Rany Cielesne

Tutaj omawiamy wszelkie tematy związane ze snami
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rany Cielesne

Post autor: Ruskof »

Mam duzo takich snow,wiec moze od siebie ci cos powiem.To zalezy o czym snisz,ja od ponad roku mam sny wielce zboczone,wiec ci wskaze kilka rzeczy:paznokcie kobiecie,i meskie plecy,reszte zgadnij.Nie zdziw się,jesli ci napisze ze mam czesto plecy podrapane,ale mam swoje wytlumaczenie juz.Podczas snu ruszasz się tez,wiec w snie sni ci się,ze z kumpela się zaspokajasz,ona z mocnych wrazen przypina swoje dlonie na twoich plecach,i auc!A tak naprawde wprawdzie sniac,wlasnymi rekami sobie krzywde robisz.Tak samo moze byc z innymi snami,tak jak mowiles,sni nam się ze ktos cie lapie i zarzyna nozem,powiedzmy w ramie.Budzisz się,i widzisz zadrapanie (nie oszukujmy się,dlon moze zrobic podobne naciecie do tego co noz?),myslisz sobie ze snilo ci się ze cos w ramie cie zadrapywalo,jakis noz?Ostre urzadzenie...A tak naprawde,paznokcie,ktore juz 3 tygonie nie obcinasz cie zadrapuja podczas gdy ty w snie snisz o czyms (hehehe) koszmarnym!
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Leanna »

Sennowłóctwo (lunatyzm)
Złóżmy śni ci się, że biegniesz przez las, a potem budzisz się, bo łaziłeś po domu i spadłes ze schodów. Tak samo może być w przypadku ran. Ktoś cię tnie, ale w "realu" robisz to ty- nieświadomie, bo twój umysł ciągle jest w stanie snu.
Osoby przebywające w stanie lunatycznym nie czują strachu. Są zdolne do różnorodnych wyczynów, o których zupełnie nie pamiętają po przebudzeniu, no chyba, ze znajdą na sobie namacalne dowody :P Najnowsza teoria wyjaśnia lunatyzm zaburzeniami poszczególnych faz snu. Podczas fazy głębokiego snu mózg wypoczywa, aktywne są mięśnie, a podczas fazy marzeń jest odwrotnie: mózg aktywny, a mięśnie leniuchują. Fazy te zmieniają się co półtorej godziny. Przy normalnym śnie mózg i mięśnie nie są nigdy jednocześnie aktywne. W stanach lunatyzmu dochodzi równocześnie do aktywności mózgu i mięśni. Wystarczy mały bodziec, np. światło Księżyca, aby mózg uruchomił mięśnie. Śpiący zaczyna wędrówkę.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Rany Cielesne

Post autor: Spock »

Zdarza się, że śpiący człowiek sam się drapie praez sen, nawet do krwi. Treść snu i ból nakładają się na siebie, i po przebudzeniu wydaje się, że Freddy Kruger nas odwiedził.
Jest to jakieś zaburzenie układu nerwowego. Leczy się to inhibitorami.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Leanna »

U dzieci, tak, ale u dorosłych to trochę bardziej złożona sprawa.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Leanna »

To samo, Szymko.
Załóżmy, ze mieszkasz blisko lasu. Lunatykujesz- omijasz meble (automatycznie, bo lunatyk na otwarte oczy) i wychodzisz na zewnątrz. Twój mózg myli sen ze światem realnym. Biegniesz przez te zarośla zarówno we śnie jak i w "realu".
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Dagmara »

A ja mam takie pytanie, co opisałeś z tymi cierniami to to Tobie się przytrafiło, czy poprostu gdzieś o takim przypadku usłyszałeś itd.?
Bo trochę naciągane to wszystko...
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Leanna »

Właśnie tak jest.
Pewien Kanadyjczyk, Ken Parks, podczas snu w 1987 roku wyszedł z domu. Wsiadł do samochodu i przejechał 23 kilometry do domu rodziców swojej żony. Po cichu wszedł do mieszkania, gdzie zamordował teścia i teściową. Rano został obudzony przez policję. Długie postępowanie wykazało, że Ken Parks znajdował się w czasie dokonywania zbrodni w czasie pełnej nieświadomości, dlatego też nie został oskarżony.
Tak samo może być w przypadku biegu przez las.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Dagmara »

Moja znajoma często lunatykowała, raz jej rodzice opowiadali mi jak otworzyła sobie sama drzwi kluczami, które znalazła, zeszła z 4 piętra po schodach i na boso chodziła po chodniku zimą, oczywiście rodzice zbiegli za nią i nie polazła dalej Bóg wie gdzie.
Mi się tylko raz zdarzyło lunatykować będąc dzieckiem, biegałam po domu wrzeszcząc ''ja chce iść do cioci'' kiedy rodzice chcieli mnie uspokoić, prawdopodobnie się z nimi biłam i zaplątałam w zasłony.
Co do tych cierni to popieram, że jest to przypadek lunatyzmu, w inne teorię nie wierzę ;)
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Leanna »

Kiedy człowiek ma zakodowane w pamięci rozmieszczenie mebli, schodów automatycznie wykonuje takie ruchy by je ominąć, przejść. Lunatykujący ma otwarte oczy i to co widzi uważa za sen.
U dzieci, lunatyzm jest spowodowany słabo rozwiniętym układem nerwowym. Zdarza się to często. Jednak, gdy osoba lunatykująca jest dorosła, jest to po prostu choroba.
Ostatnio zmieniony 2010-03-21, 18:57 przez Leanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Dagmara »

Z tego co się dowiadywałam właśnie większość dzieci, które dotyka lunatycyzm, są dziećmi nadpobudliwymi, bardzo nerwowymi i to by się zgadzało jak i w moim przypadku tak i tej znajomej, z tym, że mnie tylko raz na szczęscie to spotkało...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rany Cielesne

Post autor: Arek »

Szymko
Chyba interesuje Ciebie coś takiego jak ten art. tutaj na paranormalium
http://www.paranormalium.pl/niewidzialn ... tykul.html

pozdrawiam
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Rany Cielesne

Post autor: Leanna »

Krew z nosa? Również czasem się budzę z krwią na twarzy, ale ja bym się o to pytała kogoś z medycyny :P O lunatykowaniu mogę ci sporo powiedzieć, ale nie o tym. Sama jestem ciekawa tej krwi, ale jakoś nigdy nie aż tak by iść z tym do lekarza:P
A co do sikania komuś do śmietnika:
Przynajmniej nie zmoczyłeś się w łóżku ;]
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rany Cielesne

Post autor: Ruskof »

Co krwawiacego nosa,mozna to latwo wytlumaczyc zmiana cisnienia.A jesli chodzi o sikanie do smietnika...Pare razy lunatykujac w dziecinstwie probowalem wlamac się do sasiadki,gdy mi otworzyla drzwi,podobno do pomieszczenia gdzie kwiaty ma pobieglem i tam zaczalem nie tylko sikac ale i...zalatwiac się.Raz tez się obudzilem w toalecie,i raz w wannie gdy bylem u babci (woda byla zbyt ciepla i wlasnie to mnie obudzilo).
Mysle,poza tym co Dagmara napisala (ze niby lunatykowanie jest i nadpobudliwych i nerwowych dzieci) ze to moze byc odruchem naturalnym,jednak jego skutki moga byc tragiczne czasem.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Rany Cielesne

Post autor: Arek »

Kiedyś krew z nosa to było u mnie coś normalnego, nawet co 2 dzień. Zostało wyjaśnione wyżej, i zgadzam się z tym. Ale są przypadki które dają do myślenia, tak jak ten artykuł powyżej

Wróć do „Świat snów”