Twarze na łóżku

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
6h057
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-22, 12:42

Twarze na łóżku

Post autor: 6h057 »

Witam, chciałem się podzielić pewnym doświadczeniem:] a mianowicie tym że na moim łóżku widać twarze:] na łóżku jest taka mozaika więc wielu powie że na każdej mozaice można się dopatrzeć twarzy ale jedno zdjęcie jest wyjątkowo ciekawe to największe, niby nic wielkiego ale coś w tym jest:] zawsze zauważałem te twarze po przebudzeniu kiedy zapatrzyłem się i po chwili docierało do mnie że patrze się na twarz:] pozdrawiam i załączam link do zdjęć

http://www.6h057.za.pl/faces/faceofdeath.htm
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Twarze na łóżku

Post autor: Aneirol »

ciekawe, a czy mógłbyś wkleić zdjęcie całego łózka nie wiem w sumie co to oznacza, ale ja też mam coś takiego
6h057
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-22, 12:42

Re: Twarze na łóżku

Post autor: 6h057 »

Jasne, niebawem wrzuce:]
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Twarze na łóżku

Post autor: cleric »

jak bylam mlodsza to widzialam na kafelkach u moich rodzicow upiory :] kafelki maja wzorek ala marmurek i tez mozna dopatrzec się wielu dziwnych czaszek oczu i twarzy. tak jest i juz :]
marta.heva
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 262
Rejestracja: 2007-07-01, 14:45
Lokalizacja: Piastów

Re: Twarze na łóżku

Post autor: marta.heva »

ja miałam tak samo z kafelkami ... jak spojrzeć pod odpowiednim kątem widać twarze.
Swoją drogą proszę autora o podanie jakichś szczegółów (czy to są wzory na pościeli, czy widać je zawsze itd) zjawiska opisanego w pierwszym poście w przeciwnym razie temat zostanie zamknięty bo ja tu nie widzę związku ze zjawiskami paranormalnymi
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Twarze na łóżku

Post autor: Ivellios »

W psychologii znane jest zjawisko o nazwie pareidolia. Ogolnie polega to na tym, ze ludzie, nawet mimowolnie, dopatruja się twarzy ludzkich, sylwetek zwierzat itd w takich miejscach, w ktorych ich tak naprawde nie ma. Ilez to razy widzielismy np pieska czy jakiegos staruszka posrod chmur?

Podobnie moim zdaniem wyglada sytuacja z wiekszoscia zdjec duchow, plamami przypominajacymi Chrystusa i inne swiete postaci, oraz z twarzami, ktore widzimy np na kafelkach czy na poscieli.

Carl Sagan wysunal swego czasu teorie, ze ludzie sa juz od urodzenia zaprogramowani na dostrzeganie twarzy - taka technika obronna, ktora naszym przodkom pozwalala rozpoznac kumpla z plemienia w warunkach slabej widocznosci :P Wedlug Sagana, pareidolia, mimo iz w pewnych sytuacjach pomocna (np wlasnie przy slabej widocznosci kiedy probujemy dostrzec kogos w poblizu), w innych sytuacjach jednak moze powodowac bledna interpretacje jakiegos obrazu jako twarzy ludzkiej.
6h057
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-22, 12:42

Re: Twarze na łóżku

Post autor: 6h057 »

Jak tylko będę miał chwilkę to dorzuce zdjęcie lepszej rozdzielczości i więcej szczegółów:]
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Twarze na łóżku

Post autor: Koxman »

To było w artykule o fotografowaniu duchów.
6h057
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-22, 12:42

Re: Twarze na łóżku

Post autor: 6h057 »

Tak więc dołączam zdjęcie całej płaszczyzny na której znajdują się twarze, nie wiem czy jest to coś paranormalnego czy twórca mozaiki zrobił taki psiukus czy jakieś niewidzialne siły kierowały człowiekiem który to malował w każdym bądź razie informuje o istnieniu czegoś takiego może komuś się przyda, dla mnie było troche dziwne to że zawsze po przebudzeniu zauważałem te twarze.

http://www.6h057.za.pl/faces.jpg
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Twarze na łóżku

Post autor: cleric »

o maamo, no bez przesady :]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 948

Re: Twarze na łóżku

Post autor: Ivellios »

Czlowieku, powtarzam to po raz kolejny i chyba bede musial to robic jeszcze wieeeeele razy...

To jest nic innego jak PAREIDOLIA!!! Mozg robi cie w *ptaszka*, probujac znalezc jakies twarze tam, gdzie ich nie ma!

Ehh...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Twarze na łóżku

Post autor: cleric »

wszystko się wyjaśniło, nie ma tu nic nadprzyrodzonego, na siłę twarze można zobaczyć wszędzie. twórcą gustownego wzorku napewno nie kierowały tajemnicze siły, jeśli chcesz zobaczyc coś naprawde niezwykłego znajdz temat Twarze z Belmez.
Temat zamykam, w swej wspaniałości ^^
Zablokowany

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”