Afirmacje i słowo "nie".

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Afirmacje i słowo "nie".

Post autor: Raziel »

Kiedyś gdzieś czytałem o konstrukcji afirmacji i natrafiłem na punkt mówiący o tym że podświadomość nie rozumie słowa "nie". Czyli jak afirmacja brzmi np, " nie lubię spać" to podświadomość odczytuje to jako "lubię spać". Wiecie coś o tym ?
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

też to słyszałam, dawno temu - nie mam dowodów na zaprzeczenie, więc na wszelki wypadek nie używam słowa nie :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Podświadomość nie przyjmuje słowa "nie" dlatego zamiast "nie lubie szkoły" powiedz, że: "Lubie siedzieć poza szkołą". Jest skuteczniejsze wtedy :D
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Chodzi tu raczej o to, że podświadomość nie przyjmuje negacji. To dlatego mówi się, że powinno się wszystko mówić tak, żeby nie negować, a stwarzać zdania pozytywne. ale nie specjalnie rozumiem całą tę szopkę, bo nie wiem, czy to zostało w jakikolwiek sposób udowodnione.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Być może, jednak, tak poprostu się mówi, że podświadomość nie przyjmuje negacji!

Wróć do „Rozwój duchowy”