Czy użyłbyś modlitwy śmierci

Ommm... Maniii... Padme Hummm...
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

A ja myślę, że pie*dolicie, towarzysze xD
Śmieszne jest to, o czym tu mowa ;D
Modlitwa śmierci, czy też podrapanie się po tyłku - efekt mógłby być ten sam, zależnie od intencji ;p
Tu juz nie ma rozmowy na temat techniki, a tego, czy jest się w stanie kogoś zabić.
Saard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2006-12-26, 01:32
Lokalizacja: G-Ce

Post autor: Saard »

hmmm, I tu przywodzi mi na myśl death note. Najpierw dla testów a potem dla lepszego dobra. Dla mnie bez sensu.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Zdolność zabijania dla zabawy charakteryzuje tylko nas, czy jednak wiecie, że takie "modlitwy" napewno nie mogłyby być kierowane, do dobrego Boga? Jeśli ktoś nie jest w stanie poradzić sobie w inny sposób niż zabijając kogoś, to znaczy, że jest zbyt słaby, by trwać, takie moje zdanie. I nie chodzi tu o jakieś ekstremalne sytuacje!
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Jeśli ktoś nie jest w stanie poradzić sobie w inny sposób niż zabijając kogoś, to znaczy, że jest zbyt słaby, by trwać
Czasem chodzi o to, że jest to najłatwiesze wyjście, jeżeli ktoś ma inne podejście do życia i śmierci, to mają one dla niego inną wartość.
hmmm, I tu przywodzi mi na myśl death note. Najpierw dla testów a potem dla lepszego dobra. Dla mnie bez sensu.
Od początku tylko i wyłącznie dla własnego dobra.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Jesli tylko dla własnego dobra, to bz sensu.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Jesli tylko dla własnego dobra, to bz sensu.
To juz jest twoje zdanie.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

A moje zdanie jest takie, żeby usunąć ten temat wpi*du, bo jest beznadziejny.
Kto jest za? ;D
Jeśli ktoś jest przeciw, niech zaargumentuje d;
pe-orth

Post autor: pe-orth »

ja jestem za :]
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Nie.
Argument: bo tak
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

Hmmm... nie!

jestem ciekaw czy to działa, pewnie w chwili wyjątkowej wściekłości miałbym ochotę jej użyć, ale przestraszyłbym się odpowiedzialności i wyrzutów sumienia.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

The Little One, ja w sumie byłby mza, ale jestem przeciw. Argument, nie warto czegoś wywalać, jeśli jest choć jedna osoba, która chce coś o tym wiedzieć.
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Tak aj tam nie wierzę by jakimś bełkotem ktoś był kogoś w stanie zabić nie mówiąc już o odpowiedzialności za ten czyn bo jakby takie coś działało to sąsiad by się np. na mnie obraził i pstryk już mnie nie ma.
Nawet gdybym był wściekły nie użyłbym tego na innym człowieku...
"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz im ich obdarzyć? Nie bądz więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z mędrców nie wszystko wie" - cytat ten dość dobrze obrazuje co mam na myśli ( kto zgadnie skąd pochodzi).
Oczywiście w tej niewierze mogę się mylić ja tam się tym nie param nie potrafię pstryknięciem palców przezywać gromów ani błyskawic
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Skąd pochodzi to banał, z "Władcy Pierścieni Drużyna pierścienia" J.R.R. Tolkiena. Scena z Morii! Ale to bardzo mądre zdanie, doskonale to zauważyłeś!
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

No brawo Mawerick !!!:) (sorry nie doceniałem was i dałem coś łatwego)
Normalnie daj pyska i do zobaczyska...
Ale tak naprawdę to scena w Shire ( chodzi o książkę0 ale tak w filmie było to w Morii moim zdaniem jedno z niewielu mądrych zdań i wypowiada je Czarodziej;)
Ale naprawdę zabilibyście człowieka który w jakiś sposób wam zaszkodził?? (pomijam oczywiście skrajności takie jak morderstwo czy gwałt)
Magia to nie zabawka...
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Ale naprawdę zabilibyście człowieka który w jakiś sposób wam zaszkodził??
Wszystko zalezy od tego, jak podchodzi się do pojęć takich, jak życie i śmierć.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

nie warto czegoś wywalać, jeśli jest choć jedna osoba, która chce coś o tym wiedzieć.
Ale z tego tematu nie można się niczego dowiedzieć d;
To, o czym się tu pisze, to indywidualne podejście do sprawy.
Kazdy tylko pepla o tym, czy zabiłby człowieka, czy nie d;
Bez sensu, imo - o takich dylematach moralnych rozprawia się na lekcjach wychowawczych w szkole podstawowej d;
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

takich dylematach moralnych rozprawia się na lekcjach wychowawczych w szkole podstawowej d;
fajną miałaś podstawówkę.. u mnie było tylko o tym, żeby Marcin nie ciągnął Marty za włosy :/ Protestuję normalnie. Ale czy nie uważasz, że wiedza o tym, czy ktoś zabiłby drugą osobę gdyby miał taką możliwość, nie jest interesująca?
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Ojj, Maw, Maw, człowiecze z owłosioną klatą xD
Uważam, że to banalne, a nie interesujące ;D
I, wierz mi, płytka to psychologia stwierdzić rzecz typu 'czy ktoś zabiłby człowieka, czy nie'. (;
Składa się na to wiele uwarunkowań, jak i charakterystycznych przymiotów ludzkich, z którymi obcuje się pisząc jakiekolwiek inne posty na forum (;
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Dobra to o czym mamy gadać w temacie "Czy użyłbyś modlitwy śmierci" ????
ha ha ha tylko o tym czy byśmy jej użyli kojarzy mi się to z dyskusją na temat kary śmierci...chyba że podasz nam tekst tejże modlitwy ( jeśli to bezpieczne itp.)
Wszystko zalezy od tego, jak podchodzi się do pojęć takich, jak życie i śmierć.
No wiesz ja podchodzę do życia niezbyt optymistycznie ale mimo że pewnie jest niewiele warte cenię je sobie.
NO i większość ludzi tez by raczej jeszcze pożyła a twoje czy moje odejście do śmierci skonfrontujemy jak już będziemy pukać do nieba/piekła/czyśćca bram ( niepotrzebne skreślić)

[ Dodano: 2007-09-26, 23:06 ]
sorka "p" zjadłem
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Wiesz The Little One, mnie zastanawiają motywy takiego działania. Podejmowania tak drastycznych decyzji. Albo inaczej, co musi się stać, żeby człowiek zniżył się do takiego poziomu, by modlić się o czyjąś śmierć. Owszem jest to dość banalny problem, lecz z takich banałów właśnie składa się życie. Sprawy życia i śmierci dla jednych są igraszkami losu dla drugich. To mnie włąśnie interesuje i intryguje!

Wróć do „Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia”