Źródło Energii - Rośliny

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Chce zakupić sobie do pokoju parę roślinek w doniczkach, ale nie wiem jakie rośliny mają wpływ na mnie i moją energię.

Jak waszym zdaniem wpływają rośliny na ludzi?
Jak czerpać energię z roślin?
Jakie rośliny dodają nam energii, a jakie odbierają?
Awatar użytkownika
Sylvester93
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 152
Rejestracja: 2011-03-27, 20:48
Lokalizacja: Świdnik

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Sylvester93 »

Ciągle wypytujesz o tą energię;p
Rośliny wpływają na ludzi kojąc ból i nerwy, dostarczają nam świeżego tlenu i zależy od gatunku włąśnie wcześniej wspomnianego kojącego zapachu, to coś w rodzaju "aroma therapy"
Nie da się bezpośrednio czerpać energii z roślin, bynajmniej żaden taki przypadek nie został opisany prócz medytacji:)
Najlepsze rośliny do przechowywania w domu to paprotka i aloes nie radziłbym trzymać bluszcza czy jakiejś palmy bądź kaktusa kolczastego:)
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: ElohimMihael »

Z roślin jako istot żyjących da się jak najbardziej czerpać energię nie tylko w sposób bezpośredni, lecz również i bezpośredni.
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Do Sylvester93:
Hehe zarejestrowałem się na te forum tylko z jednego powodu, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o energii :) Energia to moje zainteresowanie i hobby :P Chcę wiedzieć jak najwięcej xD

Dobrze mówisz, że z roślin dostaje się świeży tlen. Zapach również. Najlepszy zapach jaki pamiętam to zapach kwitnącego zioła :D (nie, nie pale zioła, tak z ciekawości posadziłem sobie marihuanę w domu xD)

Dzięki za wymienienie roślin.

Do ElohimMihael:
Według Ciebie bezpośrednie czerpanie energii z roślin działa na zasadzie wizualizacji przepływu energii z rośliny do Ciebie? Czy masz jakąś inną technikę?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Dagmara »

Moim zdaniem na niektórych ludzi przede wszystkim rośliny-kwiaty działają uspokajająco, co do czerpania energii z samych roślin to się nie wypowiadam ponieważ ta dziedzina jest mi obca.
A kwiaty jakie poleciłabym to przede wszystkim hiacynt, fiołki i róża domowa, te pierwsze hodowałam przepięknie pachną ;)
Róże również miałam i mam obecnie jedną i co dziwne, kiedy miałam ciężkie chwile życiowe kwiat całkowicie zmarniał, a kiedy w mym życiu się polepszyło róża również ożyła i dochodzi o siebie, mimo iż przez cały czas dbałam o nią tak samo O_o
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Jeśli będą te rośliny to je kupię :) Co do róży to zaciekawiłaś mnie. Chociaż bym wiedział kiedy coś zmienić w życiu, a kiedy nie xD
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Veritas »

Pamiętam z czasów dzieciństwa, że w moim domku było pełno roślin. Piękne paprocie, fikusy i chyba własnie hiacynty. Powiem szczerze, że bardzo miło je wspominam.
ElohimMihael
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 61
Rejestracja: 2011-03-02, 01:10

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: ElohimMihael »

"Według Ciebie bezpośrednie czerpanie energii z roślin działa na zasadzie wizualizacji przepływu energii z rośliny do Ciebie? Czy masz jakąś inną technikę?" - m.in., a dokładnie kontrola energii (umiejętność jej czerpania, kontrolowania jej przepływu pobierania i dawania).
Energy Source
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 131
Rejestracja: 2011-04-05, 00:15

Re: Źródło Energii - Rośliny

Post autor: Energy Source »

Małe pytanko co do roślin. Kwiaty wydają ładny zapach i chcę go jakoś "zakonserwować", żeby potem w domu mieć ładny zapach. W sklepach można dużo kupić różnych preparatów, ale co w przypadku gdy chcę zrobić zapach z naturalnych kwiatów? Znacie jakieś sposoby? Próbuje suszyć płatki kwiatów i oddzielnie zalałem także spirytusem. Robię testy, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Wróć do „Energia”