Czy obcy przebywający w strefie 51 są tam z własnej woli?

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Imperium to państwo stworzone z podbitych narodów. Sam sobie przeczysz :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Kod: Zaznacz cały

Z tego co mi się wydaje, to Imperium wcale nie musi być koniecznie zbudowane z podbitych narodów.
Ale taka jest definicja Imperium :) Rzym stał się Imperium Rzymskim dopiero po podbojach.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

darnok co ma ludzka definicja do spraw takich cywilizacji?? (zakładając oczywiście, że ta/e cywilizację istnieją).../ darnok po prostu tego nie skomentuję ........ ;/
Ostatnio zmieniony 2007-11-30, 23:12 przez polikopolik, łącznie zmieniany 2 razy.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Aha, czyli równie dobrze mogę ich nazwać unią europejską? no bo co ma ludzka definicja do spraw takich cywilizacji? a Ebonów Tuskiem, no bo co ma taka definicja do spraw takich cywilizacji? weź nie pisz takich bzdur, bo warna zarobisz, z mojej strony to ostatnie ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Darnok, polikopolik mówi że ludzkie miary mogą (wręcz muszą) nie pasować do obcych cywiizacji, bo nic o nich nie wiemy. To wprawdzie truizm, ale nie ma powodu by zaraz straszyć warnami.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Państwo a Imperium to różnice. rff wymień mi Imperium, które nie uzyskało swojej pozycji podbojami. Cytat z wikipedii:
mperium (od łac. imperium) - określenie wielkiego państwa rządzącego wielkim połaciem terenu, pierwszym imperium było Imperium Romanum, najczęściej powstałego drogą podbojów.Takie państwo zazwyczaj posiada ustrój cesarstwo.Imperium to państwo rozległe terytorialnie i silne politycznie.

Silne politycznie czytaj z potężną armią.
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Encyklopedia PWN:
imperium - «potężne państwo podporządkowujące sobie inne kraje»
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wiem, o co mu chodziło, ale każde słowa mają pewne znaczenie, nie można pisać od rzeczy i liczyć na to, że odbiorca zrozumie. Jeżeli były prowadzone wojny międzyplanetarne, a Ebeni przestrzegają nas przed pewnymi rasami, które są złe, to wątpię, czy taka federacja istnieje.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

W necie znalazłem:
W w 1949 r. w wyniku następnego rozbicia ufo zdołano uchwycić jednego EBE, został zakwaterowany w Los Alamos pod kontrolą pułkownika tamtej bazy lotniczej.
To z książki Hesemanna pt. UFOs: Die Kontakte, S. 81, ciekawe jest to że opis zwyczajów tych osobników (na swojej planecie ) BARDZO MOCNO przypomina mi tych z projektu Sepro.
Alf ten 2 lata póżniej zachorował. Rząd USA próbował nawiązać kontakt z jego ziomkami co jednak się nie udało . W 1952r. osobnik ten zmarł.
A tak swoją drogą, Area 51 wybudowano dopiero w 1957, albo się mylę?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Na początku strefa 51 była lotniskiem, więc wątpię, czy zostałą zbudowana tylko dla kosmitów :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Nie podałem linka bo ma to wielkość książki, a sam potrzebowałem troche za nim to znalazłem,nawet gdy wiedziałem gdzie trzeba mniej wiecej szukać.
Poniżej tłumaczenie na polski:
Seit 1949 bis heute
(1988, Aussage von Moore) sind drei Außerirdische Gäste der Regierung der USA gewesen. Der erste wurde in der Wüste von New Mexico entdeckt, nachdem sein Raumschiff abgestürzt war. Er wurde von uns EBE genannt. Er blieb bis 1952. Von ihm lernten wir viel über die Fremden, ihre Kultur und ihre Raumschiffe. (Hesemann: UFOs: Die Kontakte, S. 82)

Guests: ist der Codename für die insgesamt drei Außerirdischen oder ALFs (Alien Live Forms), die seit 1949 Gäste der US-Regierung waren. Derzeit wird ein ALF in der "Eiskammer" von Los Alamos am Leben gehalten. Ursprünglich waren es einmal 16, die im Austausch gegen 16 US-Offiziere nach Los Alamos kamen, 15 starben seitdem. Die Gäste bevorzugen alte tibetische Musik. Ihr IQ liegt bei über 200. się behaupten, się hätten alle irdischen Religionen als Instanz zur Steuerung der Evolution ins Leben gerufen. się behaupten, Blut mit dem Rhesusfaktor negativ sei ein Beweis für die Kreuzung der Rassen und die Wissenschaftler, mit denen się kommunizierten akzeptierten diese Möglichkeit (Hesemann: UFOs: Die Kontakte, S. 85; Cooper-Report).

Den lebenden Außerirdischen nannte man EBE, was für "Extraterrestrial Biological Entity" (Außerirdische Biologische Einheit) stand. EBE zeigte die Tendenz zum Lügen und gab während des ersten Jahres auf Fragen nur solche Antworten, die man von ihm erwartete. Fragen dagegen, die mit einer unerwünschten Antwort enden würden, blieben unbeantwortet. Zu einem Zeitpunkt während des zweiten Jahres seiner Gefangenschaft begann er sich zu öffnen und die Informationen waren überraschend. Die Zusammenstellungen seiner Enthüllungen wurden die Grundlage dessen, was später "Gelbes Buch" genannt werden sollte. Fotografien von EBE konnten Bill English und ich, sowie auch andere in den späteren Jahren, während unserer Tätigkeit in "Projekt Grudge 13" sehen

Od 1949 aż do dzisiaj rząd USA podejmował trzech "gości". Pierwszy z nich został pojmany po tym jak jego statek rozbił się na pustyni w Nowym Meksyku, zmarł w 1952. Nazwaliśmy go EBE,("Extraterrestrial Biological Entity") od niego dowiedzieliśmy się dużo na temat obcych ineligencji, ich kulturze oraz ich statków .
"Guests" to nazwa projektu który ma na celu przyjmowanie obcych przez rząd USA.Tymczasowo jeden z nich znajduje się w "lodówce" w Los Alamos, na początku było ich 16-tu jako wymiana na 16 -tu oficeówr wojska USA. Od tego czasu 15-tu z nich zmarło. . "Goście" lubili starą tybetanską muzykę. Ich IQ wynosi około 200.Z ich opowiadan dowiadujemy się jakoby to oni umożliwili powstanie rasy ludzkiej, poprzez różne doświadczenia "wyprodukowali" cywilizowanego człowieka.
Z czasem okazało się że obcy ma tendencje do kłamstw. W pierwszym okresie dawał takie odpowiedzi jakie by od niego oczekiwano!!!!. Na pytania które miałyby dla nas negatywne odpowiedzi milczał.W 2 roku uwięzienia stał się bardziej rozmowniejszyi zaczął się bardziej "otwierać". Informacje jakie nam dostarczył byłły zaskakujące!, wszystko zostało dokładnie spisane, dokument ten nazwano póżniej "żółtą księgą". Zdjęcia owego EBE widziałem wraz z moim kolegą Bill English oraz innymi w ramach naszej pracy w projekcie "Grudge 13"...



Mam nadzieje że moje tłumaczenie was zadowala

pozdro. Ar.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Z innej beczki... Kos... szaraków zakopują w grobach po śmierci, czy trzymają w tych takich słojach?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”