Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Vampirio »

Medium które z chęcią ci pomoże tona 99,9% oszust i wyłudzacz. Jeśli jednak zdecydujesz się na jakiegoś, spróbuj ,,prześwietlić go" np. porozmawiaj z jakimś byłym klientem.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: amaranth »

Znalezienie prawdziwego medium= szukanie igły w stogu siana. Może spróbuj nie koncentrować się, np. przez kilka dni na tych zjawiskach i doznaniach. Ciekawe, jaki byłby efekt? W takich niewyjaśnionych, tajemniczych sytuacjach lubię mieć ze sobą pentagram. Jestem deistką, więc trochę inaczej patrzę na niektóre katolickie symbole.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: maksim399 »

Witam,co do medium to poprosiłam was dlatego o pomoc,gdyż miałam nadzieję,że polecicie mi kogoś godnego zaufania.Jest pełno medium i naciągaczy,którzy tylko czekają na osoby tak naiwne jak ja.Co do pentagramu,nie jestem za tym żeby takie rzeczy trzymać w domu,gdyż różne są tego skutki.Zdecydowaliśmy się,że na tydzień mój syn pojedzie do zaprzyjażnionego klasztoru i opat go poobserwuje,zobaczymy co to będzie dalej...Pozdrawiam
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: amaranth »

Każdy traktuje różne symbole inaczej. Ja napisałam, czym dla mnie jest pentagram. Traktuję go jako coś, co mnie chroni. Święta inkwizycja i głupawe horrory zrobiły z pentagramu symbol kojarzący się z diabłem. Jak widzę zamiast pięciokąta łeb kozła, to śmiać mi się chce /w XIV-tym wieku komuś tak się skojarzyło/. Oczywiście nie namawiam.
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Morburg »

Pomyślmy dasz swego syna do klasztoru na np 2 tyg dojdą do wniosku że jest opętany lub kuszony i wtedy zacznie się gehenna z modlitwami nad nim i jego zdrowiem i jeżeli to nie pomoże co wtedy hm ? A może twój syn posiada zdolności nad którymi nie panuje i po prostu w trakcie silnych emocji uwalniają się w sposób który opisałaś i możliwe że chłopak nawet nie wie że je posiada a to jest najgorsze połączenie jeżeli dojdzie do dojrzewania i to każdego stopnia to wybuch jego zdolności może być nie do opanowania a symbole które polecają ci inni nie są złe pentagram albo inaczej pentakl jest symbolem ochrony i siły wewnętrznej i także powinnaś przyjżeć się heksagramowi jest uważany za zły ale umiejętnie zastosowany tworzy barierę energetyczną która chroni a jednocześnie pomaga w kontroli swej jaźni i zdolności i mam nadzieję że twój syn wyjdzie z tego Maksim
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Vampirio »

Czy sugerujesz, że to efekt poltergejsta (sorki jeśli źle napisałem to słowo)?
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Morburg »

Tak mi się wydaje ale też jest możliwe nie panowanie nad zdolnościami
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Vampirio »

Efekt poltergejsta polega na tym, że jakaś osoba nieumyślnie powoduje różne zdarzenia np. latające szklanki czy kule światła a wszyscy od razu posądzają o to hałaśliwego ducha.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: maksim399 »

Wydaje mi się,że potrzeba mieć trochę wiedzy aby posługiwać się magią,pentagramami itp. a w moim przypadku to jest jeszcze mniejsza wiedza niż obsługa komputera:-)Dzisiaj syna zawieżliśmy,w niedzielę jedziemy do niego.Opat jutro nam poświęci dom,gdyż jak się okazało nigdy nie był poświęcony...Dziwi mnie to,że gdy syna nie ma,takie lżejsze powietrze jest w domu,nie potrafię tego wytłumaczyć w racjonalny sposób,może to tylko moja podświadomość płata mi figle?Co do egzorcyzmów to opętany na pewno nie jest,gdyż dużo się modli,dobrze czuje się w kościele itd..On tylko widzi kogoś kogo nie ma,rozmawia z tą osobą i czasami mam wrażenie,że czyta mi w myślach ale to pewnie przez więż,która nas łączy.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Vampirio »

Według mnie jest bardzo prawdopodobne, że ta istota przywiązała się do twojego syna. Możesz spróbować użyć krzyż celtyckiego zrobionego ze srebra (można go kupić prawie wszędzie) następnie odpraw rytuał oczyszczenia.
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: maksim399 »

A co to jest rytuał oczyszczenia,na czym polega,jak się go wykonuje no i najważniejsze czy osoba,która w takie rytuały nie wierzy może to robić?

-- 2011-05-20, 20:07 --

Krzyż celtycki mam ale mały,może taki być?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Vampirio »

Napiszę do ciebie na PM ponieważ już i tak za bardzo odeszliśmy od tematu.
Artur1996

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Artur1996 »

Rytuał oczyszczenia,lepiej samemu się za to nie brać,ja na twoim miejscu poprosiłbym o pomoc osobę która się zna na tego typu oczyszczaniach.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Vampirio »

Ja, jakoś to robiłem i nić mi nie jest. Za pierwszym razem wiedziałem bardzo niewiele o tym. Jak to wytłumaczysz?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Dagmara »

Sądzę, że sama się podświadomie nastawiasz, że atmosfera w domu jest lżejsza jak dziecka nie ma, w sumie nie dziwie Ci się po tych wszystkich zdarzeniach, jednak nie wyolbrzymiaj zbytnio tego, bo to są jedynie Twe odczucia spowodowane owymi zajściami.

Co do pentagramu, jest to jeden z najsilniejszych symboli ochronnych, ale dużo osób kojarzy go z czymś złym, narzędziem sekt itd.
Dlatego nie wyobrażam sobie tego jakby ktoś nie znający się zobaczył takowy symbol w Twoim domu, zważywszy, że już byłaś straszona kuratorem i sądem.
Tak więc jeśli zdecydowałabyś się na ten symbol to byś musiała dobrze go gdzieś schować.

Rytuał oczyszczenia, jak najbardziej można samemu przeprowadzić, ale nie wiem czy będzie miał on jakikolwiek sens, skoro w takie rzeczy nie wierzysz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Arek »

Odniosę się do tytułu
"Czy duchy przywiązują się do miejsca?"
Tak , również.
Ogólnie powiedziawszy duchy są powiązane albo z jakąś osobą , albo z danym miejscem.
Jeżeli ma się na to odpowiedż można szukać przyczyn
maksim399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-05-09, 12:44
Lokalizacja: Konin
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: maksim399 »

Witam,wczoraj syna przywiozłam z powrotem do domu,opat powiedział,że nie zauważył nic więcej oprócz tego,że jest bardzo wrażliwy i wyczulony na pewne zjawiska.Jak wszedł do domu to przywitał się z tą panią,nie będę już nic robiła w tym kierunku,widocznie tak miało być...Co do pentagramu,to sobie odpuszczę,gdyż ksiądz mi wczoraj powiedział sporo na ten temat i wolę nie wywoływać przysłowiowego wilka z lasu.Może rzeczywiście to dusza mojej mamy pokazuje się synowi,nie wiem,w każdym razie dopóki nie czuję zagrożenia,zostawię to tak jak jest.Pozdrawiam
Artur1996

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: Artur1996 »

Skoro jesteś pewna że to dusza twojej mamy to na razie zostaw to tak jak jest,w końcu tylko złe duchy są niebezpieczne.
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Czy duchy przywiązują się do miejsca?

Post autor: amaranth »

Maksim:Tak się zastanawiam nad Twoim problemem i nasunęło mi się jedno pytanie: czy Ty mniej lub bardziej świadomie nie podtrzymujesz w tym dziecku zainteresowanie tematem duchów? Wydaje mi się, powinnaś wyciszyć emocje. Ja bym dziecko zamiast do klasztoru wysłała latem na kolonie, obóz, gdzie miałoby zorganizowany czas i otoczone rówieśnikami zainteresowałoby się czymś bardziej przyziemnym.
Zablokowany

Wróć do „Życie po śmierci”