Źródło Energii - Sen

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Zgadzam się z Tobą co do snu. Dlatego według mnie podczas snu jedynie energię pobieramy z jedzenia, temperatury i powietrza. Tylko się zastanawiam czy taka dawka energii wystarczy nam by się doładować w ciągu nocy do pełna.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Według mnie człowiek nigdy nie jest w stanie doładować się do pełna ponieważ cały czas produkuje energie i cały czas ją zużywa to takie "never ending story"
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Twoje "never ending story" kończy się wraz ze śmiercią. Jeśli chodzi o zużywanie to zgadzam się z Tobą, ale jak Ty to sobie wyobrażasz, że człowiek produkuje energię?
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: NightRaven »

IMHO energii nie można produkować, ona jedynie przepływa. Człowiek przyswaja energię z otoczenia przez cały czas. Różne energie w pobliżu których przebywa dany człowiek mieszają się z jego aurą, gdzie są lekko przeintencjonowywane. Później ta energia jest oczyszczana w takich małych czakrach na powierzchni skóry, zwanych czasem portami energetycznymi, a następnie przekazywana do czakr głównych i intencjonowana na konkretne funkcje jakie ma pełnić w organiźmie.
Dlaczego po śnie jesteśmy tak naładowani, skoro pobieramy ją cały czas? Ponieważ w ciąg dnia na bierząco ją zużywamy. We śnie aktywność, a zatem także zużycie energii są zredukowane, co oznacza, że "chomikujemy" pobieraną energię i rankiem mamy jej dużo.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Night Reven zgodzę się z Tobą lecz zastanawia mnie jedna rzecz:) na wykładach miałęm coś takiego jak przetrzymywanie energii w ludzkich zasobach tłuszczu i to jest tak jakby magazyn w którym przetrzymujemy energię i wykorzystujemy ją w nagłym przypadku a w wydobyciu takiej energii pomagają nam "nadnercza" które produkują adrenalinę która ta z kolei pomaga w wydobyciu ogromnych ilości energii z naszych zasobów ale tylko na krótką metę:)
Awatar użytkownika
dzidaa
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-15, 14:08

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: dzidaa »

A czy długość snu i głębokość mają coś wspólnego z ilością "zachomikowanej" energii? Bo czasami jak śpię krótko i niezbyt głęboko, jestem bardziej wyspana niż po dziewięciogodzinnym śnie. Poza tym ja podobno śpię bardzo "aktywnie" ;P
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Człowiek powinien spać od 6 do 8 godzin i jak się przebudzi rano i stara się usnąć znów to się nie wyśpi ponieważ ponowne doprowadzenie się do stanu snu też wymaga odpowiedniej ilości enegrii:)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

NightRaven:
-Możesz mi zdefiniować co to jest aura? Jak energia może się mieszać z aurą? Co znaczy według Ciebie "lekko przeintencjonowywać"? Sorki, że odchodzę od tematu, ale jak już zacząłeś o tym rozmawiać to się chce zapytać.
-hehe to że "chomikujemy" energią podczas snu to wiemy, ale skąd ją pobieramy? :)

Sylvester93:
-Całkowicie się z Tobą zgadzam co do przechowywanie energii w sobie w postaci tłuszczu. Nie tylko podczas adrenaliny tłuszcze te są wykorzystywane do energii, ale także przy głodówce, gdy organizm nie pobiera energii z jedzenia to tłuszcze są wtedy głównym źródłem energii.

dzidaa:
-Proszę was nie używajmy takich terminów jak "chomikowanie energii". Lepsze są określenia "posiadanie energii", "magazyn energii", "ilość pobranej energii".
-Oczywiście, że czas spania i głębokość snu ma wpływ na ilość pobranej energii. Trochę dziwna jest Twoja sytuacja, bo według mnie to im dłużej śpimy i im głębszy jest sen tym więcej energii powinno się pobrać. A co wy o tym myślicie?

Sylvester93:
-Z odpowiednią ilością godzin snu to każdy indywidualnie powinien dobierać. Średnio to tak jak mówisz 6-8 godzin, ale to zależne jest od tego czy, ktoś potrzebuje dużo energii czy mało.
-Na jakiej podstawie twierdzisz, że po przebudzeniu i po ponownym zaśnięciu się nie wyśpimy? Dlaczego uważasz, że doprowadzenie do stanu snu wymaga odpowiedniej ilości energii?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Z własnych doświadczeń wiem i z przeprowadzonych mi analiz wynika że człowiek potrzebuje energii "dość znikomych ilości" aby doprowadzić wszelkie organy w stan spoczynku. A po przebudzeniu ludzki organizm działa tak jak komputer przy włączeniu " potrzebuje ogromnego kopa energi aby się całkowicie uruchomić" a ponowne wyłączenie i włączenie działa tak samo i jednorazowe dawki energi po przebudzeniu są ogromne i znów trzeba te pare godzin aby je zregenerować:)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Czy ja wiem. Według mnie to może i coś tam się traci, ale to jest praktycznie niezauważalne. Co do komputera i człowieka to człowiek podczas snu jest w takim samym stanie jak komputer w hibernacji czy w "uśpieniu". Komputer cały czas czuwa, ale na minimalnych obrotach. Przy uruchomieniu w tym trybie komputer uruchamia się szybko i wydaje mi się, że wtedy pobiera znacznie mniej energii niż włączenie komputera. Dlatego uważam, że przebudzenie i zaśnięcie nie wpływa na szybki spadek energii, a już nie mówiąc o kolejnych godzinach regeneracji podczas snu.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Zastanów się jeszcze nad tym jeszcze raz i zrób sobie takie doświadczenie " wstań rano odrazu jak otworzysz oczy zrób pare brzuszków pompek i spróbuj ponownie usnąć"")
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Czaje :) Cały czas myślałem o przebudzeniu się, otworzeniu oczu i zaśnięciu. No to w takim przypadku o jaki mówisz to masz racje. Potrzebujemy naprawdę dużej dawki energii, żeby rozruszać nasz organizm. W moim przypadku wystarczy, że umyje głowę ciepłą wodą i już działam na normalnych obrotach. Teraz rozumiem dlaczego tyle ludzi rano pali papierosa, albo pije kawę :D

Tak sobie myślę, że jeśli przyjmiemy, że podczas obudzenia się potrzebujemy dużej dawki energii do rozruchu organizmu to zróbmy tak by zminimalizować zużycie energii. Przeważnie budzę się o 6 i od razu wstaję i się ogarniam, więc jutro budzik mnie obudzi o 5:45 i te 15 minut poświęcę na leżenie i rozruch przy minimalnej dawce energii. Zobaczymy czy w ciągu dnia będę miał więcej energii. Jeśli tak to Twoja teoria jest poprawna.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Uwierz że jest poprawna:) i pamiętaj że nie wolno od razu zrywać się z łóżka od razu raptownie ponieważ zostanie pobrana tak ogromna ilość energii że można stracić przytomność:(
Więc uważaj na Siebie:)
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

Sprawdziłem Twoją teorię. Zgadza się. Nie jest to jakaś straszna strata energii, chyba, że mówisz o jakiś ekstremalnych przypadkach. Np natychmiastowe zerwanie z łóżka. Co prawda lepiej się czułem rano, ale popołudniu zachciało mi się spać i przekimałem się w autobusie xD

A co z tym zasypianiem? Powiedziałeś, że potrzeba energii do zwolnienia procesów życiowych by zasnąć. Masz jakieś dowody na prawdziwość tej teorii?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Hmmm jakby ci to wytlumaczyć:)
Daj sekundę pomyśleć;p
To jest tak że jak jesteś już w stanie przed sennym czyli usypiania czuje się zmęczony jak nigdy wcześniej i odczuwasz to co noc jakbyś zauważył.
WYciszenie i spowolnienie pracy organizmu to w pewnym sensie pewnego rodzaju strata energii powiem raczej tak czlowiek nawet produkując energie traci ją ażeby zwiększyć jej zasoby mniejszymi stratami resztek pozostałej energii.

Przykład:
Kładąc się spać tuż przed uśniecięm walcz aby twoj organizm pozostał w stanie pól przytomnym myśl wtedy najlepiej o ogromnym wysiłku bądź relaksacyjnym masażu i jak już będzie usypiał wstań a zobaczysz że odrazu położysz się na łóżko i uśniesz w przeciągu maksymalnie dwóch minut:)
A kontakt moze nam się urwać na początku czerwca ponieważ wyjeżdżam do szwecji do pracy:( ale zawsze mam coś takiego jak telefon;p
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Energy Source »

No rozumiem o co Ci chodzi. Każda próba pobrania energii jest jednocześnie małą stratą energii, ale w sumie wychodzi się na plus. Tylko powiedz mi po co nam ta wiedza? Czy można ją jakoś zastosować w życiu codziennym? Np żeby szybciej zasnąć i mniej przy tym stracić energii?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Kładąc się spać po prostu nie myśl leż w jednej pozycji najlepiej bocznej a bardziej się wyśpisz i wypoczniesz:)
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: NightRaven »

Sylvester93 pisze:Night Reven zgodzę się z Tobą lecz zastanawia mnie jedna rzecz:) na wykładach miałęm coś takiego jak przetrzymywanie energii w ludzkich zasobach tłuszczu i to jest tak jakby magazyn w którym przetrzymujemy energię i wykorzystujemy ją w nagłym przypadku a w wydobyciu takiej energii pomagają nam "nadnercza" które produkują adrenalinę która ta z kolei pomaga w wydobyciu ogromnych ilości energii z naszych zasobów ale tylko na krótką metę:)
Myslisz zupelnie pojęcia. To o czym mówisz to energia chemiczna, która także zasila organizm, ale na najbardziej fizycznym poziomie.
dzidaa pisze:A czy długość snu i głębokość mają coś wspólnego z ilością "zachomikowanej" energii? Bo czasami jak śpię krótko i niezbyt głęboko, jestem bardziej wyspana niż po dziewięciogodzinnym śnie.
Mam podobnie. Dzieje się tak, ponieważ na prędkość magazynowania energii wpływa głębokość snu, emocje z nim związane i jesze kilka czynników, których nie znam.
Energy Source pisze:Możesz mi zdefiniować co to jest aura? Jak energia może się mieszać z aurą?
Aura to zewnętrzne pole energii danego człowieka. Pisałem Ci już o tym szerzej w "Wpływ energii na przyciąganie"
Energy Source pisze:Co znaczy według Ciebie "lekko przeintencjonowywać"?
Zmieniać zawartość/domieszki/właściwości/atrybuty/intencje energii. O tym z kolei pisałem w "Strukturze energii".
Energy Source pisze:to że "chomikujemy" energią podczas snu to wiemy, ale skąd ją pobieramy?
To natomiast opisałem Ci szczegółowo w poprzednim poście. -.-
Błagam Cię, czytaj moje wypowiedzi uważniej, bo naprawdę nie lubię się powtarzać.
Ostatnio zmieniony 2011-04-15, 19:39 przez NightRaven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: Sylvester93 »

Myslisz zupelnie pojęcia. To o czym mówisz to energia chemiczna, która także zasila organizm, ale na najbardziej fizycznym poziomie.
No dobrze ale na wykładach miałem tłumaczone wszystkie zasoby energetyczne fizyczne jak i chemiczne i było tłumaczone że są one ze sobą powiązane:)
NightRaven
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 157
Rejestracja: 2010-08-31, 19:39

Re: Źródło Energii - Sen

Post autor: NightRaven »

Ale my mówimy o zupełnie innej energii! O energii niefizycznej, niematerialnej! W ciele energetycznym nie ma czegoś takiego jak tkanka tłuszczowa. W ogóle nie ma tkanek, bo jest niematerialne.

Wróć do „Energia”