Pytanie o......

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Pytanie o......

Post autor: Arek »

Aby nie zakładać nowych tematów z powodu jednego pytania można np. w tym temacie takim pytaniem rzucić.
To ja zacznę.

Spadające "cosik" z nieba znamy już , i nieraz już to wytłumaczono, pamiętam przypadek jak narciarze w Austri głupio patrzyli gdy na ośnieżone zbocza spadł piasek z Sahary, powiedzenie "ale jazda" pasuje tu jak pięść do oka.
Uważam także za możliwe że jakaś trąba powietrzna może zassać z powierzchni morza ławicę rybek a potem je przenieść na jakąś odległość gdzie te owe spadną.
Teraz moje pytanie.
Ale jak to jest z żabami???? , przecież te gady nie żyją w stadach. Jestem często nad wodą ponieważ wędkuję i znam dobrze różne zbiorniki wodne , ale tyle żab naraz?, w większości zbiorników tyle żab z całego stawu czy jeziora nie uzbierasz. Te stworzenia nie żyją w stadach, dlatego dziwi mnie ten żabi deszcz.
Ale popatrzcie sami na film

Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Pytanie o......

Post autor: IteratorZX81 »

Po pierwsze żaby to płazy. Żółwie to gady. Po drugie kto powiedział, że trąba musi zasysać z jednego zbiornika? Może przejść przez kilka zbiorników z żabami. A po trzecie... No cóż - działalność kosmitów też nie jest wykluczona, jednak trąby mi tu bardziej pasują, bo po co mieliby ściągać żaby i rzucać nimi parę kilometrów dalej?
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

100% różne wiry powietrzne. Arek, oczywiście, że możliwe- w pobliżu mógł być jakiś mocno "zażabiony" staw. Oj chyba nie wędkujesz na małych ciekawych miejscówkach ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Tak sobie o tym dzisiaj gdybałem, no tak w końcu trąba mogłaby przejść przez więcej stawów i taką ilość pozbierać, a drugi fakt to ten że ja znam stawy tutaj na Bawarii gdzie mało żab, znam stawy okolic Bytomia gdzie także mało żab , ale tak nie musi być wszędzie. Być może w Słowacji w tym rejonie panują warunki które żabom bardzo odpowiadają , rozmnażają się jak "wściekłe" i w wielkiej ilości występują
Ostatnio zmieniony 2010-10-15, 09:08 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

Arku, ja znam wiele małych leśnych stawów, parę nawet we Wrocławiu gdzie żab jest zatrzęsienie. Oglądałem kiedyś reportaż o deszczu ryb, wyjaśnienie kryło się w kierunku przemieszczania się małej trąby powietrznej. Oczywiście jest to bardzo ciekawe zjawisko, szkoda że tak nieprzewidywalne, bardzo chętnie znalazłbym się w miejscu takiej anomalii- zresztą pewnie jak większość Was... :wink:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Szwagier.
Wiesz, ten film mnie zadziwił dlatego że było aż tak dużo tych żab, a to tylko część, nie może być tak że wszystkie spadły dokładnie w tym samym miejscu.
Ale cóż, myślę teraz że mogą być mokradła gdzie żab takich jest od zatrzęsienia
Ostatnio zmieniony 2010-10-19, 07:04 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

Arek to muszą być jakieś bagna albo mokradła. Poszperam dzisiaj w nocy trochę i spróbuje znaleźć ten dokument, w którym to wyjaśniali. W razie czego w jakim języku może być film?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Z pewnością masz rację, jak coś znajdziesz to dawaj to tu, na pewno ktoś się znajdzie co go przetłumaczy.

pozdro
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Pytanie o......

Post autor: szwagier0s »

Arku to nie ten film, o którym myślałem, ale rzuca nieco światła na to dziwne zjawisko:
Jak znajdę tamten konkretny film dam znać!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pytanie o......

Post autor: Arek »

Ok, dzięki

Wróć do „Ciekawostki”