Dziwna gwiazda

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
kylo625
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-16, 18:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kylo625 »

Ja też zauważam nieraz dziwne gwiazdy. Ale żeby pięć razy większa! A na której części nieba ją zauważyłeś?
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

pssst! Banshee, jest dopiero 2007 rok! ;)

Ja wiele razy widzialam "dziwne" gwiazdy. Ale to nie powód do paniki.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

taka gwiazda to może być cokolwiek np ja kiedyś widziałem takie coś baardzo duże i się poruszało ale interesuję się astronomią i to mi wyglądało na płonącą kulę takie stadium jak meteor wpada w atmosfere i się pali czasami widać / możliwe, że zauważyłeś jakiś rozbłysk wybuch gwiazdy chociaż pewnie było o tym by głośno/ aha no ic o ty banshee tutaj zamieściłeś tak szybko 2 tematy coś mi to wygląda na ścieme lekką
Mancias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2006-12-17, 10:38
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mancias »

Ja też tak kiedyś miałem, a się okazało, że dźwig ustawili i to było tylko światełko wysokościowe. Więc bez paniki:P
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

hehehe XD no takie same jak twoja gwiazda ale skąd pewność że to UFO?? no powiedz widzialeś w arizonie ze to wylądowało wyczłapały z tego kazynscy i cos tam zakwakali?? nie?? no widzisz XD mówie ci poczytaj troche o astronomii to znajdziesz wytłumaczenie ja nawet może poszukam
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

jak to nie twierdzisz że to ufo?? zacytuje cie".....tyle, że to UFO" z tego wynika że twierdzisz, że to UFO. I wcale nie jest to dobry temat dla wiadomości. Byłby to dobry temat gdybyś miał zdjęcie a najlepiej film na którym to się rusza. A w dodatku w nocy szedłeś do toalety więc mogłeś być zaćmiony i widzieć coś innego. Jakoś wogóle mi ten temat nie przypada do gustu bo ta wielka gwiazda nie jest niczym nie zwykłym.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

poszperałem trochę w mojej książce o astronomii i znalazłem 2 rzeczy którymi mogłaby być i jedną znich pewnie jest ta twoja gwiazda . NR 1 na naszej liscie to: duże satelity takie jak orbiter promu kosmicznego, są jaśniejsze niż większośc gwiazd.
NR 2 to: satelity systemu iridium (flota telefonii satelitarnej) mają lstrzane panele i jasno świecą bąddź błyskają kiedy padnie na nie światło słońca. Jeśli obiekt był bardziej okrągły to duża satelity jeśli taki rozbłyskujący wieesz o co chodzi to satelity iridium. No i tym proponuje zamknięcie tematu przez adminów bo chyba więcej nie wykryjemy. Jeśli ktoś bedzie mial cos nowego to piszcie na pw do adminów
kylo625
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-16, 18:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kylo625 »

heh. Wczoraj wracałem z imprezy, i widzieliśmy z kolegami coś dużego na niebie. Myśleliśmy, że to księżyc, ale miał coś pod spodem, tzn. tak jakby nogi ;). Potem okazało się, że to oświetlony talerz anteny satelitarnej. Więc niema co od razu wszystkiego co się na niebie rusza brać za UFO.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

no właśnie. mogła być to daleko odciebie wysoka latarnia albo lampa na czyims balkonie albo jak mowilem wczesniej satelita ktore sa blizej duzo blizej od gwiazd i widac je wlasnie tak jak ty to mowiles
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Jeżeli obiekt się poruszał to mógł to być sputnik, jeżeli nie, to pewnie jakaś umierająca gwiazda to była.
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

stawiam na supernovą. One się wydają takie duże...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

możliwe, że to supernowa ale jeśli by to była supernowa to mówili by o tym naukowcy ponieważ jak dojdzie światło z takiego wybuchu to najczęśćiej o tym mówią. Mówie wam to satelita.
CastleBravo
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-13, 21:41
Lokalizacja: Milicz

Post autor: CastleBravo »

Albo satelita, albo jakiś oświetlony obiekt na ziemi, który stwarzał wrażenie że znajduje się na niebie.
Pomyślałem też o wybuchu supernowej, ale jak juz ktoś napisał, by było o tym głosno.
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

to mogła być kometa Holmesa która niedawno bardzo pojaśniała, ku zdziwieniu astronomów ... widać ją normalnie gołym okiem i to całkiem dobrze
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Post autor: marta.heva »

ale kometa jest widoczna od września tylko nie wiem do kiedy .. napewno w październiku było ją widać ...
Obserwacje warto rozpocząć w okolicach 10 października. Wówczas będzie dość jasnym obiektem (~7 magnitudo), a na drugą dekadę przyszłego miesiąca przypada okres nowiu Księżyca. W dniach 10-20.X. przewędruje przez gwiazdozbiory Warkocza Bereniki oraz Wolarza. Kątowa odległość komety od Słońca wyniesie ok 30 stopni. W godzinach porannych (ok 5:00 czasu lokalnego) odnajdziemy ją we wschodniej części nieba, natomiast wieczorem (ok 20:00) widoczna będzie nad zachodnim horyzontem.
źródło Astronomia.pl
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”