Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Kryptozoolog »

Czytałem, czytałem... po prostu nie dostrzegam w tym mądrości.
Podstawowe zasady etyki i innych takich każdy człowiek zna :P Nawet Hitler... a spisywanie ich na papier nie ma wielkiego sensu skoro nawet najgorszy człowiek ma w sobie coś dobrego. Dlatego też pomimo swoich ''mądrości'' święte księgi założę się że pisano tylko w taki sposób by wydawały się ''mądre'' i wiedzące jaki jest każdy człowiek, czego potrzebuję jak kocha i inne pierdoły. To nie nauki proroków, a udawanie kujona z etyki.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

przecież na onecie prawie codziennie są jakieś doniesienia o śmierci jakiegoś aktora albo piosenkarza.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

Nie kazdy jednak znany jest na skale swiatowa :)
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

W przepowiedni nie ma nic o tym że ma być znany na skalę światową

Czy tego człowieka można uznać za cenionego i sławnego http://www.tvn24.pl/0,1652994,0,1,juan- ... omosc.html

Czyli spełnia przepowiednię według mnie jeśli by dotyczyła kwietnia
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

BYL znany na skale swiatowa,przed smiercia zapewne nie,a teraz z powodu jego smierci pewnie znow się stanie znany.Z reszta...Tak zawsze jest.Niektore kiedys slawne osoby ktore zapadly w cisze dopiero po smierci staja się slawne.
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

Nie ma takiego człowieka którego wszyscy znają. To jedynie niektórym się wyda albo chcą w to wierzyć że skoro zginął prezydent naszego kraju to " cały świat go opłakuje" takie wypowiedzi słyszałem a to nie prawda po prostu.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Ruskof »

Mowilem ze sa znane na swiatowa skale,a nie ze caly swiat je zna :)
Plemiona murzynow pozbawione pradu,telewizji itp..nawet nie wiedza co to polityka,a co dopiero kto to Kaczynski..
Jednak z pewnej strony,Zblaz,racje masz.Ta przepowiednia z gory raczej skazana jest na porazke,po prostu jest zbyt ogolna.Realniejsza byla by gdyby osoba napisala z jakiego kraju,lub,najlepsze,jak się nazywa osoba ktora ma umrzec!
zblazowany

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: zblazowany »

No wiadomo wielu jest takich co zna ich cały świat bo wiele osiągnęli a jeszcze więcej jest takich co są znani z tego że są znani.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Dagmara »

Nawet nie sądziłam, że na naszym forum został poruszony temat ''proroctwa'' z samosi, kiedyś na SB właśnie podałam linka Kryptowi i wspominałam o rzekomej przepowiedni.
Osobiście uważam iż owa przepowiednia jest fałszerstwem, zapewne administratorzy forum stworzyli ją dla dobrej reklamy, choć muszę przyznać, że moja znajoma z pracy w nią uwierzyła.
Jeżeli natomiast sprawdzi się wszystko to, co wspominano tam o lipcu tego roku, czyli wzmianka o kolejnej tragedii to wtedy będę w stanie uwierzyć, że osoba, która wypowiadała się na forum ma faktycznie dar jasnowidzenia.

Co do snów to Chantelle masz rację, duzo osób pisało wtedy o swych niby proroczych snach związanych z katastrofą, takowe posty pojawiały się tak szybko niczym grzyby po deszczu ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawda czy falsz?Przy odpowiednich argumentach..

Post autor: Darnok »

Fałszerstwo to już fakt.
Prawda i fałsz są niezależne od argumentów np. albo UFO istnieje, albo nie- ciekawymi (nie znaczy, że prawdziwymi) argumentami można oczy mydlić, a nie prawdy szukać. By stwierdzić, czy coś jest prawdą potrzebujemy dowodu, a nim nie można manipulować, albo inaczej interpretować- albo jabłko na ziemię spada i dowodzi grawitacji, albo nie.

Wróć do „Ciekawostki”