a co jeśli...

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

To już prędzej stan czyśćca, bo by na ziemii miejsca zabrakło :)
Wszechstronny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2008-02-05, 00:07
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Wszechstronny »

Hmm ciekawa teoria z tym stanem.
Według mnie Dusza która pozostaje na ziemi ma na sobie jakies fatum lub pewną sprawe nie zdązyła wykonać za zycia
kiedy duch dokonczy tą sprawe lub ktoś mu w tym pomoże (dopelni jego zadanie) to wtedy Duchowi otwiera się brama do nieba.
Wedlug mnie czysciec to jest wlasnie to ze duch zostaje na ziemi i musi uzykać spokój duszy aby pojsc do bram nieba
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: asto »

Ja słyszałem że te dobre duchy na własne życzenie też zostają na tym świecie .. Np. pomagać swoim bliskim w potrzebach kiedy maja niezbyt dobrą sytuacje. Czyli krążą wokół nas dobre i złe duchy.. Tak mi się wydaje :sindbad: :P :)
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

tak se teraz pomyslalem ze moze bycie duchem wynika z tego ze np podczas smierci klinicznej - droga do nieba jest zamknieta a do ciala tez nie moze wrocic i dusza blaka się po ziemi i czeka na swoj czas - co o tym sadzicie?

mysle ze piekla na ziemi nie ma - ile miliardow dusz blakalo by się po tym swiecie? po drugie pieklo nie jest cierpieniem(fizycznym) ale tesknota za miloscia i Bogiem
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

Nie sądzę, że to prawda z ta śmiercią kliniczną... Przecież wszystkie opowieści tych, którzy ją przeżyli są takie same; czyli że otwiera się przed nimi niebo (ten tunel) tylko, że wracają do ciała i takie tam... więc nie sądzę, że to o to chodzi... bardziej mi odpowiada teoria Wszechstronnego... chociaż te nie dokończone sprawy... pewnie sporo osób nie ma "czystego konta" gdy umiera
Gość

Post autor: Gość »

Co do śmierci klinicznej to Timon się z Tobą nie zgadzam. Czytałem o wielu relacjach ludzi (też rozmawiałem) którzy przeżyli śmierć kliniczną.
I oni opowiadali że widzieli swoje ciało i mogli do niego wrócić ale bardziej ich ciągneło do ,,światła,, Więc wybór (cytuje) ,,MOżLIWE,, że się ma.
I nie polikopolik ,,tunel,, tylko światło ;]
Właśnie ale co jest po drugiej stronie tego światła jak człowiek ma grzechy jak byk ? i wogule?
To jest jedno przeczenie w tym wszystkim.
A może to jest tylko wymysł naszej wyobrażni kiedy jesteśmy np nieprzytomni?
Ale zbyt wiele ludzi tak samo to opowiada.Więc sam dokladnie i jednoznacznie nie potrafię tego powiedzieć.
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

to mi akurat przyszlo na mysl w zasadzie nie zajmuje się duchami ale ten temat mnie akurat troszke zainteresowal ;)

pozdrawiam ;)

Wróć do „Życie po śmierci”