czy my jesteśmy new age

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Skoro piszesz, że na tym forum nikt nie ma nic do Chrześcijan możesz nie mieć i zapewne nie masz racji, w związku z czym postuluję byś wypowiadał się za siebie tylko i wyłącznie, ewentualnie za osoby, które Cię do tego uprawniły.
[Kościół katolicki tworzą katolicy] ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Voozie pisze:myślałem, że są tutaj wyrozumiali ludzie i nie trafiają się "czepialscy", którzy nawet nie wiedzą czemu są przeciwko czemuś.
:one:
Voozie pisze: A auto tworzy kierowca.
zupełnie nietrafione ;]
Voozie pisze: Chodziło mi o kościół jako INSTYTUCJĘ i Katolików jako SPOŁECZNOŚĆ. Czemu jesteś przeciwko nim, bo wierzą w co innego niż Ty? Inną postać Boga z innymi zasadami?
Instytucję kościoła też tworzą katolicy, bo niby kto? Mormoni? ;]

Nie jestem przeciwko nim. Skąd ten jakże dziwny wniosek? ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Twój błąd polegał zbyt daleko posuniętym wyciąganiu wniosków.Napisałem jedynie byś wypowiadał się tylko w swoim imieniu (zarówno w kontekście stosunku do katolików, jak i w ogóle.) Ty zaś wysnułeś wniosek, że jestem przeciwko katolikom. ;]

Jeśli chodzi o mój stosunek do instytucji kościoła, to jaki jest zależy od ludzi, którzy go tworzą. Nie darzę sympatią kleru i Watykanu, z różnych powodów, między innymi na panującą tam obłudę oraz na to, że religia chrześcijańska prawie, że zagląda mi do lodówki. ;] Co do samych chrześcijan, to zależy w dużej mierze od samego człowieka. Dopóki ktoś nie zaczyna narzucać mi swoich poglądów jestem otwarty.

Aps. z tymi emotami to nie przesadzaj. Rozumiem, że w gimnazjum panuje kultura rodem z chlewa, ale nie przenoś tego poza szkołę ;]
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Sothis »

Nie, to była riposta na Twoim poziomie.;]
Chodziło mi o charakter emoty, nie o ilość ikon przypadających na dany post.. ;]
Niech Bóg Cię błogosławi, idź i nie grzesz więcej.
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: bzykomar »

Wracając do tematu a raczej pytania w nim zawartego. Jak dla mnie, chyba jest retoryczne. Wystarczy obejrzeć jakiekolwiek wydanie wieczornych wiadomości: Irak, Afganistan, Palestyna, Iran, Gruzja, niemalże cała Afryka. Wszystkie te miejsca to okropne świadectwa naszego antyrozwojowego działania, a już na pewno nie egzystencji w nowej, lepszej epoce kulturowej -_-

Aaaa i oczywiście nie byłbym sobą gdybym się nie poznęcał nad "katolicyzmem". Nie wiem czy ktoś tu nie rozróżnia, ale chrześcijaństwo to nie katolicyzm. Można być chrześcijaninem a nienawidzić i nie być katolikiem.
Jestem w stanie twierdzić, że samo chrześcijaństwo wcale nie upada.Na chłopski rozum, szarego zjadacza chleba, katolicyzm to taki skok samobójcy. Jest właśnie w fazie nabierania prędkości. Jak jebn... to się nie pozbiera :D
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Kartel »

[quote="Cesarz"][/quote]

Koniec pewnej epoki nie równa się końcowi świata.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: czy my jesteśmy new age

Post autor: Arek »

Myślę że to dobry temat gdzie można wstawić film o Ruchu Charyzmatycznym, dobrze pokazuje pranie mózgu

Wróć do „Wiara, religie i sekty”