Eksperyment "Filadelfia"

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
zblazowany

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: zblazowany »

Pewnie pewnie. Statek teleportowali a fotonu nie da się teleportować( jak do tej pory).
Awatar użytkownika
Hubalski
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2010-03-28, 16:40

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Hubalski »

Ja tylko piszę co udało mi się przeczytać.Taka jest opinia większości naukowców,ale czy to prawda to nie wiem.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Ruskof »

Hubalski pisze:MWiększość naukowców utrzymuje tezę iż gdy statek zniknął,marynarze swobodnie poruszali się w powietrzu nie zważając na ściany.Gdy statek znów się pojawił wielu z nich znajdowało się na miejscu ścian i zostali w nie wtopieni.
Przeciez to się z fizyka nie zgadza.Jesli zostali wtopieni,to gdzies sciana na ktorej miejsce zostali wtopieni,musiala gdzies się podziac.Tak po prostu zniknela?Nie sadze...Albo to wszystko jest prawda,fragment sciany po prostu zniknal a na jego miejscu marynarz(e?) się znalazl(i?),albo to jest naciagane,zadnego fragmentu "od tak" nie zniknelo a hisotyjka z marynarzami jest godna smiechu.
Awatar użytkownika
Hubalski
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2010-03-28, 16:40

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Hubalski »

No tu muszę się z tobą zgodzić.Wiem że zaprzecza to prawom fizyki i brzmi niedorzecznie,ale z skądś się te opowieści wzięły,wątpię by ktoś porostu to zmyślił :neutral:
zblazowany

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: zblazowany »

a ja nie wątpię że ktoś zmyślał. Jeśli do tej teleportacji wystarczyło tylko duże promieniowanie magnetyczne to dlaczego teraz w ten sam sposób nie próbują teleportować jakiegoś obiektu. Skoro ze statkiem się udało to z innymi rzeczami też powinno się udać.
Awatar użytkownika
Hubalski
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2010-03-28, 16:40

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Hubalski »

A tych chciał byś się dzielić takim przełomowym odkryciem z całym światem,nie bez powodu eksperyment przeprowadzało wojsko,taka maszyna mogła by posłużyć do teleportowania bomb itp......
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Arek »

Uważam że prawda leży pomiędzy.
Statkiem coś robiono żeby stał się niewidoczny, marynarze zostali poddani sile bardzo mocnego pola magnetycznego i dlatego "dostali" do głowy, albo inaczej po prostu zachorowali i ich relacje przedostały się na zewnątrz. Człowiek w takim stanie nie jest w stanie trzeżwo ocenić sytuację i dlatego takie opowieści wyszły.
Coś tam było robione, ale co?, myślę że chodziło o to żeby okręt ukryć przed wrogiem, eksperyment nie powiódł się ponieważ załoga poniosła straty i go zaniechano.
Sam autor tych listów, Allende coś wiedział, ale widać z tego co pisze że nie miał możliwości zobaczyć oficjalne raporty!!!!!!
Z tym dziwnym przetrnsportowaniu się "Eldrige" o którym Cleric pisała już kiedyś napisałem (albo i na czacie mówiłem, kurka sam już nie wiem) ale było to możliwe, ten kanał zamknięty dla żeglugi prywatnej istniał. Istniał , i jest możliwe że "Eldrige" tym kanałem przepłynął
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Darnok »

No ale skoro wystarczy tylko magnetyzm, to zjawisko zostałoby odkryte dawno temu. Dzisiejsza technologia w porównaniu z tą z czasów "Filadelfii" to niebo a ziemia, a mimo to nauka dalej nie pozwala nam na teleportowanie statkami.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Eksperyment "Filadelfia"

Post autor: Arek »

tak, niebo i ziemia, zgadzam się.
Uwżam jak napisałem że eksperyment nie powiódł się i zaniechano dalszych badań.
Ogólnie rzecz biorąc nie jest nam na razie dane, nie jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy przeteleportować pudełka zapałek a co dopiero statek z żywymy organizmami...... Dlatego też nazwa " eksperyment" jest dobra , ale to i tyle, na tym się kończy

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”