Godzina duchów

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
cateleon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-23, 14:00
Lokalizacja: wszechświat

Re: Godzina duchów

Post autor: cateleon »

Ja oczywiście nie mam zamiaru wywoływać duchów, bo po co zakłocać spokój zmarłym, którrzy mogą się za to zemścić. A może wie ktoś dlaczego akurat 12 w nocy?
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Godzina duchów

Post autor: Ciura »

cateleon pisze:A może wie ktoś dlaczego akurat 12 w nocy?
moim zdaniem głupi ludzie sobie ubzdurali że jeżeli o 12 w dzień jest słońce najwyżej panuje dobro to przeciwieństwo tej godziny jest 12 w nocy panuje zło a duchy są uznawane za złe!
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Godzina duchów

Post autor: Monomagnum »

Jak już wcześniej wspomniałem- nie uznaję zasady odpowiednich czy mniej odpowiednich godzin na wywoływanie duchów. Oczywiście gdybym chciał się tym zająć wybrałbym godziny wieczorne, z tego powodu iż jest spokojniej niż za dnia i łatwiej można się skoncentrować takiemu laikowi. Nie mówię już nawet o doświadczonym medium któremu za pewne znane są techniki na jak najlepszy przebieg seansu. Ale w gruncie rzeczy co ja wiem na ten temat?(pytanie retoryczne <_< )
Gilbert
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2008-11-09, 17:45

Re: Godzina duchów

Post autor: Gilbert »

Godzina jest istotna, z punktu widzenia teorii, jak i praktyki obrządków religijnych, okultystycznych. Jest to związane z ogólnym pojęciem czasu, który od zawsze fascynował ludzi. Kiedy opierając się o własną fantazję, to co ich otaczało, naturę, środowisko, tradycję tworzyli obrzędy i rytuały, musieli także wpleść w to czas.
Kilka przykładów:
- W Starożytnej Grecji dusze elizejskie wzywało się TYLKO po odprawieniu wieczornego nabożeństwa na cześć Ejletyji.
- Noc w religii słowiańskiej była porą aktywności dusiołków, mamunów, mogił, a także szeregu innych upiorów, niespokojnych dusz.
- W wielu kręgach kulturowych w Afryce to dzień, w szczególności południe jest godziną aktywności złych mocy. Wiąże się to z utożsamieniem dnia, jako pory zgubnej- słońce, wysoka temperatura, pragnienie, głód. Noc przynosi ukojenie, sen, chłód rzadko kiedy jest identyfikowana z niepoznanym zagrożeniem. Taka interpretacja jest szczególnie powszechna na północy Afryki. Stąd biały to kolor żałoby w Afryce:).
Jeśli zagłębisz się w średniowieczne źródła mówiące o alchemii, zaklęciach zauważysz, iż tam także często jest wyszczególniona pora.
Wszystko, czego ludzie nie pojmują, pojmowali przekuwali na wiarę. A wiara, aby być bardziej prawdopodbną, aby nie stała się martwą zamykali w obrządkach, rytuałach, magicznych zaklęciach.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Godzina duchów

Post autor: zalewa »

Wg mnie to najlepiej dychy wywoływać od 3 w nocy do 15.Nie wiem czemu ale jakoś tak.Ale pierwsza w nocy raczej nie!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

Pierwsza w nocy raczej tak, 3 do 15 nie, nie wiem czemu ale tak chyba coś jest tak tego.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Godzina duchów

Post autor: zalewa »

Dla mnie 1 za wcześniej(już zara ktoś wyskoczy z postem "to czemu napisałeś 15?"Ale wiecie to godzina w której zmarł Jezus a Jezusowi nikt nie podskoczy!.)
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Godzina duchów

Post autor: NM_ONE »

Nie radzę Ci wywoływać,jak znam życie kolejna nieodpowiedzialna osoba która myśli że to zabawa,nigdy nie wiadomo co wywołasz!Przez taką głupotę możesz mieć kłopoty!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

Poważnie. Sam siebie tak nakręcisz, że przestraszy Cię własne odbicie w lustrze, lub kapiąca woda z kranu i albo wykorkujesz, albo w gustownym pulowerku odwiozą Cię do czubków. ;]
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Godzina duchów

Post autor: zalewa »

No powaga może ceteleon oglądał jakiś film o wywoływaniu duchów albo był u cyganki w namiocie;p
Chcesz wywołać człowieka w prześcieradle?To wez skończ z tym bo jak napisał Sothis
albo w gustownym pulowerku odwiozą Cię do czubków. ;]
Przynajmniej będzie mieć darmowe jedzenie.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć." AP 13, 16-18

Jakiś niedouczony ten nauczyciel. ;]
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

Sothis, liczba 666 została już wielokrotnie wyjaśniana i - wedlug mnie - udało się to naukowcom. Nie ma w niej nic demonicznego ani złego. Jest zapisem imienia. Wielu naukowców wielokrotnie i niezaleznie od siebie rozszyfrowywało liczbę 666 przy pomocy hebrajskich wykładników liczb i liter. Wyszło im imie Neron. Imię cesarza rzymskiego który zgotował pierwszym chrześcijanom piekło i według wielu historyków był odpowiedzialny za pożar Rzymu w roku 64 n.e. Pojawienie się jego imienia w Apokalipsie św. Jana mogło być swego rodzaju przepowiednią. Nie jest bynajmniej imieniem Szatana. Wiązanie liczby z jakąkolwiek godziną to zwykła pomyłka. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, którego jak podejrzewam będę musiała ostro bronić. Ale co mi tam.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

DanaS, masz całkowite poparcie z mej strony w tej kwestii. :)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

Dobra, jedno poparcie czyli wyczerpałam mój limit szczęścia na ten dzień ;)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

A gdzie krytyka? Zawsze muszę bronić swojego zdania a tu taka miła niespodziewajka :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Godzina duchów

Post autor: Arek »

Ci od krytyki zeszli w podziemie, napełnią się czarną magią (energią) i uderzą z podwójną siłą,
Luke eee sorry Dana niech moc będzie po twojej stronie
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Godzina duchów

Post autor: DanaS »

Z Tobą też :)

Wróć do „Życie po śmierci”