Energia

Praca z energią, sposoby na gromadzenie, ćwiczenia itp.
ManHidden
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-03, 01:48

Energia

Post autor: ManHidden »

Witam wszystkich !

Mam pytanie dotyczące energii ( czytałem już różne tematy, jednak nie wydaje mi się, żebym znalazł tam odpowiedź na moje pytanie ) :

Kontrolowanie energii - Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć, wymaga to otwarcia czakr, wymaga to trenowania wizualizacji ?

Wezmę na przykład PSI-Ball - Na początek muszę pobrać energię, z tego co widzę polecają planety, bo mają jej dużo, ale żeby to zrobić muszę wyobrazić sobie strumień energii wędrujący z planety do mojego splotu słonecznego ? Następnie mam skumulować tą energię w jakimś miejscu np. między dłońmi, więc muszę sobie wyobrazić, że energia wydobywa się ze splotu słonecznego, rozchodzi się po moim ciele i kieruje do dłoni oraz wyobrazić sobie kulkę ?

Mam nadzieję, że chociaż w pewnym stopniu zrozumieliście o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Energia

Post autor: Glazery »

No tak wizualizacja i czakry. To należy potrenować, co do czakry splotu słonecznego to tak naprawdę podczas kontrolowania energii można korzystać z dowolnej z czakr. Aby pobrać energię dobrze jest utworzyć rdzeń tej kuli energii ze swojej energii i umieścić ten rdzeń pomiędzy dłońmi i później energię gromadzić wokół rdzenia, by później ją wchłonąć.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Energia

Post autor: Dagmara »

Pootwierane czakry są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim właśnie przez nasze ciało przepływa równomiernie energia.
Usunięto użytkownika 9127

Re: Energia

Post autor: Usunięto użytkownika 9127 »

Glazery, Dagmara, co do PSI balla i tego typu zjawisk... próbowaliście to zrobić sami?
Nie jestem do tego przekonany, aczkolwiek obiektywnie podchodzę do sprawy. Możecie opisać co nieco więcej?

A co do tematu.
Przeczytałem gdzieś coś takiego:
>> jak najprościej zgasić świecę używając żywiołu?
<< Użyj wiatru, dmuchnij...
Czy zabawa w kontrolowanie energii jest Ci potrzebna? Nie lepiej nauczyć się ją zauważać i zrozumieć jej naturę? By potem kontrolować ją naturalnie, a nie jakieś PSI balle w rękach...
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Energia

Post autor: Glazery »

Drogi ManHiddenie, gdybym czegoś nie praktykował, nie pozwoliłbym sobie na udzielenie rady w tym temacie. Mówisz o tym, że energię lepiej zauważać dookoła niźli ją kontrolować. Myślisz, że kontrolowanie energii nie jest czymś, co prowadzi w skutkach do rozwoju duchowości? To jest tak, jak z naturą. Ładniej byłoby obserwować jakie piękne krajobrazy tworzy Matka Ziemia, ale mimo to ten rolnik rani pługiem ziemię, wycina drzewa, by można było znów zaorać kolejny kawałek ziemi. Ale ma on swój powód, dąży on do tego, by wyprodukować coś, co pozwoli przeżyć i jemu i innym - żywność. Tak samo jest z energią, dobrze jest "uprawiać" ją zgodnie ze swoimi przekonaniami i wolą, a jej owocem będzie stan, który przyniesie wiele pozytywów.
ayalen

Re: Energia

Post autor: ayalen »

dlatego moze sensownie byloby mowic o ukierunkowaniu energii, puszczona na zywiol moze byc niebezpieczna, czasami spotykam zwroty "panowac"- i zawsze wtedy mam przed oczyma dzika bestie trzymana na uwiezi. Jak się urwie to ho ho...poznac, oswoic i opanowac sztuke poslugiwania się nia- czastka nas.
Przy okazji- dodalabym jak wazne jest byc swiadomym ze wszelkie manifestacje typu psi- balle, i inne sa efektem ubocznym zasadniczego celu, i czynienie z tego celu, czy tez traktowanie jak zabawy, jest co najmniej nieporozumieniem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Energia”