Anime!

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4866
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Anime!

Post autor: Ivellios »

Skoro mamy dział o filmach, to czemu by go nie wykorzystać? I skoro pojawił się temat o Dragon Ball, to czemu nie zrobić tematu o anime ogólnie? :P

Ano właśnie. Lubicie anime? Jeśli tak, to jaki film czy serial najbardziej zapadł wam w pamięć? ;)

Ja się bardziej poważnie zacząłem interesować anime gdzieś około roku temu. Wcześniej, jeszcze jako mały bukslik, przesiadywałem przed telewizorem, najpierw na Polonii 1 (zabić i wypatroszyć tych, co zniszczyli tą stację!!!), później na RTL 7. Zorro, Księga Dżungli, Dragon Ball i inne seriale, na Polonii 1 trafiła się nawet japońska przeróbka Królewny Śnieżki :P

Rok temu nastąpił u mnie powrót do anime. Zaczęło się od telewizyjnej wersji Hellsing'a, później od razu zabrałem się za OVA. Generalnie obydwie są ok, z tym że OVA jest bardziej nastawione na efekty wizualne, a wersja telewizyjna jednak nieco bardziej trzymała klimat i była pozbawiona kiczowatych niby-śmiesznych wstawek...

Potem trafiłem na chyba największego gniota wszech czasów - Final Fantasy: Advent Children. Jedna wielka bijatyka w 3D bez żadnej fabuły (przynajmniej ja takowej nie zauważyłem).

Ostatnio zainteresowałem się nieco dłuższymi produkcjami z japońskiej stajni. Jestem świeżo po obejrzeniu "Belladonny smutku" (w sieci najczęściej pod angielskim tytułem "Belladonna of sadness") z 1973. Ktoś może powie, że nie ma co się zachwycać animacją sprzed prawie czterdziestu lat - a bo grafika, a bo technika, a bo dźwięk nie-przestrzenny i w ogóle *ptaszarnia* z patatajcem... a ja powiem - jest na czym oko, ucho i duszę powiesić, szczególnie gdy ktoś psychodelę i horrory. Film zawiera nieco elementów chrześcijańskich i pewne wątki z życiorysu Joanny D'Arc (sama główna bohaterka nosi imię "Dźjannu" - czyli Joanna). Animacja momentami przypomina też "Yellow Submarine" i "Hair" w wydaniu japońskim. :P

Na dysku czekają już do obejrzenia inne filmy. Sky Crawlers, Księżniczka Mononoke, Spirited Away, Angel's Egg... no i obowiązkowo cały Evangelion i siódme OVA Hellsing. Bydzie uczta :D
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Anime!

Post autor: Ignorant »

Ja najbardziej lubię Dragon Ball'a kiedyś też oglądałem anime które nazywało się "Wojownicy Zodiaku" czy jakoś tak w pewnym czasie oglądałem też Naruto jednak dalej najbardziej lubie Dragon Ball'a wszystkie serie oraz Filmy animowane jak biją się z Broolym(zapomniałem jak się te filmy nazywają).A co do grafiki,dzięku czy innych takich to nic nie mam bo Dragon Ball też nie jest najnowszą animą :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

Ja ostatnio z takich ciekawszych Death Note, no i Basilisk (anime, które się tam na jakiejś książce opierało, tak samo jak film "Shinobi" bodajże). Z takich sci-fi, to najmilej wspominam "Crest of the Stars", albo inaczej
Senkai no senki (czy jak to się tam pisze)- ciekawe pomysły wprowadzono, historia też jest fajna. Polonia i RTL rządziły, nie ma co ;] teraz na Hyperze puszczają anime, ale mało ciekawych rzeczy leci (ostatnio był dosyć ciekawy- jakieś rewolwery i statki kosmiczne ;])
Spirited Away
Wyłącz Paranormalium i odpalaj! NATYCHMIAST! ;]
Polecam też "Grobowiec świetlików", które powinieneś oglądnąć zaraz po Spirited Away- dojrzałe anime- wzrusza (przynajmniej mnie, a o to ciężko ;]).
Co do Hellsinga- OVA też mnie nie kręci.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »

Ze swojego pięknego dzieciństwa pamiętam:

Czarodziejki z Księżyca
Yattaman :D
Gigi (mały świntuch)
Kapitan Hawk (płaczę, bo nie mogę znaleźc serii po polsku :cry:)
Generał Daimos (najpiękniesza anime)
Dragon Ball zwykły, Z i GT
Tygrysia Maska (pamiętacie? PAMIĘTACIE?!)

A ostatnimi czasy:

Cowboy Beebop
Final Fantasy VII Advent Children (wspaniaaaaaałeeee)
Resident Evil Degeneration
Hellsing
Ghost in the Shell
Vampire Hunter D (jeśli ktoś kocha tematykę wampirów)
Może byc jeszcze Naruto Shibunden.
Awatar użytkownika
Wolf
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-06-29, 12:23
Lokalizacja: Kraków/Wadowice

Re: Anime!

Post autor: Wolf »

Ja natomiast uwielbiałam oglądać Czarodziejki z Księżyca ahh :D i wstyd się przyznać : Pokemony (bo to chyba anime , prawda?) No i jak pisałam w innym temacie , zbieram się do oglądnięcia Dragon Ball'a. ;]
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Anime!

Post autor: Ignorant »

To Wolf życze miłego oglądania ;]
Awatar użytkownika
Wolf
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-06-29, 12:23
Lokalizacja: Kraków/Wadowice

Re: Anime!

Post autor: Wolf »

A dziękuję :) Jak oglądnę zdam relacje czy mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Anime!

Post autor: Ignorant »

Dobrze czekam na relacje ale pamiętaj w pierwszych odcinkach nie dzieje się nic nadzwyczajnego ale i tak powinno ci się spodobać ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

Yattaman :D
Klasyk- to losowanie robotów do walki ;]
Tygrysia Maska (pamiętacie? PAMIĘTACIE?!)
Wrestling!
A kapitan Tsubasa?
Daimos też był spoko.
Awatar użytkownika
Cydonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-02, 18:02
Lokalizacja: Toruń
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Cydonia »

moim ulubionym anime jest Elfen Lied.
piękna historia, dużo krwi, idzie się popłakać.
naprawdę polecam.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

Elfen Lied.
Babska historia, ale krwawa. Dziwne połączenie- pewnie dla dorastających chłopców ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »

Darnok pisze:A kapitan Tsubasa?
No przecie że napisałem...Kapitan Hawk...tudzież Kapitan Jastrząb :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

No przecie że napisałem...Kapitan Hawk...tudzież Kapitan Jastrząb :)
Mea culpa ;]
Ah te bramki majaczące zza baardzo krzywego horyzontu ;]
Viperius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2009-06-12, 21:17

Re: Anime!

Post autor: Viperius »

Death Note, Jigoku Shoujo... Po obejrzeniu Piekelnej Dziewicy zastanawiam się, co by tu dalej oglądać? FullMetal Alchemist mi radzą
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Anime!

Post autor: Dagmara »

Moje ulubione anime to Czarodziejka z Księżyca, Hellsing, Green Green przy którym nie raz się do łez uśmiałam, Record of Lodoss War, Witch Hunter Robin i Elfen lied ;]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4866
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Re: Anime!

Post autor: Ivellios »

Jestem właśnie po seansie z "Angel's Egg" (tytuł japoński "Tenshi no tamago", po polsku można znaleźć pod tytułem "Jajo anioła"). Cały film stanowi jedną wielką oniryczno-surrrealistyczną zagadkę, wzbogaconą o wiele elementów chrześcijańskich. Jest sobie wielkie opustoszałe miasto, i tylko dwie postaci - dziewczynka niosąca ze sobą wszędzie jajo (widz cały czas się zastanawia, co tak naprawdę w tym jaju jest ukryte), towarzyszy jej wysoki mężczyzna z siwymi włosami. Facet nosi ze sobą jakąś taką ni-to-broń, która przypomina krzyż, a dłonie ma owinięte bandażami. W pewnym momencie filmu zaczyna w pierwszej osobie opowiadać o biblijnym potopie.
Dialogów w filmie jest mało - pierwszy pojawia się dopiero gdzieś w połowie. Reszta filmu to wędrówka po wymarłym mieście, czasami przeplatana widokiem ni-to-żołnierzy próbujących schwytać nieschwytalną rybę.
Polecam szczególnie miłośnikom filmów eksperymentalnych. ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »



Pamiętacie? Albo to?









Jak dla mnie, Czarodziejki z Księżyca RZĄDZĄ! Po prostu aż mi się łezka w oku kręci, bez kitu. Tak jak napisałem pod filmem na YT. Gdzie te czasy, powiedzcie mi?
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Anime!

Post autor: Chantelle »

Eh , teraz juz nie ma takich bajek ... Ale wspomnienia...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »

Wierz mi, albo nie, ale autentycznie, jak usłyszałem Kapitana Tsubasę, a po nim Czarodziejki, to najzwyczajniej w świecie się poryczałem...bez kitu!

;(
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Anime!

Post autor: Chantelle »

Wierze Ci , nie trudno naprawde, nie moge uwierzyc , ze to juz tak dawno bylo , czas tak szybko leci ;(

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”