Czy wierzycie w Yeti, Alme itp

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia

Czy wierzycie ?

TAK
5
56%
NIE
1
11%
W niektore
3
33%
 
Liczba głosów: 9
FeiDei

Czy wierzycie w Yeti, Alme itp

Post autor: FeiDei »

Czy wierzycie w Yeti, ALme, dzikiego czlowieka z chin, Big Foota, czlowieka lasu itp. ??

[ Dodano: 2005-09-09, 16:28 ]
zaznaczacie w niektore to przynajmniej powiedzcie w ktore :?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Ja wierzę w istnienie tych zwierząt, które nie zdążyły jeszcze obrosnąć w legendę :)
Mamba

Post autor: Mamba »

Fei myślę, że stworzenie :roll: Yeti chyba istnieje? sporo ludzi twierdzi, że widziało to "coś", ale co? czym było to coś co widzieli? stworzeniem, czlowiekiem? zbyt dużo tu pytań a mało odpowiedzi.
FeiDei

Post autor: FeiDei »

Ivellios pisze:Ja wierzę w istnienie tych zwierząt, które nie zdążyły jeszcze obrosnąć w legendę :)

a jakie obrosly w legende ??
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Tak na przykład Yeti, Sasquatch, Nessie... :roll:
FeiDei

Post autor: FeiDei »

co ma nessie do istot humanidalnych:|
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Humanoidalne czy nie, wszystkie one sa przedmiotem zainteresowania kryptozoologii. Łączy je brak pewności co do ich istnienia.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Wierzę w ich istnienie w koncu człowiek napewno wszystkich tajemnic ze świata nie odkrył i napewno zawsze pozostanie coś do odkrycia :]
Lilith

Post autor: Lilith »

a słyszeliście pewnie że ostatnio archeolodzy wykopali szczątki istot ludzi, ale takich bardzo niskiego wzrostu, były nawet porównania do hobbitów...Co o tym sądzicie?
FeiDei

Post autor: FeiDei »

ehh ten przodek czy kuzyn czlowieka to przeciwienstwo tych "goryli" z tybetow itd
natura jes tzdolna do wszystkiego ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Homo floresiensis. Wiecie że to po prostu super - żył obok nas inny gatunek istot rozumnych ! Może nie całkiem obcy, bo to przecież nasi najbliżsi "kuzyni w rozumie", ale jednak. Kto wie jak potoczyły by się ich losy gdyby dotrwali do naszych czasów ? Napewno sporo byśmy się od siebie nauczyli.
Podobno jeszcze 100-200 lat temu krażyły legendy o małych ludziach jakich widywano w tamtejszych lasach. Może więc nie wszystko stracone.
FeiDei

Post autor: FeiDei »

jak 200 lat temu to i dzisiaj moga
Adiakanus

Post autor: Adiakanus »

Ja wierze!

A o małych ludziach też słyszałem, ale już zbytnio nie pamiętam co o nich mówili, aczkolwiek napewno istnieje tysiące ras których ludzie nie dostrzegają, a są tak blisko :) A może nie widzą bo nie chcą wierzyć w ich istnienie?
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Czytałam o tym ale żeby się znich od razu hobiitów robiło :] ??
FeiDei

Post autor: FeiDei »

bo sa mali
wiesz jakby to brzmiaslo mowiac ze nasi krewniacy to karzelki :lol:
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

No wiem wiem :p tylko że ci człekoktałtni akurat zostali popularni po emisji Władcy Pierścieni dlatego :D się z nich Hobiitów zrobiło xDDDD
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Swoją droga, to trochę dziwne że powstał tylko jeden inteligentny gatunek... Takie np. owady istnieją ponad 300 mln lat, a ich największym osiągnięciem jest jak dotąd mrowisko albo sieć. Dlaczego ?
FeiDei

Post autor: FeiDei »

natura tak chciala
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Mówiąc jeden gatunek masz pewnie na mysli człowieka, którego ja określam czasem jako głupszego od pantofelka pomijając to, że pantofelek nie ma mózgu :] Zwierzęta zawsze żyły sowim życiem i nic nie trzeba im było poza byudowaniem sieci czy mrowisk. Zwierzęta budują kiedy im potrzeba, jedzą kiedy są głodne, piją kiedy są spragnione. Człowiek natomiast jest zachłanny i chce miec wszystko dla siebie i wszystkim rządzić.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Właściwie to zwierzęta sa równie zachłanne jak człowiek - np. króliki w Australii nie miały specjalnych oporów przed ekspanją kosztem miejscowych gatunków. Ale zwierzęta są ograniczone przez środowisko, jak np. ilosć pożywienia albo klimat. Człowiek nauczył się przekraczać naturalne bariery rozwoju i przez to jest skuteczniejszy. Ale robi dokładnie to samo co każde inne zwierzę.

Ale mniejsza o to który gatunek lepszy (co to w góle znaczy "lepszy" ?). Grunt że tylko ludziom udało się opanowac mowę i rozwinąć myślenie symboliczne. Być może potrzebny jest pewnen stopień rozwoju mózgu, którego wcześniejsze gatunki nie zdążyły osiągnąć. Sugerowałoby to że kiedyś mogą przyjdą po nas mądrzejsze stworzenia.

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”