OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

hmm... przerażało to to mnie kiedyś ale spróbuje bo to jak komar który bardzo denerwuje.dzięki za rade:)

[ Dodano: 2007-06-16, 15:05 ]
a tak przy okazji czemu ty w jednym z najładniejszych miast w Polsce mieszkasz??
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

przypadki chodzą po ludziach, nie wybierałem tego ;)

to nie komar, tylko komarzyca :D
może czasem zamiast iluzji trzeba poprostu uwolnić umysł od wszelkich myśli, a gdy się jakaś pojawi, zrobić jej killera... dużo miłości/dobra ci potrzeba - do dobrego mrok nie przyjdzie, bo to dla niego właśnie taka dobra komarzyca jest :D :D
Vergil
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-27, 18:46
Lokalizacja: wziąść na piwo

Post autor: Vergil »

Moim zdaniem OOBE nie istnieje. Byłby większy rozgłos o nim! Byłyby programy w TV! Nawet próbowałem OOBE- i nic. Nie rozumiem tego- okłamywanie ludzi. Może to ciekawe, ale to fałsz! Albo ja tak myślę. Nigdy nie udało mi się tego osiągnąć.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

więcej wiedzy człowieku... w TV masz same bzdury, nigdy prawdy ci tam nie podadzą, bo co? wiesz, nie dało by się ciebie kontrolować, a tak? - głupi, nic nie wie i można z niego wysysać kaske...
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

a czy widziales kiedys prezenterke wiadomosci ktora zamist prowadzic wiadomosci wstaje z fotela i zaczyna tanczyc? chyba nie. a czy to znaczy ze nie umie tanczyc?

najpierw pomysl zanm cos napiszesz :)
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

Więcej o OOBE.

Post autor: pszewczyk82r »

Wiekszość ludzi nie wierzy w OOBE.Ja mam na to odmienne zdanie.Opisze teraz własne doświadczenie związane OOBE.Leżąc na łóżku,i kontrolując swój oddech wyobrazilem sobie punkt.Po chwili ten punkt zniknoł i pojawiło się ich więcej.Odczułem wtedy wzrost temperatury swojego ciała,i wrażenie odśrodkowego ciśnienia które chciało mi rozerwac głowę.Następnie odczulem wrazenie jakbym unosil się nad łóżkiem i nastąpił błysk.Ujrzałem wtedy cały pokój z góry.Było ciemno więc widziałem tylko przyciemnione elementy pokoju,ktore rozjaśnialo światło z niezasłonionego okna.Najdziwniejsze jest to,że nie ujrzałem nawet cienia własnych nóg a poruszać mogłem się za pomocą myśli.Czy podobne doświadczenie może się przydarzyć podczas snu?
Ostatnio zmieniony 2007-08-20, 17:11 przez pszewczyk82r, łącznie zmieniany 2 razy.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

telekineza to... kurde, nie pamiętam co... :-P

u mnie się objawiła telepatia i jasnowidzenie przez zabawy z energią i oobe > bardziej to planowaniem oobe i lewitacji :-P
także pewna prawda w tym jest, że jak zaczniesz jedno rozwijać, to rozwiniesz też coś innego. a z oobe to trzeba sobie przed snem wyobrazić i skupić się na tym, jak się jest, jak już się wylazło z ciała... bo to działa jak projekt, który potem podczas snu umysł wykonuje. mnie to działa z lataniem :D
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

telekineza to umiejetnosc poruszania przedmiotow etc za pomoca woli, na odleglosc znaczy się : P
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

a wiem, to tak, jak z przeniesieniem posążka orków w Gothic 1 :-P

tylko do czego można by to wykorzystać :/ ... zdarzyło się komuś, aby przeniósł coś "większego" w ten sposób?
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

Media o zjawiskach paranormalnych.

Post autor: pszewczyk82r »

Informacje na temat telekinezy,lub podobnych zjawisk można zobaczyć w telewizji,czasopismach,internecie i książkach.Istnieje nawet Policealne Studium im.Jana Ochorowicza w Krakowie,w której wykładana jest psychologia i parapsychologia (aktualnie są zapisy),przez wykształconych ludzi w tej dziedzinie.
Ostatnio zmieniony 2007-07-23, 14:49 przez pszewczyk82r, łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

to chyba w necie przede wszystkim :> ... zaraz, a nie do wiary to czasem nie zdjeli już?
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

z reguły ten stan pamiętasz od A do Z i tak też jest on kontrolowany przez ciebie. gorzej jak nieplanowane wyjście będzie wywołane przez jakąś istotę z zewnątrz... podobno trudniej jest się bronić przed takimi właśnie po wyjściu.

[ Dodano: 2007-07-21, 19:59 ]
a drugie pytanie:
miejsce jest to samo, ale jak ktoś wyjdzie, to jest duchem, a duch, który jest nieświadomy tego, czy nie pamięta, gdzie co powinno się znajdować, to nie będzie widział np. mebli. z własnego doświadczenia to pisze, można także dorobić sobie jakiś obiekt poprzez własną wyobraźnię, ale to już wyższe loty.
Awatar użytkownika
pszewczyk82r
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2007-04-06, 16:19
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Paweł Szewczyk

OOBE kluczem do mistrzostwa magii.

Post autor: pszewczyk82r »

Poprzez takie zjawiska, jak świadome opuszczenie własnego ciała kształtujemy u siebie zdolność postrzegania pozazmysłowego, która stanowi klucz do magii, i generowania zjawisk paranormalnych.Odkrycie w sobie takiej zdolności, jak nieświadome opuszczanie własnego ciała, jest informacją, że osoba posiada zdolności paranormalne i jeśli chce, może je doskonalić.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Jednak przydałby się takiej osobie ktoś prowadzący, jak nauczyciel... Gdyż książki, czy teksty w necie nie dają samozaparcia, czy wytrwałości, która może się stworzyć, jeśli ktoś nam pokaże co i jak zrobić. Trudno o takiego kogoś w tym świecie.
Seba57
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-27, 12:48
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Seba57 »

Mma pytanie czy gdy jestem w OOBE i np. wybije szybe w samochodzie na parkingu pod moim blokiem...to cy gdy powroce do normalnego świata to czy ta szyba będzie wybita?:p
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nie. Wszystko rozgrywa się w twoim mózgu.
Usunięto użytkownika 3585

Post autor: Usunięto użytkownika 3585 »

sorki że tak się w trącam :P ...jestem nowy na forum...

czytałem trochę poprzednich postów ale się nie do końca...

byłem skinem ale ideologie się we mnie załamały i poczułem pustkę... którą wypełniłem chęciami rozwoju własnego umysłu...

gdy umrzemy wszystko przyziemne odejdzie a dusza nadal będzie trwać z jej umiejętnościami... (trochę odszedłem od tematu :P)

tak zająłem się OOBE bo tak w sumie to należy pisać poprawnie (Out of Bodu Experience ) i powiem że łatwe to nie jest i nie wierze aby ktokolwiek zrobił to za pierwszym czy drugim razem... życie jest takie ciekawe i przepełnione interesującymi rzeczami że ciężko się go wyzbyć chociaż na chwile...

po ciężkich staraniach popartych bardzooo długimi medytacjami udało mi się raz opuścić swoje ciało... na chwilkę i lekko nad własnym ciałem... to nie da się opisać znanymi słowami...
jest to stan cudowny... niestety sukces mnie osłabił i narazie nie jestem tego powtórzyć czy rozwinąć :(

co do śmierci przez OOBE to nie ma takiej możliwości w sumie... chociaż jeśli pozwolimy się owładnąć własnymi żądzami i stracimy dyscyplinę to nie będziemy chcieć wrócić.. stan jest tak przyjemny żę pragnąłem go przeciągać w nieskończoność ale oczywiście wdarła się w mój umysł myśl dotycząca rzeczywistości i mnie wróciło... aby wrócić należy pomyśleć tylko o ciele...

co do ludzi prze... którzy wychodzą po kilku próbach to oni w moim zdaniu wyobrażają sobie to
a nie osiągają OOBE
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

byłem skinem ale ideologie się we mnie załamały i poczułem pustkę...
dzięki Bogu.
Reszta Twojego postu jest wyjątkowo ciekawa. Zgadzam się z Tobą, że wymaba bardzo wiele dyscypliny i samozaparcia, aby osiągnąć stan OoBE. Jeśli chodzi o śmierć to nie jest ona fizyczną. Ciało dalej żyje, choć problem jest taki, że jest puste. Kiedyś mówiło się o katatonikach, że właśnie ich opuścił ich duch. Jakieś szalone wydarzenie spowodowało u nich zapaść i oderwanie od rzeczywistości tak wielkie, że pozostawili ciało nienaruszone, a duch uleciał.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”