Czym jest życie?

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Czym jest życie?

Post autor: Ivellios »

Czym dla ciebie jest życie :?:
Daisy

Post autor: Daisy »

Czymś o co trzeba dbać, szanować i zdawać sobie sprawę, że jest tylko jedno...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Czymś, co trzeba dobrze i godnie przeżyć
Gość

Post autor: Gość »

czymś za kare , ale jak mawiał poeta "kto nie zazna za zycia goryczy ni razu , tan nie zazna słodyczy w niebie " chyba tylko to trzyma mnie przy tym "zyciu"..no ale jak juz zyje to chociaz moge dbac o swoje ciało itp.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Snem, który trwa i trwa i zdaje się nie mieć końca
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Życie = egzystencja = to, co zdążymy zrobić z tego co chcemy i to co z niego weĽmiemy z tego co chcemy wziąść zanim się skończy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Czasem mi się zdaje, że życie to kara za grzechy... za grzechy poprzedniego wcielenia
Skye

Post autor: Skye »

Życie to coś tak męczącego że już mam naprawde dosyć :?
Skye

Post autor: Skye »

mam troche inne poglądy na temat piekła...
Gość

Post autor: Gość »

...cóz...najpierw praca, póĽniej przyjemnośći ...takie prawo natury
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

MOże nawet mamy niebo na ziemi, ale jako że ludzie mają wolną rękę zrobiło się z niego właśnie to... Jeśli już czymś musi być, to napewno piekłem, ale piekłem nie jest, bo istnieje dobro tutaj. Ale pamiętajmy, żę niebo i piekło to (tak przynajmniej ja uważam) wymysł - żyjemy Tutaj, i jakby każdy dbał chociaż o jego własne sprawy tutaj i robił wszystko dobrze tutaj, to żadne niebo mu nie będzie potrzebne tam, bo będzie miał je TUTAJ.
Gość

Post autor: Gość »

ale TUTAJ jest również: choroby, trzesienia ziemi, tsunami, wybuchyb wulkanów, efekt cieplarniany, dziure ozonową, uran, .....pozatym robienie wszystkiego dobrze przez jedną osobe nie oznacza szczęscia drugiej . np. gdyby terroryści kazdą swoją robote wykonywali perfect, to czy "niewierni" zyli by w niebie?....gdyby każdy Niemiecki żołnież w '44 wszystko robił dobrze to czy teraz bym to pisał?.........to nie jest takie proste, nie da się wszystkiego pogodzić tak aby wszystkim było dobrze

Grzybu123 ty jesteś z Sycowa? heh jaki ten świat mały, ja z Ostrzeszowa ....ale to tak nawiasem tylko ;)
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

O tak, jestem z Sycowa, fakt Ostrzeszów nie daleko...

Ale właśnie poruszyłeś ważną kwestię - definicja słowa "dobro" - no cóż, jak to mawiam pamiętaj o innych, ale nie zapomnij o sobie.

Czy moża być w stosunku do każdego dobry? Myślę, że gdyby ludzie nie wymagali dowodów dobra i sami nie byli Ľli (czyli niemożliwe :( ) to tak może być. Tylko dwie dobre osoby mogą być przyjaciółmi, bo inaczej jest już biznes ....

To jest kwestia na długie przemyślenia, jak coś zapraszam do dyskusji w bardziej przyziemnych klimatach - przy piwku do Sycowa.
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Życie jest darem, który albo możemy wykorzystać albo nie...

Uświadamiając sobie jak jest krótkie zdałam sobie sprawę, że chcę przeżyc je jak najlepiej, tak zeby niczego nie żałować a na starość móc powiedzieć- Przeżyłam je w pełni, tak jak chciałam!

Dlatego też nie rozumiem ludzi dla których liczy się tylko kaiera, praca i pieniądze... Gardzę ludzmi którzy nie widzą nic poza tym, a przecież w tym wszystkim chodzi o coś więcej?......

Życie to matka natura i świat w nas...

Wróć do „Filozofia”