Moje Przeżycie

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

Witam!

Postaram się opisać co przydarzyło mi się kilkanaście dni temu u mojej Cioci w jej gospodarswie agroturystycznym. Jest to duży poniemiecki dom po gruntownym remoncie od piwnicy aż po strop dachu. W sumie nic dziwnego w nim się nie działo do momentu aż w jednym z pokoji zrobiliśmy przemeblowanie. Właśnie po tym przemeblowaniu zaczeły dziać się dziwne rzeczy, typu powiewy zimna bądź samoistne spadanie przedmiotów. Od cioci udało mi się tylko dowiedzieć że w tym pokoju była sypialnia byłych właścicieli ale ci właściciele to byli już polacy których moja ciocia znała. Hm... Jak myślicie czy możliwe aby coś się "obudziło" po przemeblowaniu??

będe wdzięczny za każdą odpowiedź

pozdrawiam
zblazowany

Re: Moje Przeżycie

Post autor: zblazowany »

Wydaje mi się że to przeciągi są. Meble zasłaniały szczeliny w ścianach a teraz po przestawieniu te szczeliny się odkryły i powietrze leci. Albo też z okien może lecieć.
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

Biorę również taką możliwość pod uwagę w tym pokoju są 2 drzwi i 2 okna więc wszystko możliwe.
zblazowany

Re: Moje Przeżycie

Post autor: zblazowany »

I tak pewnie jest. Zawsze w badaniach takich ,,nawiedzonych" domów okazywało się że gdzieś powietrze wylatuje. Mieszkańcy opisywali to jako dotyk ducha.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignorant »

Ale ten dom jest po remoncie więc nie jestem do końca przekonany do waszych teori!.
zblazowany

Re: Moje Przeżycie

Post autor: zblazowany »

No jasne.. pewnie to duchy straszą. na bank są to przeciągi. Nie wiadomo co za typ ten remont robił i jak mu poszło.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignorant »

No też fakt może po prostu odwalił ten remont byle jak i poszedł do domu!. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

Co do tego kto robił remont to nie mam pojęcia :D jakby coś jeszcze się wydarzyło to dam znać ;)

dzięki i pozdro ^^
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignorant »

Zawsze do usług!. :D
Ignis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-01, 19:46
Lokalizacja: ZLO

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignis »

Przyłaczam się do wypowiedzi poprzednikow. Zawsze w piewszej kolejnosci powinno się szukac innych wytlumaczen niz paranormalnych, do piero na koniec brac pod uwage ze to moga byc duchy :D Osobiscie bym zapoznal się bardziej szczegolowo z historia domu, poczawszy od fundamentu na jakim stoi, po osoby ktore tam kiedys mieszkaly i tez zmarly, oraz jakies wydazenia jakie mialy miejsce w tym budynku.. Jesli znajdziesz cos ciekawego co by moglo wskazywac na fakt iz mogą dziac się tam zjawiska do niewytlumaczenia, to wtedy bioerz pod uwage duchy .
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

dziś wieczorem pójdę do Cioci i dowiem się wszystkiego co może być przydatne i wam wszystko przedstawię. :)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignorant »

Dobrze by było bo szczerze mówiąc to na razie nie może nic powiedzieć!
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

Mam nowe fakty więc tak:
Dom powstał jeszcze przed wojną dokładny rok wybudowania nie jest znany. Przed wojną i w trakcie mieszkała tam rodzina niemiecka która czasami jeszcze przyjeżdrza do tego domu. Po wojnie kiedy niemcy się wyprowadzili (wysiedlenie bo to tereny pomorza) wprowadziła się tam rodzina polska a mianowicie młode małżeństwo. Po śmierci męża tejże pani (zmarł w tymże domu ale zupełnie inny pokój a małkonka wyprowadziła się gdyż jak tłumaczy źle się czuła w tym domu) w 1997 roku wprowadziła się tam moja Ciocia. 3 lata póżniej (rok 2000) zrobiono gruntowny remont od piwnicy aż po strop. Do tej pory nic się nie działo. Może to da wam jakieś światło na tą sprawe. Mogę również zrobić zdjęcia całego domu jak i poszczególnych pokoi jeśli ktoś by sobie życzył.


Pozdrawiam i dzięki
zblazowany

Re: Moje Przeżycie

Post autor: zblazowany »

Zdjęcia w niczym tu nie pomogą. Masz tylko dwie opcje do wyboru: albo są to duchy albo nie. Wybierz sobie jakieś rozwiązanie. Jedni będą cię przekonywać że to duchy, a inni że to nie są duchy.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignorant »

No zrób te zdjęcia dobrze by było ;]
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

nie ma sprawy jutro cyknę kilka zdjęć i gdzieś wrzucę
Matylda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-06-04, 19:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Matylda »

bądź samoistne spadanie przedmiotów.
Być może zaradzi temu poziomowanie podłogi - w moim domu podłoga była tak krzywa, że wszystko, co zostało położone na biurku czy szafce, od razu się na nią staczało (tak, to skrajne przypadki braku umiejętności budowlańców).
Jak więc ma się Twoja?
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

podłoga jest prosta nie ma wątpliwości jest tam położony parkiet i podłoga musiała być poziomowana.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ignorant »

Ramiro zrobiłeś te zdjęcia?
Awatar użytkownika
Ramiro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-04, 16:09
Komentarze: 1

Re: Moje Przeżycie

Post autor: Ramiro »

niedługo się wybieram do Cioci to zrobie i wrzuce gdzieś

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”