[życie]Ale... po co?

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Gość

Post autor: Gość »

jak juz wspominałem : historia 2 snajperów w USA którzy zabijali losowo ludzi .....

heh ale jeszcze przypmniał mi się przypadek kibiców Krakovi i Wisły , tych to juz nawet do zwierząt nie mozna porównać ......
Gość

Post autor: Gość »

Do tego dochodzi religia, która jest po to aby gatunek przetrwał.
gatunek powstał zanim powstało pojęcie religii , nie sądze zeby ktoś stwarzał religie dla przetrwania , raczej dla łatwiejszego zycia - wszystko mozna zawsze zwalić na palec bozy itp
Gość

Post autor: Gość »

hmm , człowiek musi w coś wierzyć , bo co to by było za zycie gdyby wiadomo bylo ze po śmierci nie ma nic ? a tak przynajmniej mamy nadzieje ze po śmierci nasze cierpienia w jakiś sposób zostaną wynagrodzone . Gdybym wierzył w to ze po śmierci nei ma nic juz dawno popełnił bym samobójstwo.

wiara służy tez do wyjaśniania zjawisk nadprzyrodzonych , tak było w Egipcie i tak czasami jest teraz

wiara jest tez dobrym interesem , oraz potężną bronią .....jest jedną z najistotniejszych rzeczy na tym świecie ....ale nie zgodze się z twierdzeniem ze słuzy do podtrzymania gatunku , no bo w jaki sposób? zadna wiara nie namawia do płodzenia dzieci w jakiś szczególny sposób...
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Odnośnie wiary myślę, że marks miał rację, choć mówię, że nie jest to jej jedyna fukcja - Religia to Opium dla ludzi. Poprzez nią wyrażają swoje problemy, potrzeby. Myślę, że tak jest dla większości i bynajmniej wiarę można opisać, jako "wiarę" w lepsze jutro (choćby w niebie). Ale czy to jedyne powody, które "pchają" ludzie w religię? Być może nie, ale to już zostawię na dłuższą dyskusję...
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Po co ja żyję? Odpowiem za siebie......

Po to by poznawać świat, by popełniać błędy ale też przez to doskonalić się w madrości życiowej, po to by rozwijać się duchowo, po to by kochac i byc kochana, po to by pomagać innym ludziom i zwierzęta, po to by kiedyś móc umrzeć z uśmiechem na twarzy i słowami: "niczego w życiu nie żałuję"....
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4864
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 950

Post autor: Ivellios »

Cytując bohaterkę pewnego filmu...

"Może i żyło się Wam dobrze, ale nigdy tak wspaniale, jak mnie"

Wróć do „Filozofia”