Smoki a Magia

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Smoki a Magia

Post autor: Titania (usunela konto) »

W naszych wczesniejszych wcieleniach jak natura nie byla jeszcze tak ograniczona i dni pelne magii, ludzie mogli prosic o przewodnictwo smoki.
Merlin byl kims, kto przypominal sobie o swoim smoczym towarzyszu i zawsze go przywolywal do pomocy.
Dawno temu znajdowaly się smoki jeszcze w naszym wymiarze.
Przed zaglada Atlantydy smoki byly wstanie ratowac swoich „partnerow“ i przenosic ich do innych krain, gdzie mieszkancy Atlantydy mogli zyc z innymi ludnosciami.
Ludzie Ci odrozniali się sposobem zycia od mieszkancow Atlantydy, byli bezlitosni. To bylo powodem, ze smoki powrocily do swojego wymiaru i nie byly juz dostepne dla ludzi.
Mialy tam zostac do czasow az ludzkosc odzyska znowu takie wibracje aby przypomniec sobie o smokach i bedzie przywolywala je do pomocy na swojej drodze....

Czy wierzycie w smoki? Jakie znaczenie maja one dla Was?
Mamba

Post autor: Mamba »

Osobiście lubię smoki :D
mam ich kilka wydają się być "sympatycznymi"zwierzątkami :wink:
są magiczne; w Chinach stawiane u wejścia do domu mają za zadanie go chronić .
czy istniały kiedyś? być może tak... :mrgreen:
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Tak masz racje te dwa smoki przy wejsciu do domu chronia przed niepożadanymi gośćmi. :)
Ale nawet w Pl mamy Smoka Wawelskiego;), ktory nie mial zbyt pozytywnej roli.

Poza tym w bajkach japonskich, chinskich albo typu "Niekonczaca się opowiesc" smoki zawsze pomaglaly ludziom.
intraneus

Post autor: intraneus »

W mojej mapie swiadomosci (czy raczej podswiadomosci) smok tez ma pewna role i czasami pojawia się w moich snach.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Ja gdzies czytałam, że smoki ostatnio się naprawde widuje :p a tak ogólnie to smoki rox ^^
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Owszem w naszej kulturze smoki mają raczej złe skojarzenia (chociażby różowe bluzeczki z nadrukami chińskich smoków noszone "bo są fajne ;p). Mi osobiście znacznie bardziej podoba się europejski typ smoka ;).

Archetyp smoka najczęsciej kojarzony jest ze samoświadmością, wolną wolą, silnym odczówaniem emocji i wolności. Niektórzy mówią też, że owe gady są niczym innym jak przedstawieniem Czterech Straożytnych Żywiołów - Woda, Ogień, Powitrze Ziemia.

Smoki są sliczne ;p
betula_nana

Post autor: betula_nana »

Smoki...
Cóż, te istoty, w ich wersji europejskiej, nie azjatyckiej, zawsze były mi bardzo bliskie. I zgadzam się z przedmówczynią na temat znaczenia tego archetypu. Zwłaszcza w kwestii reprezentacji Żywiołów. Jedna tylko rzecz - może zabrzmię zbyt... ezoterycznie, jak na to forum - Żywioły nie są "starożytne". Może - owszem - pierwotne. Ale określenie "starożytny" w pewien sposób odbiera im współczesnego znaczenia. Z czym ja się nie zgadzam ;)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

To może lekki off topic, ale odnośnie żywiołów najlepiej chyba poczytać dzieła związane z tradycją Jundrung Bon.
Raido_ordo_Dei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-27, 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smoki a Magia

Post autor: Raido_ordo_Dei »

BESTJA666 pisze:Dawno temu znajdowaly się smoki jeszcze w naszym wymiarze.
Przed zaglada Atlantydy smoki byly wstanie ratowac swoich „partnerow“ i przenosic ich do innych krain, gdzie mieszkancy Atlantydy mogli zyc z innymi ludnosciami.
Czy Ty piszesz te posty po kwasie? Bez urazy ale tak mi się zdaje jakos... Nie wiem, ja tam jak za duzo czosnku zjem to zione jak smok i jest milo. Przynajmniej mi.

Hakuna matata
impressioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-10-23, 14:49
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: impressioner »

wierzę w smoki,a jak się nazywa rodzaj magii w którym adept magii posługuje się smokami
i gdzie można znaleźć informacje na ten temat...?????
Mamba

Post autor: Mamba »

jak się nazywa rodzaj magii w którym adept magii posługuje się smokami
i gdzie można znaleźć informacje na ten temat...?????


Myślisz, że smoki można używać w magii? o ile przyjmiemy, że istnieją gdzieś bądź istniały :roll: teoretyzując użycie ich wydaje mi się nie realne.

Z tego co o nich piszą były to stworzenia silne, niezależne więc jak dałyby się zmusić, zaprząc do praktyk magicznych wykonywanych przez ludzi? Nie słyszałam o czymś takim :D
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Kiedy wierzysz zaczyna istnieć ;)
impressioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-10-23, 14:49
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: impressioner »

Mamba pisze: Myślisz, że smoki można używać w magii? o ile przyjmiemy, że istnieją gdzieś bądź istniały :roll: teoretyzując użycie ich wydaje mi się nie realne.
Można,miałem na myśli prace z astralnymi smokami...
Mamba

Post autor: Mamba »

rozumiem :D możesz napisać cos więcej o astralnych smokach?
NI3BI3SKI
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-03, 01:59
Lokalizacja: lol??

Post autor: NI3BI3SKI »

Z tego co pamietam, to jakiś czasem temu Maciej Giertych wspominał o smokach :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Maciej Giertych może i mówił, ale napewno nie chodziło mu o "te" smoki.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Mamba pisze:Osobiście lubię smoki
mam ich kilka wydają się być "sympatycznymi"zwierzątkami
:D

smokiem jest ten, który pomimo życiowych niepowodzeń nie poddaje się, lecz idzie naprzód.
smok potrafi znieść więcej ran, niż jakakolwiek inna forma życia/istnienia. jednak sam smok, nie będący jeszcze innymi stworzeniami/nie znający się na innych sprawach, jak tylko wrodzonej wytrwałości... jest malutki. co nie znaczy, że należy go lekceważyć.

Wróć do „Magia”