Panie i panowie, wszystko wskazuje na to, że na naszym serwerze rozgościł się wirus. Dziś około godziny 7:10 rano coś dokleiło do kilkuset plików kod wirusa. Z tego co wiem, nie jest on jakiś specjalnie groźny dla osób przeglądających zasoby serwisu, jednak na wszelki wypadek wysoce zalecane jest uaktualnienie posiadanego programu antywirusowego.
Najprawdopodobniej jedynym w miarę szybkim i bezbolesnym zarówno dla was jak i dla mojego kręgosłupa wyjściem z sytuacji jest odtworzenie przez adminów serwera kopii zapasowej plików. Być może trzeba będzie też odtworzyć kopię bazy danych.
Serwis z tego powodu może być chwilami niedostępny, uprzedzam również, że mogą zniknąć posty napisane po północy.
WAŻNE - problemy techniczne w dniu 18 kwietnia
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Re: WAŻNE - problemy techniczne w dniu 18 kwietnia
Otrzymałem od hostingodawcy informację, że kopia zapasowa plików już została wgrana. Zegnajcie wirusy! 
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Re: WAŻNE - problemy techniczne w dniu 18 kwietnia
Niestety, dziś znowu mieliśmy atak. Do kilkudziesięciu plików dokleił się ten sam wirus i znów całe forum się posypało, a niektórzy użytkownicy dostawali alerty z programów antywirusowych.
Z frontu walki z wirusami - udało mi się tego śmiecia wykurzyć ze strony, jednak w niektórych plikach na serwerze nadal on siedzi. CSS'y i inne pliki dostępne dla użytkowników są jednak bezpieczne, mimo to zalecam wyłączenie tymczasowo obsługi javy w przeglądarkach oraz uaktualnienie programów antywirusowych - tak dla bezpieczeństwa.
Z frontu walki z wirusami - udało mi się tego śmiecia wykurzyć ze strony, jednak w niektórych plikach na serwerze nadal on siedzi. CSS'y i inne pliki dostępne dla użytkowników są jednak bezpieczne, mimo to zalecam wyłączenie tymczasowo obsługi javy w przeglądarkach oraz uaktualnienie programów antywirusowych - tak dla bezpieczeństwa.
-
FearTheReaper
- Tropiciel tematów

- Posty: 80
- Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Re: WAŻNE - problemy techniczne w dniu 18 kwietnia
Aaa to się dzieje wtedy jak na forum czcionka jest taka powiększona i się rozjeżdża? Bo na forum nie ma wirusów i błędów w tym czasie oprócz tej wyrośniętej czcionki. Wśród społeczności internetowych najczęstsze jest niewidzialne iframe z odnośnikami do rosyjskich stron z trojanami.
-
Ivellios
- Administrator

- Posty: 4900
- Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Re: WAŻNE - problemy techniczne w dniu 18 kwietnia
U nas to był skrypt w javie doklejony do kodu HTML forum. Wirus wklejał to badziewie na początku kody, jeszcze przed deklaracją DOCTYPE, co powodowało błędne wyświetlanie forum przez wszystkie przeglądarki.