon »

Nightwalker pisze:Asef napisał/a:
Moim zdaniem wszystko stworzył Pan Bóg


Po co?
Skąd to wiesz?
Kto stworzył boga?
Po co? - niezbadane są ścieżki, którymi chadza Bóg. Może dla jakiegoś wyższego celu a może po prostu dla kawału. Miejmy nadzieję, że dla jakiegoś wyższego celu.
Skąd to wiesz? - Parafrazując Twoje pytanie. A skąd wiesz, że tak nie było? W końcu teorii jest tak wiele a każda inna.
Kto stworzył boga? Ciekawe pytanie. Jeżeli Bóg stworzył człowieka to kto stworzył Boga? A może Boga nie trzeba było tworzyć? Według wszelkich religii był taki jeden Bóg, który stał się praprzyczyną wszystkiego.

Z drugiej strony wolę wierzyć, że zostałem stworzony prze Boga czy Bogów niż to, że jestem wynikiem ewolucji , której poczatkiem było przypadkowe zderzenie jakichś atomów czy cząsteczek.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25

Post autor: Darnok »

Hugon pisze:Kto stworzył boga? Ciekawe pytanie
Na początku było słowo... ;)
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13

Post autor: Koffee »

a kto je wypowiedział?
Usunięto użytkownika 668

Post autor: Usunięto użytkownika 668 »

Mnie najbardziej przekonują dwie teorie:
1) Podobnie jak Ivellios'a że życie przywędrowało z przestrzeni .
2) Teoria ewolucji.Wprawdzie coraz cześciej słyszy się o dowodach zaprzeczających teorii Darvina leczmnie ona jakoś fascynuje.
Co do twierdzenia, że stworzył nas bóg.Jest ono dla mnie tak samo przekonujące jak to że tego nie zrobił.Nie ma dowodów tak silnych ażeby skreślać jedno z nich.Z jednej strony nauka nie potwierdza istnienia boga, z drógiej opieramy się na jednej księdze, która rzekomo opisuje właśnie jego życie, dokonanie itp.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08

Post autor: Nightwalker »

Kaukaz pisze:1) Podobnie jak Ivellios'a że życie przywędrowało z przestrzeni .
2) Teoria ewolucji.Wprawdzie coraz cześciej słyszy się o dowodach zaprzeczających teorii Darvina leczmnie ona jakoś fascynuje.
Teorie pochodzenie życia z kosmosu i ewolucji są ze sobą ściśle związane. To w sumie jedna teoria. Jeżeli mówimy s samej ewolucji, to jedno, jeżeli mówimy o życiu z kosmosu, to bez ewolucji, nic by to nie dało.
Kaukaz pisze:Co do twierdzenia, że stworzył nas bóg.Jest ono dla mnie tak samo przekonujące jak to że tego nie zrobił.Nie ma dowodów tak silnych ażeby skreślać jedno z nich..
Wg mnie nieistnienia boga nie trzeba udowadniać, gdyż to już widać. Można co najwyżej trudzić się z dowiedzeniem, że istnieje
Kaukaz pisze: Z jednej strony nauka nie potwierdza istnienia boga, z drógiej opieramy się na jednej księdze, która rzekomo opisuje właśnie jego życie, dokonanie itp
Jakiej księdze?
Usunięto użytkownika 668

Post autor: Usunięto użytkownika 668 »

1).Rzeczywiście te 2 teorie dopełniają się wzajemnie.Pisząc o życiu z przestrzeni miałem na myśli pochodzenie pierwszych komórek, którego ewolucja jest dalszym etapem.Pisząc o teorii Darvina chodziło mi o to że życie powstało na ziemi w skutek reakcji chemicznych.Chodziło mi o rozdzielenie teori o "pochodzeniu z gwiazd" z tą o narodzinach życia na naszej planecie.Może niewyjaśniłem dokładnie o co mi chodzi :)
2).Istnienie boga czy też wiara w niego opiera się(według mnie) o Biblię(tu odpowiem na pytanie
Nightwalker pisze:Jakiej księdze?
) Jest to niewątpliwie jedna z najważniejszych ksiąg(nieważne czy kościół k. dopisywał swoje czy wybierał odpowiadające mu "kawałki") opisująca boga i jego czyny(min. powstanie świata i człowieka).Pisząc o życiu miałem na myśli jezusa, który jest jednym z 3 osób boskich.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08

Post autor: Nightwalker »

Jezus jest bogiem tylko dla chrześcijan, a i też nie wszystkich.
Uznanie Jezusa bogiem to wielka pomyłka. Nawet sam Jezus o tym mówił.

Biblia jest najważniejszą księgą dla katolików, dla innych najważniejsza będzie inna. Która mówi prawdę?

Biblia to zlepek różnych tradycji - wczesnochrześcijańskiej (greckiej, egipskiej) i żydowskiej. Sami żydzi natomiast swoją tradycję posklejali z jeszcze innych tradycji semickich. W Biblii mamy więc dwoch bogów - boga Jezusa i żydowskiego boga, który może być z koleji dwoma różnymi bóstwami semickimi (Jahwe i Jahwe Elohim).
Usunięto użytkownika 668

Post autor: Usunięto użytkownika 668 »

Niemoge się nie zgodzić :)
Nie chciałbym się zagłębiać w pochodzenie Biblii, bo ani to odpowiedni temat, ani ja zbyt dużo nie wiem na ten temat.
Użyłem jej jako argumentu, że wiara budowana na książce(a jak Napisałeś, z wątpliwą zawartością) nie jest dla mnie podstawą do wysnówania teorii iż stworzył nas bóg.To ku woli sprowadzenia tematu na właściwy tor.

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”