Sen

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Krzysiek444
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-27, 15:31

Sen

Post autor: Krzysiek444 »

Cześć jestem nowy na forum i mam do was pytanie. Otóż mojej mamie i mojej babci śniła się moja prababcia. Co to mogło oznaczać?
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Sen

Post autor: Słowianka »

Że za nią tęsknią?
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: Sen

Post autor: Karoolczak »

Że o niej pomyślały dzien, a moze tydzien wczesniej i podswiadomosc sama wbiła im prababcie do głowy podczas snu ?
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Sen

Post autor: Drevni Kocur »

Z tego co wiem to częste zjawisko gdy np. osoby rozmawiały o prababci - może wspominały wspólnie, poza tym zbliżająca się data ważna z ta osobą może nasuwać takie zgranie się snów. Poza tym niedługo będzie Święto Zmarłych i jest to jedna z ważniejszych dla nich osób, która zmarła, była dla nich bardzo bliska...

:)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Sen

Post autor: Dagmara »

Moim zdaniem sen nie ma większego znaczenia pod względem symbolicznym, to normalne, że zmarli bliscy nam się śnią, nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Sen

Post autor: Arek »

Otóż mojej mamie i mojej babci śniła się moja prababcia. Co to mogło oznaczać?
Hmmm, że o niej myślą?
AstroMesjasz

Re: Sen

Post autor: AstroMesjasz »

Sny - Jawa - Wizja ?
Do dnia dzisiejszego, w XXI wieku nie wyjaśniono do końca co to jest SEN !
Czy to jest zjawisko w pewnym stopniu nadprzyrodzone, czy to są po prostu chemiczne przemiany w mózgu, czy to jest " przenikanie jaźni z jednego " pasa " rzeczywistości w drugi " pas " równoległego życia " obok nas " !?
Możemy sobie tu gdybać - ale jeszcze jest jedna, no abstrakcyjna forma wytłumaczenia zjawiska snu - jest nim " KONTAKT ASTRALNY " gdzie ludzie żywi kontaktują się z ludźmi z ........? i to może był taki przypadek Pani Mamy i Babci !
Serdecznie pozdrawiam
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Sen

Post autor: Dagmara »

Sny to nie są żadne zjawiska paranormalne, ani nie dochodzi w nich do kontaktów astralnych, to kontekst psychologiczny i już dawno zostało to stwierdzone.
Podstawowe znaczenie snu to spanie, czyli stan wypoczynku organizmu, z przeważnie zanikiem świadomości oraz zwolnieniem czynności narządów wewnętrznych. Od wczesnego dzieciństwa ludzie śnią, ba nie tylko ludzie, ale i również zwierzęta.
Sny to nic innego jak odzwierciedlanie ludzkich fantazji życzeniowych, problemów, stanów emocjonalnych itd. nie ma nic w tym paranormalnego.
Kiedyś owszem ludzie wierzyli iż sny zsyłają im bogowie, czy duchy, jednak były to jedynie wierzenia dawnych ludów nic więcej.
AstroMesjasz

Re: Sen

Post autor: AstroMesjasz »

Witam
Moim zdaniem " sny - obrazy senne " - są to zjawiska pojawiające się podczas snu, przypominające " halucynacje " związane z sytuacją życiową śniącego !
Ale wiadomo , że pomimo wielu badań i eksperymentów naukowcom nie udało się jednak do końca wyjaśnić funkcji snu !
Ale warto śnić - przynajmniej we śnie można mieć " wymarzone życie " ! :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Sen

Post autor: Dagmara »

No nie wiem czy we śnie można mieć wymarzone życie, zwłaszcza jeśli komuś notorycznie śnią się koszmary.
AstroMesjasz

Re: Sen

Post autor: AstroMesjasz »

Witam
A, to już inna bajka.
Ja uważam że, koszmary śnią się człowiekowi który, miał i ma swoje życie nie spełnione i który ze swojego życia nie jest szczęśliwy.
Mnie zawsze się śnią rzeczy kolorowe, wesołe, o znamionach szczęścia i miłości.
We śnie jestem np. bogatym człowiekiem,który pomaga finansowo ludziom biednym rozdając im pieniądze ( rulony banknotów ). To sen z dzisiejszej byłej nocy.
Zawsze wstaje radosny, wypoczęty z energią do dalszego życia.
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz

Wróć do „Świat snów”